Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: frodo666 » 2013-02-02, 00:04

kanarekkk pisze:Jest admin, wiec anarchii nie ma
Sorry, ale dla mnie osoba, która zapodaje takie teksty na forum:
Storms pisze:Najchętniej to bym wypieprzył całe to forum
Storms pisze:Mam już dość administrowania, zależy mi na utrzymaniu przede wszystkim strony głównej.
Storms pisze:gnojówkę ogarniam z rana, a łajno do wieczora może się nazbierać i podśmierdywać
Storms pisze:i dajcie mi już spokój
to żaden admin.


Dalej uważam, że zapanowała anarchia. Nie przekonałeś mnie :P

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-02, 00:20

Jestes przykry. Jakbys byl takim modem jak trzeba, nie musialbys teraz pokazowek urzadzac ;)
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: bono » 2013-02-02, 00:23

Ja popouje zamknac ten temat. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Show must go on.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: frodo666 » 2013-02-02, 00:31

Kanarek, to nie są pokazówki :) Po prostu mówię to co myślę. Po tym całym "wyznaniu" Axiomata o wolnym dostępie do bazy danych całkowicie straciłem szacunek do administracji, że tak to lekko nazwę. Hasło do FTPa to jedno, a hasło do MySQL to drugie, to są dwie różne rzeczy. Nie musiał mieć dostępu do tej drugiej bo to jest taki poufny forumowy skarb gdzie jest wszystko ( :) ) Teksty Stormsa z rana były tylko gwoździem do trumny, a ja naiwny myślałem, że w stanowisku administratora będą jakieś przeprosiny dla userów, albo coś takiego... :roll:
I nie ma to nic a nic wspólnego z rangami, uwierz mi ;)

Bono, też jestem za ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-02, 08:07

Robisz pokazowke jak sie patrzy. Oboje wiemy, ze kazdy jest po czesci winny, i na nic tlumaczenia ;)
Jesli nie wiesz dlaczego axiomat mial hasla do wszystkiego, to coz, albo kiepsko z czytaniem u Ciebie, albo nie chcesz zrozumiec, co tu pisza niektorzy ;)
Szanowac tu nikogo nie musisz, to Twoja indywidualna sprawa. Ale to dziala w 2 strony, pamietaj o tym ;)
Aaa, z poradnikiem kolejny raz udowodniles, gdzie masz serwis, co tylko utwierdza mnie w slusznosci decyzji StormSa ;)
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej..

Post autor: frodo666 » 2013-02-02, 08:19

Boże jakim ty jesteś wazeliniarzem O_o Axiomata nie ma to się teraz Stormsa czepisz. Skończyłem z tobą tatuśku, bez odbioru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Storms » 2013-02-02, 08:39

Witam serdecznie Czytelniku.

Ja również pamiętam te, jakże odległe czasy tego forum. Można to nazwać pierwszą schizmą forum. Potem nadeszli kolejni użytkownicy, ale faktycznie obraz który kreował Axio nie każdemu przypadł do gustu. Efekt był taki jak w przypadku rdzennej ludności Ameryki Północnej. Jeżeli dochodziło do handlu z białym człowiekiem, a ten zaczynał kantować to "Indianie", na podstawie tego jednego człowieka wyrabiali sobie zdanie na temat całej białej rasy.

Wracając do sprawy. Prawdą jest że i moderatorzy wtedy, jak i kolejni nie reagowali (w tym Ja, przyznając się bez bicia), na to co wyprawiał Axio. Z jednej strony mamy człowieka który wpompował masę czasu w ten serwis i nie tylko, a z drugiej bezczelnie walczącego o wyższość swojej racji. Trzymając obie te szale Temida pozostawała ślepa, i to odczuwał chyba każdy moderator.

Wracając do sprawy należy pamiętać o czymś jeszcze. Sądzę że wtedy (a mówimy o latach przed 2008), na polskiej scenie retro panował nieco mniejszy ruch. Wystarczy spojrzeć ile retroimprez zaczęło się przewijać przez nasz kraj. Kto by wtedy pomyślał że będzie w ciągu roku w tym kraju nawet 5 konwentów ze starym sprzętem. Krąg zainteresowanych, czy też kolekcjonerów zwiększył swoją liczbę i hobby przestało być już elitarne. Plusem jest napływ świeżej krwi, minusem ich jakość.

Mimo wszystko mam nadzieję że forum znów będzie tak użyteczne i czytelne dla ciebie jak kiedyś.

Również pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2013-02-02, 09:03

Masz racje dziecko, najlepiej zamilcz na dluzej , mniej glupoty na forum bedzie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: tbxx » 2013-02-02, 09:19

@frodo666 - to nie "Winter is coming" tylko "Spring Storm(s)"

po 2 - Administracja to nie jakiś bezosobowy twór tylko Ja i jeszcze niedawno Axi0maT - tak, Axi0maT był adminem całego serwisu razem ze mną mieliśmy tu równe prawa i równy dostęp do ftp/mySQL, odwalał bardzo dużo nikomu niepotrzebnej roboty, i uwierz że włożył tu nie mało serca.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: hat » 2013-02-02, 09:22

Panowie proszę ograniczyć ten radosny offtoping :) , tyczy się to zwłaszcza byłych moderatorów.
Przez jakiś czas będę tu odrabiał pańszczyznę jak mod, a że z natury jestem człowiekiem leniwym prosiłbym nie przysparzać mi nadmiaru pracy :D
@frodo
epitety takie jak "ty tatuśku" są zagrożone wieczystym banem :D
a tak na poważnie, wszelkie anse wyjaśnijcie sobie z kanarkiem na PW
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej..

Post autor: frodo666 » 2013-02-02, 09:29

Tbxx :-) ja jego zasług nie neguję, nigdzie nic takiego nie napisałem, a wręcz będzie mi go brakowało. Jestem jedynie w szoku, że miał dostęp do bazy forum. Przecież wiesz, że można z niej wyciągnąć praktycznie wszystko czym z resztą Axio nie omieszkał się pochwalić.

Edit
Hat, ale jazda! :D haha taptalk da Ci się we znaki.
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: tbxx » 2013-02-02, 09:54

Serwis od Gimiaka dostałem Ja i Axi0maT, byliśmy na równych prawach (z tym że Axi0maT z powodu swojego charakteru nie pchał się z tym na afisz), więc nic dziwnego że miał dostęp do wszystkiego.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej..

Post autor: frodo666 » 2013-02-02, 10:08

Co prawda to go w dalszym ciągu nie usprawiedliwia, ale mimo wszystko dzięki za nakreślenie sytuacji.
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: DizzyX » 2013-02-02, 12:00

Storms pisze:Wracając do sprawy. Prawdą jest że i moderatorzy wtedy, jak i kolejni nie reagowali (w tym Ja, przyznając się bez bicia), na to co wyprawiał Axio. Z jednej strony mamy człowieka który wpompował masę czasu w ten serwis i nie tylko, a z drugiej bezczelnie walczącego o wyższość swojej racji. Trzymając obie te szale Temida pozostawała ślepa, i to odczuwał chyba każdy moderator.
A ja nadal nie uważam, że czyjeś zasługi powinny być taryfą ulgową w momencie takiego zachowania. Znam inne fora, gdzie ostrzeżenia czy bany czasowe dostają nawet modzi i administratorzy. Dlaczego? Bo serwis posiadający forum i walczący o miano najbardziej poważanego serwisu o danym temacie w sieci MUSI trzymać poziom. Można przymykać oko, ale do czasu.
Axi0 nie dostał perma, a czasowy ban, a w odwecie zaczął mieć m.in. do mnie jakieś dziwne animozje, podmienił pliki forum itp. A jednocześnie Tobie powiedział, że sam wlepiłby sobie takiego bana za słownictwo...
Storms pisze:Krąg zainteresowanych, czy też kolekcjonerów zwiększył swoją liczbę i hobby przestało być już elitarne. Plusem jest napływ świeżej krwi, minusem ich jakość.
Tym bardziej trzeba walczyć o wysoki poziom nie tylko strony, ale i forum. Zwłaszcza, że każdy odwiedzający stronę na forum zaglądnie. Jeśli spodoba mu się atmosfera, to zostanie, a będzie też i stronkę przeglądał. Ale jeśli zrazi się - nie odwiedzi ani forum ani strony. Niestety, w dzisiejszych czasach forum jest integralną częścią strony i trzeba trzymać poziom i tu i tu...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Axi0maT » 2013-02-02, 15:09

Doszly mnie wiesci jakbym dym po ostatniej akcji jeszcze tu nie opadl i ze dizzy z frodem nadal uparcie forsuja wersje ze to wszystko co odwalilem to bylo "za bana". Nie chce mi sie czytac tego wszystkeigo co tu splodziliscie przez ostatnie dni, ale wierze na slowo temu kto mnie o tym poinformowal. Tak wiec w ramach wyprostowania toku myslenia co niektorych, cytujac samego siebie ze swojego ostatniego postu (widzialem ze skasowaliscie temat, ale na szczescie go odnalazlem :P ):
Axi0maT pisze: Oddalem wam wasze zabawki po kilku godzinach, bo jak widze jestescie (czyt. frodo + dizzy) zbyt ograniczeni aby zrozumiec co sie tak na prawde wydarzylo. Nie mialo to nic wspolnego z fochami ani zemsta - bylo tylko i wylacznie lekcja pokory po to zeby moderacja w koncu zrozumiala ze nie jestescie tu bogami, a jedynie czarnuchami od zapierdalania (z wlasnej nieprzymuszonej woli dodajmy), tak samo zreszta jak ja (tyle ze rola nieco inna).
Ludzie... no czytajcie ze zrozumieniem. Ban nie mial nic do rzeczy - zreszta przyznalem ze za to slownictwo nalezal mi sie. Chodzilo mi o zachowanie moderatorow - frodo wciska jakies totalne glupoty poczatkujacym uzytkownikom zamiast mu pomoc (i robi to moderator!!!), nie wspominajac juz o tym ze obraza innych rozmowcow, a co do dizzego to inna historia - tak jak powiedzialem - to dwulicowa szuja - od dluzszego czasu sobie grabil (i chodzi o sprawy ogolne a nie o to co pisal o mnie tu i owdzie). Mam nadzieje ze was tym razem troche naprostowalem na wlasciwy tok myslenia.

Tak w ogole to chcialem przy okazji przeprosic ze narobilem jakiejs tam trzody i ze przez to prestiz serwisu troche polecial na morde, ale moze i pisze po chamsku, moze i troche naduzywam laciny... ale ci co mnie znaja osobiscie z pewnoscia przyznaja ze wynika to z mojej "ekspresyjnosci" ze tak to ladnie nazwe... a nie z tego ze jestem (jak to sie mowilo do tej pory w zargonie moderatorow na retroage) "burakiem". No to tyle, bawcie sie dobrze :)

PS: hat gratuluje nowego bata, przyda sie na tym polu bawelny ;)

ODPOWIEDZ