Dyskusje o emulatorach i emulacji na forum RA. Tak czy nie?

Wszystkie tematy dotyczace forum
Zablokowany

Jesteś za czy przeciw dyskusjom na temat legalnego używania emulatorów?

Czas głosowania minął 2012-08-20, 02:10

Za
8
26%
Przeciw
23
74%
 
Liczba głosów: 31

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Dyskusje o emulatorach i emulacji na forum RA. Tak czy nie?

Post autor: frodo666 » 2012-08-10, 02:10

Dzisiejszy dzień na forum, a właściwie to już wczorajszy i również przedwczorajszy, upłynęły pod znakiem kłótni, której tematem były emulatory i sprawy z nimi związane (zainteresowanych odsyłam do tematu w "Niechcianych postach").
Tak w skrócie chodzi tam o to czy na naszym forum mogą być poruszane w/w kwestie czy też nie.

Nie ma tutaj mowy o czymś nielegalnym bądź piractwie. Chodzi jedynie o wymianę poglądów i dyskusję na temat emulatorów jako oprogramowania, ich aspektów prawnych, jakościowych jak i porównywania doznań płynących z retrogamingu na emu i oryginalnym sprzęcie.
Postanowiłem przeprowadzić ankietę na ten temat, żebyśmy mogli się raz na zawsze określić i być może dopracować regulamin forum.
Póki co regulamin nie zabrania takich dyskusji ponieważ każdy ma prawo do legalnego używania romów posiadając oryginalny nośnik, poza tym emulatory służą również do odpalania gierek i aplikacji homebrew. Tylko taka dyskusja, nie łamiąca regulaminu, obyłaby się bez konsekwencji w postaci warna bądź bana.
Regulamin pisze:5. Grasz na piratach, lub nielegalnie używasz ROMów? W porządku, ale zachowaj to dla siebie. Podobnie, jeśli chcesz umieścić linki do stron zawierających nielegalne treści lub materiały (ROMy, oprogramowanie, muzyka, filmy).
Ankieta ma czas trwania 10 dni.

Proszę nie pisać tutaj żadnych postów a jedynie brać udział w ankiecie.

Moderatorów natomiast proszę o bezwzględne kasowanie wszystkich postów, które się tutaj pojawią i upominanie nadgoliwców.

Chcę po prostu uniknąć kolejnych kłótni, a niestety nie da się umożliwić uczestnictwa w ankiecie przy zablokowanym temacie.
Obrazek

Zablokowany