Kryteria Opisu w giełdzie

Wszystkie tematy dotyczace forum
Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: hat » 2012-09-18, 18:32

Bodzio pisze: Myślałem, że głównym zamysłem jaki przyświecał temu regulaminowi było ukrócenie pewnych zachowań na forum, z którymi nie dawaliście sobie do końca rady, a nie utrudnianie tym którzy i tamten regulamin przestrzegali życia.
+1 :)
Widzę że forum błyskawicznie zmierza od anarchii i bezhołowia do zamordyzmu.
Nie bardzo rozumiem o co tu kruszyć kopie. W końcu jeżeli ktoś nie poda do siebie kontaktu albo ma zapchaną skrzynkę to jego problem i nie sprzeda swoich gratów.
DizzyX pisze: A tworzenie paragrafów? Bodzio, powtarzam po raz kolejny, każdy widział regulamin i każdy go zaakceptował (był czas na zgłaszanie swoich 'ale', więc mniemam iż kto nie zgłosił nic, ten zastrzeżeń nie miał).
Nie widzę powodu żeby traktować regulamin jako prawdę objawioną. Jeżeli userzy mają jakieś wątpliwości to można to przedyskutować i ewentualnie regulamin zmienić. W końcu to regulamin jest dla nas a nie odwrotnie.
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 18:40

hat, ależ ja już pisałem:
Temat wydzieliłem, bo widzę że powstały pewne nieścisłości, które chyba po prostu trzeba wyjaśnić :)
Wyjaśniłem swoją pozycję, podałem swoje argumenty, inni podali swoje, czekamy jeszcze na to co powie Admin ;)
W końcu jeżeli ktoś nie poda do siebie kontaktu albo ma zapchaną skrzynkę to jego problem i nie sprzeda swoich gratów.
Tu też pisałem jakie w związku z tym były założenia działania tego zapisu -> ktoś odpowiada na ogłoszenie tam, gdzie kieruje go ogłoszeniodawca, nie robiąc jednocześnie pod ogłoszeniem bałaganu niepotrzebnymi postami ;) ale to jest jeden z wielu powodów, jakie były podane :D

Niemniej jednak - jaka wola ludu tak pewnie się stanie, ale o zmianach zadecydować może dopiero Admin ;)

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Spikain » 2012-09-18, 18:42

Mi się już nie chce nawet ustosunkowywać do tego, co Dizzy pisze. Jakbyś Dizzy był głupi, to byłby jakiś sens ci cokolwiek tłumaczyć. A ty po prostu się uparłeś. Tylko mi nie usuwaj tematu, bo prawo nie działa wstecz. To tyle.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 18:54

Spikain, jak zauważyłeś, pisałem w tematach nowych lub podbijanych...

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: kolo » 2012-09-18, 19:00

Dizzy.
Przykład który podałeś do niepotrzebnego bałaganu w giełdzie jest nieco ekstremalny i w zasadzie wyglądałby tak samo, nieważne czy Yuri podałby w poście 10 sposobów kontaktu czy nie (nie ma nigdzie wymogu składania ofert poza tematem). Gothicman po prostu chciał sprzedać jak najwięcej jak najdrożej więc tak czy inaczej napisałby tą wiadomość (więcej ludzi widzi - większe prawdopodobieństwo że ktoś weźmie).
Nie widzę żadnego problemu z odpowiedziami z ofertami kupna / sprzedaży jeśli są zrobione z rozsądkiem. Ktoś ogłasza że sprzeda, ktoś proponuje niższą cenę, sprzedający odpowiada twierdząco bądź zaczyna się dyskusja na PW. Tak to zazwyczaj tutaj wygląda i nie widzę z tym żadnych problemów.

Tak czy inaczej czekam (jak inni) aż wypowie się reszta zainteresowanych moderatorów i Storms - na chwilę obecną nie widzę większego sensu w ponownym zabieraniu przeze mnie głosu - swoje racje wyłożyłem, z twoimi się zapoznałem i część z nich akceptuję (porządek, konieczność jakiegoś kontaktu), jednak w żaden sposób nie zmienia to mojego stanowiska.
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: frodo666 » 2012-09-18, 19:03

I widzicie? Bardzo dobrze, że się wywiązała taka dyskusja odnośnie podpunktu 6c. Co prawda regulamin został już wprowadzony, ale nie oznacza to, że nie można go dopracować ;)

W tym wypadku zgodzę, się z większością, że forum już samo w sobie pełni rolę "kontaktu'. Nawet jak ktoś nie ma gg/komóry/gmaila/skypa itd. to zawsze można się kontaktować przez PW na forum i to jest oczywiste. Jeśli komuś bardzo zależy na sprzedaży to nawet numer telefonu poda ;)

Także wg. mnie należałoby dopracować ten podpunkt. Myślę, że wystarczyłoby coś w stylu "c) kontakt, jeżeli inny niż PW" i już by nie było żadnych kontrowersji.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: kanarekkk » 2012-09-18, 19:05

Moje stanowisko jest takie, ze szukacie dziury w d... Tzn calym. Stary regulamin zly, nowy zly, moderatorzy sie czepiaja tylko. W starym uwazaliscie, ze skoro cos nie jest zaznaczone wyraznie, to tego sie nie zabrania, teraz jak wyraznie macie napisane, to wielkie halo za dopisanie kontaktu. Byl czas na zglaszanie zastrzezen, to tego nie robiliscie, a jak ktos od was zaczal wymagac dokladnego przestrzegania regulaminu, bo ciagle byly jakies zazalenia, ze tego nie robimy, to macie kolejne. Jak wam sie nie podoba, to sprobujcie stworzyc wlasny regulamin, jaki wam sie bedzie podobal, wtedy my go przeanalizujemy i pokazemy bledy, a tych pewnie bedzie sporo.

Hat, masz racje, forum upada coraz nizej, nie tylko przez plugawy jezyk, ale przez takie przyczepianie sie w stylu zielony jest za malo zielony.

A teraz do wszystkich, zle wam bylo z laskawymi modami, ktorzy tylko upominali, to sobie wlasnie polepszacie szukajac dziury w calym.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: hat » 2012-09-18, 19:14

@kanarek
Bez przesadyzmu :)
To jest forum i służy do dyskusji, także nad regulaminem, pracą moderatorów etc. Dyskusja przebiega dotychczas na poziomie , więc nie ma się co jeżyć że inni maja swoje zdanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: kanarekkk » 2012-09-18, 19:25

Ja sie nie unosze ;) Biore to na chlodno, bo juz zdarzylem sie przyzwyczaic ;) Ale czasem trzeba powiedziec wprost, bez owijania w bawelne, bo te lamenty sie robia nudne.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: emde » 2012-09-18, 20:02

"Lamenty" może nudne, ale uzasadnione i wyłożone (póki co) kulturalnie. Więc jak dla mnie to nie macie się wściekać, tylko wysłuchać opinii użytkowników, tym bardziej, że moderatorami zdecydowaliście się zostać dobrowolnie. Regulamin nie jest chyba po to, żeby ślepo przestrzegać każdego absurdu. Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem warto nad nim dyskutować, forum jest dla nas. Nie mówiąc już nawet o tym, że wielu użytkowników dobrowolnie wsparło serwer retroage własnymi oszczędnościami.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: kanarekkk » 2012-09-18, 20:15

My sie nie wsciekamy, ja jestem wrecz oaza spokoju, i naprawde doceniam wasze datki. Jasne, ze forum jest dla nas, ale jaki jest problem w dopisaniu tak prostej rzeczy, i nazywanie tego absurdem? Ja to uwazam za calkiem fajny punkt, ktorego wymaganie od nas jest dobre dla was samych, pomaga wam to pozbyc sie szybciej gratow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Bodzio » 2012-09-18, 20:25

Ja nie wiem, czy coś dziś ugryzło moderacje, ale czytam po dwa razy niektóre posty i się zastanawiam, czy to na pewno Wy piszecie :)
A teraz do wszystkich, zle wam bylo z laskawymi modami, ktorzy tylko upominali, to sobie wlasnie polepszacie szukajac dziury w calym.
To jest groźba czy co bo nie rozumiem skąd ten ton :) Prawda jest taka, że stary regulamin był dobry jakbyście go potrafili egzekwować:P Nowy też jest dobry, co nie oznacza, że nie można o nim podyskutować, czy ewentualnie doprecyzować. Może czas na to był, ale co innego suchy tekst zamieszczony na forum, a co innego ewaluacja czegoś co już działa.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: frodo666 » 2012-09-18, 22:32

Bodzio stary regulamin był strasznie ogólnikowy. Równie dobrze mogłoby być tam napisane "bądźta grzeczni" i sens by był taki sam. Trzeba było wdrożyć profesjonalny regulamin, bo jak wszyscy wiemy forum musi się rozwijać ;)

Teraz trzeba poczekać na Stormsa, bo w końcu to on tutaj podejmuje decyzje. Ja obstaje przy tym co napisałem wcześniej.
"c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW", albo coś w ten deseń.

Poza tym to cieszę się bardzo, że wszyscy współpracujemy. To bardzo dobrze świadczy o forum ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Axi0maT » 2012-09-19, 04:50

DizzyX pisze: Czy naprawdę tak ciężko przeczytać KRYTERIA OPISU podane w regulaminie? Wymagany jest kontakt i wraz z innymi moderatorami będziemy na razie przypominać o stosowaniu się do niego, w przyszłości ogłoszenia nie spełniające kryteriów będą po prostu kasowane...
Panie Oberleutnant Dizzy, widze ze bardzo chcesz zeby tu bylo jak w gestapo. Jeszcze troche to bedziesz ucinal rece za brak justowania tekstu. Nadgorliwosc gorsza od faszyzmu.. Jest roznica miedzy zdrowym rozsadkiem a przestrzeganiem regulaminu. Dla mnie to kolejny przyklad na to ze kompletnie na moda sie nie nadajesz, bo nie rozumiesz na czym polega bycie moderatorem. Tak jak napisal Bodzio powyzej - regulamin mial ograniczyc tutaj pewne naciagane praktyki i wprowadzic lad oraz porzadek, a nie utrudniac zycie ludziom! Ogarnij sie czlowieku!
kolo pisze: jako jedyny ma odwagę dać Axiomatowi warna gdy przesadza
Nieprawda.. to zwykle pomowienia. Od kazdego moderatora dostalem warna, wiec bzdury opowiadasz :P
kanarekkk pisze:Stary regulamin zly, nowy zly, moderatorzy sie czepiaja tylko. W starym uwazaliscie, ze skoro cos nie jest zaznaczone wyraznie, to tego sie nie zabrania, teraz jak wyraznie macie napisane, to wielkie halo za dopisanie kontaktu. Byl czas na zglaszanie zastrzezen, to tego nie robiliscie,
Oj kanarku, kanarku... Panowie w sejmie siedza i prawo ustalaja (a przypominam ze jest ich tam kilka setek) i robia takie prawo dziurawe ze co chwile "updaty" wypuszczaja, a ty chcesz zeby na sucho regulamin ocenic czy jest idealny? Bylo oczywistym ze zycie dopiero go zweryfikuje - i to jest wlasnie taka sytuacja!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Storms » 2012-09-19, 07:44

Dziękuje za poranną lekturę. Nie chce wracać do przytoczonych tu argumentów, więc wyciągnę wniosek z waszej syntezy myśli.

Zatem uratowanie tej sytuacji leży w zmianie przepisu
Rozdział IV pkt 5.c i 6.c
Na propozycję Froda666
frodo666 pisze:"c) kontakt, jeżeli inny niż przez PW"
Faktycznie, był czas by zgłaszać sugestie, ale to nie oznacza że nie można tego robić nadal, tym bardziej że pozwala na to obowiązujący przepis.
Rozdział VIII pisze:4. Administrator forum nanosi poprawki na regulamin. Jednak powinien to robić jedynie gdy jakiś jego punkt wywołuje zbyt wiele nieporozumień bądź jest sprzeczny z innym paragrafem.
Jest jeszcze z czymś problem?

ODPOWIEDZ