Shoutbox

Wszystkie tematy dotyczace forum

Shoutbox na forum. Jesteś za czy przeciw? :-)

Czas głosowania minął 2012-12-15, 20:27

Za
9
64%
Przeciw
5
36%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: kanarekkk » 2013-01-11, 21:07

Olala sprawe wiekszosc uzytkownikow Bodzio ;) Ja zaglosowalem zgodnie z przekonaniami :) 14 glosow w ankiecie jest zapewne spowodowane brakiem zainteresowania tematem. Pewnie dlatego, ze skoro w dzialach innych niz aukcje i kolekcje wieje wiatr, to i shoutbox taki bedzie. Rozwinelibyscie pare sensownych dyskusji w innych dzialach z taka ochota jak tutaj, to forum by sie rozruszalo, i wiecej ludzi zaczelo sie udzielac, tylko nie takie jak ostatnio na pytanie DizzyXa o gre na Wii, ze ktos mu o xboxie pisze, ze lepszy. Co do ''dumbledora'' :D, mam wlasne przekonania i podejscie do forum, a ze sentymentalne, to i czesto sie pokrywa ze starymi userami ;) Ale mysl jak chcesz :P

Wracajac do sedna sprawy, moj glos jest jeden, Axiomata jeden, a z wynikow ankiety wynika, ze osob niechetnych jest wiecej niz nasza 2, co nie zmienia faktu, ze ostateczny glos nalezy do Administratora.

P.S. I tak nie rozumiem, co w tym shoutboxie jest fajnego, czatowac to sobie mozna na wp, czy onecie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Bodzio » 2013-01-11, 21:45

Olała, tak samo jak i całe forum olewa, a ta liczba 14 głosów nie jest zapewne wcale dużo niższa od użytkowników, którzy faktycznie aktywnie i regularnie udzielają się na forum. Ale i tak nie o to tu chodzi. Przynajmniej nie mi. Sam nie wiem czy na takim shoutboxie bym się udzielał. Zagłosowałem za bo jak dla mnie shoutbox to dobry pomysł, np. przy graniu online jak to robiliśmy w przypadku Mario Kart, a także spoko miejsce na luźną rozmowę, którą nie warto zaśmiecać forum, nawet niekoniecznie o tematyce retro. Owszem mogę sobie o tym popisać na wp czy onecie, ale skoro tworzy się jakąś społeczność (choć może to zbyt górnolotnie brzmi) to miło by jednak się z nią wymienić swoimi opiniami na różne tematy, a poprzez to może bardziej zintegrować. Poza tym shoutbox to doskonałe miejsce na szybkie załatwianie spraw, np. jak chcesz coś kupić na allegro i potrzebujesz szybkiej porady zanim Ci ktoś zwinie. To są argumenty, które mnie skłoniły do zagłosowania na tak.

Wiadomo, każdy ma prawo do swojego zdania. Ja mam swoje, Ty masz swoje i dobrze. Tyle, że ja jak już pisałem kiedyś nie cierpię niezdecydowania i mydlenia oczu. Jak administracja nie chce shoutboxa to powinna się zaraz na początku odnieść jasno do tego pomysłu, że nie chce i już. A tak wyskakujesz po miesiącu z tym tekstem o olewaniu, jakby to wszyscy Ci co głosowali za shoutboxem na forum sami sobie zawalili sprawę. Może mylnie, ale to co napisałeś zinterpretowałbym tak - Chcieliście shoutboxa, dostaliście go (nie ważne, że tam gdzie nie miał racji bytu), nie korzystaliście z niego, trzeba było zamknąć, to wasza wina, niepotrzebnie problem robiliście z tym pomysłem, my mieliśmy rację że na RA to nie przejdzie, daliśmy wam szansę, nie wykorzystaliście jej, koniec tematu i nie wracajmy do tego:P

Co do owej dyskusji (jak ją już wywołałeś) i mojego określenia to mam wrażenie, że w tym temacie o którym mówisz, to po raz kolejny Axi0maT sprowadził dyskusję na niski poziom, a nie Kurt, który mógł wyrazić swoje zdanie choćby jakie ono nie było. Pozwolisz, że zacytuję - "Sam jestes slaby... tak slaby ze az mnie oslabiasz tymi glupimi tekstami.", "Czy tylko bedziesz tak rzucal gownem w moja strone jak gimnazjalista?", "Mata Kinecta i pierdolita glupoty" "Po-je-ba-lo?", "Kurt, wez juz idz do dzialu xboxa ze swoim kinectem i dupy nie zawracaj, bo az zal czytac tych twoich zalosnych postow.". Ja rozumiem, można mieć w czymś rację, ale chyba można ją też normalnie przedstawić? A Ty jako Moderator, zamiast choć minimalnie zasugerować zmianę tonu, to oczywiście wtórujesz swojemu "guru" bez żadnej reakcji, a potem się jeszcze dziwisz, że w wielu działach wiaterek dudni. Jak co któraś ciekawsza dyskusja jest sprowadzana na taki poziom to co się to dziwić:P Jak dla Ciebie to są te sensowne dyskusje, które mamy rozwijać, to chyba mamy inne pojęcie słowa - dyskusja.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: kanarekkk » 2013-01-11, 22:16

Zle zinterpretowales to olanie ;) Tbxx pisal, ze wlacza na stronie na probe, nic nie wspominajac o forum, okres probny minal, zero zainteresowania to wylaczyl, zamiescil stosowna informacje w najodpowiedniejszym temacie. Shoutbox na stronie zostal olany, czyz nie? A tu nie wiadomo skad pretensje, ze ktos wylaczyl shouta, i czy on w ogole byl. I tak po mojej informacji gdzie on byl masz ta dyskusje :D

Wtorowalem? Robilbym to, gdybym napisal w podobnym stylu, no chyba, ze mamy inne podejscie do tego slowa ;) Nie jestem tez tutaj jedynym moderatorem, i nie zawsze mam czas na napisanie tego co chce, i jeszcze na moderowanie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Bodzio » 2013-01-11, 23:06

Wydaje mi się, że troszkę starasz mi się tu teraz wywrócić kota ogonem w kwestii shoutboxa :P :)

Jeśli chodzi o wtórowanie, to już wyjaśniam. Chodzi mi o to, że równocześnie jako Moderator powinieneś nie tylko podpiąć się do "dyskusji", ale również pilnować, ażeby odbywała się ona na jakimś poziomie. Owszem do Twojego stylu nie można się przyczepić, ale jako od moda można i nawet trzeba wymagać czegoś więcej :) Co do tego czasu i wykrętki, z tym, że nie jesteś tu jedynym modem, to niezbyt trafny argument. Myślę, że jako jedyny z modów brałeś aktywny udział w tej dyskusji, w jej "najostrzejszym" momencie, więc myślę, stosowna uwaga lub pouczenie sprowadzające się zapewne do dodania jednego zdania do swojego postu, nawet jeśli miałaby to być jedynie pro forma, nie kosztowałaby Cię, aż tak dużo czasu :P :)

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: kanarekkk » 2013-01-11, 23:18

Nic nie staram sie wywracac :P Dokladnie to mialem na mysli :)

Zgodze sie z Toba z perspektywy czasu, ze moglem zwrocic uwage, jednak nasze posty byly jeden po drugim w krociutkim odstepie czasu, przeczytalem go dopiero po swoim i zajalem sie praca, odkladajac ''na potem'' :P Oficjalnie sie przyznaje, ze z lenistwa zapomnialem ;) Zreszta oboje wiemy, co takie upomnienie ''pro forma'' by dalo ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Bodzio » 2013-01-12, 09:56

No i taka zgoda i przyznanie mi w zupełności wystarczy :P :D

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: ramzes64 » 2013-01-15, 00:50

e tam ... jak niechcecie - to mnie o rybka. Shot... powinien być na forum. Nawet jesli nie bedzie uzywany - to powinien być!

kiedyś w coś zagramy, to zamiast na GG umawiac mozna sie na shota i tam gadac on-line o grze.

Na stronie specjalnie trzeba sie logować - co robie bardzo rzadko. Na forum ZAWSZE wchodze przez strone www.retroage.net ... nigdy nie rozumiem ludzi, ktorzy wchodzą na jakieś forum pomijając stronkę, do której ono jest dodatkiem. No ale cóż - zawsze to jedno/dwa kliknięcia mniej.

nawet jesli nie uzywane - jestem za aby bylo na forum.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Storms » 2013-01-21, 08:51

SB jest dostępny na dole strony, można wejść też przez archiwum (odnośnik u góry tuż obok PU).

Powtarzam:Jeżeli komuś SB się rozjeżdża musi wyczyścić cache przeglądarki przez ctrl+F5. Problem ten występował szczególnie na przeglądarce Firefox i Chrome.

ODPOWIEDZ