Shoutbox

Wszystkie tematy dotyczace forum

Shoutbox na forum. Jesteś za czy przeciw? :-)

Czas głosowania minął 2012-12-15, 20:27

Za
9
64%
Przeciw
5
36%
 
Liczba głosów: 14

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Shoutbox

Post autor: mikoREAL » 2012-12-08, 20:21

Witam, nie zauważyłem tematu o propozycjach dotyczących forum, więc zakładam nowy, by takową poruszyć.

Otóż tak jakoś nagle mi się w oczy rzuciło, że na forum nie ma czegoś takiego jak Shoutbox. Wg. mnie bardzo fajnie by było, gdyby administracja takowy dodała. Wiem że do rozmów służy całe forum, ale Shoutbox by służył do rozmów bardziej na bieżąco (coś w stylu czatu). Nie wiem jak na to inni, ale ja najbardziej jestem by to zostało wprowadzone. Jak przejdzie to przejdzie, jak nie to nie.

Pozdrawiam. :)

Pokaż Uwagi moderatora
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: kanarekkk » 2012-12-08, 20:46

Propozycje mozesz dawac tutaj.
viewtopic.php?f=6&t=4254

Temat Shoutboxa byl walkowany kilka razy, w kilku tematach. Podania zostaly odrzucone ;)
Obrazek

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: Shoutbox

Post autor: mikoREAL » 2012-12-08, 20:59

No to cóż, jeżeli tamto nie przeszło to tak samo będzie z tym.

Na przyszłość będę dawał propozycje w temacie podanym przez Ciebie. :D
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: ramzes64 » 2012-12-08, 23:43

A ja uwazam ze taki shotbox by sie przydał - chociaz do takiego wspolnego giercowania. Nie trzeba na GG sie umawiac, tylko o wyznaczonym terminie na shotboxie mozna cos napisac.

Nawet jesli nie podczas samej gry (np Call of Duty, to po meczu, na szybko cos zaproponowac "mapka 5" albo "dawaj na Axi0maT'a :)". Lepsze to niz nic.

chociazby do wspolnego giercowania to by sie przydalo

a nawet jesli nie na forum, to moze na stronie jakas POD STRONA niepubliczna z shotboxem. link do strony zamieszczony by byl na forum w temacie wspolne giercowwanie, aby nie szukac, a i aby nie wchodzil tam przypadkowy kowalski (moze nawet jakis czat / kanal irc przez WWW). nawet jesli bedzie pusty przez 300dni / to moze te 60dni ktos kiedys tego uzyje na forum.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Axi0maT » 2012-12-09, 07:08

Kompletnie nie jestem przekonany. Shoutbox od zawsze kojarzy mi sie ze smieciami, spamem, glupotami i gimbusami. Nie kojarze zeby gdziekolwiek taki shoutbox wnosil cokolwiek do zycia forum. To co podal ramzes to z powodzeniem mozna robic na gg i nie widze absolutnie zadnego powodu dla ktorego mialoby cos takiego powstac... ale moze w koncu przekonacie stormsa i moze akurat sprawdzi sie do ustawek na granie.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: tbxx » 2012-12-09, 08:51

Testowałem kiedyś takie rozwiązanie jako moduł na stronie głównej dla zarejestrowanych użytkowników... pomyślę czy nie warto wrócić do tego rozwiązania...
---------------------------
Dobra miśki, logować się na głównej i testować, będziecie robić syf to usuniemy shoutboxa :evil:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: ramzes64 » 2012-12-09, 10:22

mnie po prostu frażnią konferencje na GG/Skype gdzie trzeba pisać. A tak było by gdzieś miejsce w sieci, gdzie można wejsć i będzie to nasze - jak zajdzie taka potrzeba.

Jeśli z jedną osobom gram to GG wystarczy. Ale jak więcej osób - to lepiej jakis taki ogólny czat/shotbox/irc. gdzie wystarczy sie zalogować, a nie dodawać każdego na GG po kolei. Jeśli bedzie ktoś nowy.

Bo glupio szukac czata na interii i zakladac jakis room o grach. A tak byloby coś gdzieś pod ręką.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Axi0maT » 2012-12-09, 12:34

Nie zgodze sie ramzesku. Tym bardziej ze jak z kims grasz to warto miec do niego staly kontakt - chocby taki gg wlasnie. Szybkie rzucenie tematu na gg i juz wiadomo ze chcesz grac, a takiego shoutboxa to myslisz ze ktos czyta? W sumie moze i tacy sa, ale ja do nich nie naleze. Potrafie 2-3 dni nie wchodzic na retroage (a sa i takie osoby co pewnie raz na dwa tygodnie wlaza lub rzadziej), to tym bardziej taki shoutbox dla mnie osobiscie nic nie wnosi. Juz lepiej do mnie na gg napisac i od razu wiadomo czy jestem i czy chcem grac, a w CoDa aktualnie w ktorego gramy to i tak wiadomo powszechnie - ze codziennie o 21 - kto chce ten wchodzi i gra. A tak kazdy uzytkownik w kazda gre bedzie szukal kogos do gry online to zacznie robic sie smietnik i burdel - wszystko ze wszystkim wymieszane - i dlatego jestem na nie. Chociaz z drugiej strony patrzac - jesli faktycznie ktos by mial z tego korzystac... i byloby to gdzies na dole stronki to by nie przeszkadzalo chyba az tak bardzo, wiec ten chlewik w malo widocznym miejscu mozecie sobie gdzies tam ewentualnie zrobic.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: DizzyX » 2012-12-09, 12:52

tbxx, na stronie głównej - nie jest źle, ale mimo wszystko lepszy by był ShoutBox na forum na dole :)
fajna rzecz po prostu do pogaduch o wszystkim i o niczym bez zaśmiecania forum :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: Axi0maT » 2012-12-09, 12:57

DizzyX pisze: fajna rzecz po prostu do pogaduch o wszystkim i o niczym bez zaśmiecania forum :)
No wlasnie... czyli smietnik... Rownie dobrze mozesz pisac w niechcianych postach...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: ramzes64 » 2012-12-09, 15:36

mi nie chodzi o to aby tam sie umawiac ... nawet nie musisz nic tam czytac

na forum piszemy ze o 21 gramy i od tej godz siedzimy na shotboxie, a nie ze tam sie umawiac bedziemy - ciagle mowie o wiekszym gronie. Bo jak mamy zagraz 1vs1 to napisze do ciebie na GG. ja tam siedziec tez nie zamierzam caly czas... tylklo w momentach gdy gralibysmy w wiekszym gronie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: tbxx » 2012-12-09, 17:50

Główną opiekuje się ja, a forum StormS... Przeniosłem wam shouta na sam dół głownej bo po prawej było wam za ciasno

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: BloodyClaw » 2012-12-09, 22:09

Shoutbox to dobra rzecz i jestem jak najbardziej za. Opinie, że śmietnik się robi to bzdury konkretne. Po to właśnie jest SB, żeby z "pierdół" postów nie robić, tylko właśnie tam o nich pisać.
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Shoutbox

Post autor: hat » 2012-12-09, 22:11

SB na głównej jak dla mnie kompletnie nieprzydatny i zupełnie niepotrzebny. Dużo lepiej się sprawdzi na forum.
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Shoutbox

Post autor: BloodyClaw » 2012-12-09, 22:14

W tej kwestii popieram zdanie Hata. Forum to odpowiednie miejsce na SB, na stronie można się produkować w komentarzach pod artykułami i to chyba wystarczy.
Obrazek

ODPOWIEDZ