Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Wszystkie tematy dotyczace forum

Jak ma wyglądać kwestia podawania linków do licytacji w dziale sprzedam

Zostawiamy tak jak jest (w dziale sprzedam można utworzyć temat, w którym są linki do aukcji, bez podania ceny i możliwości zakupu przez forum)
5
36%
Każdy temat, w którym podawane są tylko linki do aukcji musi mieć przedrostek [A]
5
36%
Brak możliwości wystawiania ogłoszeń, w których są tylko linki do licytacji bez podania konkretnych cen
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-19, 15:56

Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia, ale wydaje mi się, że dobrze byłoby aby sprzedający podawał cenę gier/sprzętu + możliwość kupna przez forum. Na chwilę obecną część ofert to po prostu linkowanie do licytacji na allegro. Po pierwsze nie daje to możliwości zakupu gry przez forum, a po drugie - wydaje mi się, że większość z forumowiczów raczej kojarzy i korzysta z allegro, więc taka forma reklamy jest zbędna.
Ostatnio zmieniony 2016-07-31, 12:48 przez Q@sor, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: kanarekkk » 2016-07-19, 19:36

Q@sor pisze:Oczywiście jest to tylko moja subiektywna opinia, ale wydaje mi się, że dobrze byłoby aby sprzedający podawał cenę gier/sprzętu + możliwość kupna przez forum. Na chwilę obecną część ofert to po prostu linkowanie do licytacji na allegro. Po pierwsze nie daje to możliwości zakupu gry przez forum, a po drugie - wydaje mi się, że większość z forumowiczów raczej kojarzy i korzysta z allegro, więc taka forma reklamy jest zbędna.

Czyli mówiąc wprost chciałbyś, żeby oferty sprzedaży były wyłącznie poprzez forum bez możliwości linkowania allegro ? Tak to przynajmniej rozumiem.

Obecnie regulamin wymaga podania ceny bądź linku do allegro/olx. Na mój gust taka forma sprawdzała się od lat i nie widzę powodu by to zmieniać. Oczywiście to jest to moja subiektywna opinia ;)
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Ukukuki » 2016-07-19, 20:38

Pewnie chodziło mu o linkowanie do licytacji.
Famicom!

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-25, 12:04

Nie chodziło mi o kwestię linkowania, tylko o fakt, że zamieszczone rzeczy w dziale sprzedam mogę kupić od razu, a nie czekać 7 czy tam 10 dni do zakończenia licytacji. Jeżeli ktoś podawałby cenę na forum i link do aukcji (wiadomo, Allegro ma większą liczbę użytkowników) to nie narzekałbym :) Widzę cenę na forum, pasuje mi, piszę do sprzedającego i kupuję towar.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: mentor93 » 2016-07-25, 12:41

Ja jestem przeciw. Nie widzę powodu, aby wprowadzać takie rozwiązanie.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-25, 13:39

Powód jest bardzo prosty i już go napisałem - widzisz towar, jego cenę i jak chcesz od razu możesz kupić.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: mentor93 » 2016-07-25, 13:46

Jakby to ująć... Mi linkowanie do licytacji nie przeszkadza, bo od tego w końcu jest dział sprzedaży, żeby coś sprzedać, a licytacje do idei sprzedaży jak najbardziej się wpisują. Co więcej, licytacje to zawsze okazja, żeby kupić coś dużo taniej, więc tym bardziej jestem za nimi. Także ja sam nie widzę powodu, żeby czegokolwiek się tu czepiać.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-25, 14:42

Dlatego też jest to propozycja - jeżeli większość osób będzie miało zdanie jak Twoje to pewnie pomysł nie przejdzie.

Ja akurat sprzęt przynajmniej ostatnio kupuję okazjonalnie - po prostu nie lubię czekać x dni do zakończenia licytacji (a często zdarza się, że po prostu w godzinach zakończenia aukcji nie mam dostępu do komputera/internetu) i raczej nie chcę planować swojego czasu tak, że muszę w danym momencie być przed komputerem.

Oczywiście mogę ustawić swoją cenę maksymalną i oczekiwać że wygram, ale już parę razy odniosłem wrażenie, że sprzedający z pomocą innego konta sztucznie podbijał licytację.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Melvin.FoX » 2016-07-29, 11:10

Q@sar dobrze prawisz! Ja dodam swoje 3 grosze - zróbmy osobny dział [A] Aukcje i tak niech znajdują się oferty, które macie wrzucone na Allegro bez konieczności podawania ceny.
Pragnę zauważyć, że dział Sprzedaż w regulaminie podaję pkt w którym należy podać cenę a aukcję nie wiedzieć dlaczego wyjęte są spod tego prawa.
xo - that was for the players

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: kolo » 2016-07-29, 11:26

Cytując: "d) cenę przedmiotu / link do aukcji" Przecież na aukcji kup teraz masz podaną cenę, na licytacji obecną też, a nikt nie wie za ile ostatecznie zejdzie. Jak ktoś chce się pozbyć jak najszybciej to niestety allegro jest szybsze niż forum z garstką graczy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: przemorg » 2016-07-29, 15:39

Zgadzam się 100%, ale wystawienie takiego "świstka" to taka troche informacja, że: "słuchajcie, możecie licytować mój przedmiot na allegro" - a nie koniecznie go kupić.
Wprowadziłbym po prostu oznaczenie nazw tematów, wystarczyłoby by tytuł poprzedzało [A] - jak aukcja i tyle.

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-31, 11:23

Też przychylam się do takiego rozwiązania - osoby, które chcą podawać link do aukcji dalej będą to robiły, a ludzie którzy nie są zainteresowani tego typu formą sprzedaży po prostu będą omijali temat

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: kolo » 2016-07-31, 12:03

A co waszym zdaniem z ofertami mieszanymi, jak moje? Mam zakładać kolejne tematy które podbijam że są aktualne przez ten nieszczęsny tydzień gdy zakładam aukcje a poza tym leżą i gniją? Po co sobie jeszcze dodatkowo komplikować życie? Wchodzisz w temat, widzisz link do allegro, czytacie pół minuty czy ktoś nie oferuje dogadania się na forum i jak nie to wychodzicie. Serio, mamy może z 5 nowych ofert tygodniowo + ze trzy razy tyle podbić, jeśli nie macie problemów ze składaniem literek to schodzi wam góra pół godziny miesięcznie podczas których dowiadujecie się że nie ma nic co was interesuje.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Ukukuki » 2016-07-31, 12:41

Ja np. jak już wystawiam coś na aukcję to nie wrzucam do tematu bo i po co. Mi się też nie podobają tematy gdzie ktoś reklamuje tylko swoje aukcje z licytacją, na forum PPE jest to fajnie rozwiązane i się sprawdza. Jak coś można zawsze utworzyć ankietę czy ktoś chce coś takiego czy nie i wyjdzie głos forum chociaż pewnie zostanie tak jak jest.
Famicom!

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-31, 12:47

Pozwoliłem sobie dodać ankietę. Oczywiście nie jest ona w żaden sposób wiążąca - jeżeli głosów z punktów b i c będzie więcej niż z a (czyli będzie to oznaczało, że jednak chcemy zmian) podeślę info administracji forum i to oni podejmą decyzję czy wprowadzamy zmiany - chciałem zmienić ankietę, aby do wyboru były tylko dwie opcje (czyli albo zostawiamy, albo zmieniamy, ale widzę że już ktoś oddał głos więc zostawiam tak jak jest)

ODPOWIEDZ