Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Wszystkie tematy dotyczace forum

Jak ma wyglądać kwestia podawania linków do licytacji w dziale sprzedam

Zostawiamy tak jak jest (w dziale sprzedam można utworzyć temat, w którym są linki do aukcji, bez podania ceny i możliwości zakupu przez forum)
5
36%
Każdy temat, w którym podawane są tylko linki do aukcji musi mieć przedrostek [A]
5
36%
Brak możliwości wystawiania ogłoszeń, w których są tylko linki do licytacji bez podania konkretnych cen
4
29%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: kolo » 2016-07-31, 12:59

Aż nasmołowane wąsy smętnie opadają... Jeśli ktokolwiek z was posiada magiczną skarpetkę do której wkłada się karteczkę z wydrukowanym adresem licytacji i po wyciągnięciu na karteczce pojawia się gwarantowana wygrywająca kwota przed jej zakończeniem to niech zacznie masową produkcję dla wszystkich z forum. Nikt nie zna ostatecznej ceny, taki jest już urok licytacji i nikt na to nie poradzi. Jeśli natomiast odnośnik jest do aukcji kup teraz to cena jest podana i po kłopocie, tak więc Q@sor ogranicz proszę troszkę swoją maszynę propagandową bo wprowadzasz ludzi w błąd.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Ukukuki » 2016-07-31, 13:07

Kolo ja go rozumiem, tutaj raczej chodzi o sprzedaż najpierw w gronie społeczności a nie darmową reklamę do podbijania licytacji. Mi to tam rybka już od dawna nie kupiłem nic na forum (pozdrawiam 2 panów z tego forum którzy mi sprzedali masę gier na MVSa) tylko ciągnę z Japonii, ebaya lub for tematycznych (famicomworld lub neo-geo cudne ceny!) bo taniej:P
Famicom!

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Q@sor » 2016-07-31, 13:46

kolo uważam, że trochę zbyt emocjonalnie do tej kwestii podchodzisz - ankieta jest po to, aby zweryfikować mój pomysł - jeżeli okaże się, że większość forumowiczów na takie zdanie jak Twoje - nie będę drążył więcej tematu.

Temat i ankieta zostały założone nie po to, żeby się kłócić, czy też nawzajem na siebie najeżdżać - jeżeli nie podoba Ci się mój pomysł to po prostu zagłosuj na punkt a i poczekajmy, aż inni też zabiorą swoje zdanie w tej kwestii. Ja rzuciłem tylko propozycję, ty próbujesz przekonać innych, dlaczego uważasz ten pomysł za nietrafiony - zupełnie nie rozumiem czemu. Myślę, że każdy użytkownik tego forum wie czym jest allegro, a sposób sformułowania mojej propozycji raczej nie jest zagmatwany - daj ludziom dojść do głosu ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Kiriki-kun » 2016-07-31, 13:51

Czyli jeżeli nie wiem za ile coś chcę sprzedać, bo nie wiem za ile pójdzie to nie mogę sprzedać na forum? Aktualnie sprzedaje trochę PSX'ów które mi się zalęgły a warte są mniej więcej sześciopak. Wystawie na forum 10 zł za drogo to nikt nie kupi, 10 zł taniej to przesyłka będzie droższa.
Nie chce mi się robić analizy cen sprzedaży PSX'ów z ostatniego miesiąca żeby móc sprzedać konsolę za 20 zł....
Poza tym ruch na tym forum jest tak olbrzymi, że niektóre rzeczy leżałyby pół roku i nikt by się nimi nie zainteresował. Wrzucam na Allegro, link do tematu, jak ktoś chce się dogadać na forum niech się zapyta, przecież napisanie krótkiej wiadomości nie boli...
Tak samo ile trwa otworzenie tematu, zobaczenie linka do Allegro i wyłączenie strony? 5 sekund?

Jeżeli komuś to tak bardzo przeszkadza to można dopisywać przed tematem [S/Z/A], tylko po co?
Według regulaminu zakłada się temat na osobę, a nie na przedmiot. A większość z nas czasem coś sprzedaje, czasem chce zamienić a czasem wystawić na licytację, bo nie wszystkie rzeczy da się łatwo wycenić.
Sam raczej nie licytuje bo mi się nie chce, ale skoro poświęcam czas na przeglądanie to forum, to jakoś przeżyje te kilkanaście sekund które trwa przejrzenie tematów z aukcjami.

A wrzucanie linków do licytacji to nie jest "darmowa reklama do podbijania licytacji". Po prostu chce coś w ten sposób sprzedać, sprzedaje coś co może zainteresować ludzi z forum, w dodatku jeżeli już kiedyś coś sprzedawałem to daje im większą pewność co dostaną, no i oczywiście mogą napisać i zapytać się o sprzedaż poza Allegro. Sam w ten sposób sprzedałem kilka rzeczy poza Allegro, i nikogo to zbytnio nie bolało.

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Tanker » 2016-07-31, 17:42

Mi się podoba ta propozycja. Jakbym chciał coś z aukcji allegro to wchodzę na allegro. Tutaj wolałbym jednak wiedzieć co i za ile stoi, żeby kupić od razu, a nie czekać tydzień na werdykt aukcji i dowiedzieć się, że ktoś mnie przebił ze snajpera o 50 gr... Ewentualnie założyć taki "podwieszony temat" (coś jak regulamin jest, że zawsze jest na górze) o tytule powiedzmy "Wasze aukcje" czy jakoś tak.
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: przemorg » 2016-07-31, 18:43

Ja tutaj dokonałem wielu ciekawych transkacji - takich w których obie strony były zadowolone. Przeglądam fora głównie dlatego, że mogę trafić tu na rzetelnego sprzedawcę. Nawet mi się nie chce tłumaczyć ile razy trafiłem na internetowych Januszy, którym prócz negatywnego komentarza nie mogę nic zrobić. Zaznaczanie aukcji jest jak najbardziej trafnym pomysłem :).

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Propozycja zmiany regulaminu działu sprzedam

Post autor: Kiriki-kun » 2016-07-31, 20:08

Przemorg, tylko w takim razie będzie sporo tematów oznaczonych na stałe [S/Z/A] :)

Tanker, to co Ci przeszkadza żeby się zapytać kogoś kto to wystawia czy w grę wchodzi sprzedaż poza Allegro? Zaproponowanie jakieś ceny i dogadanie się.

Zresztą, skoro aukcje odpadają bo ludzie chcą "wiedzieć co i za ile stoi, żeby kupić od razu", to trzeba by też usunąć "Zamienię".
Licytacja też jest formą sprzedaży, a niektóre rzeczy ciężko wycenić inaczej niż poprzez licytację.

A co do osobnego tematu:
Aktualnie umieszczanie aukcji w tematach jest złe, bo część osób która nie lubi licytacji straci kilkanaście sekund na zorientowanie się że w temacie jest link do licytacji. Dzięki temu że to jest w temacie wiadomo co ktoś sprzedaje, więc jeżeli to jest coś co Cię nie interesuje, to nie zaglądasz.
Jak będzie temat zbiorczy na licytację, to każdy kto dopuszcza zakup na licytacji (które potrafią być opłacalne) będzie musiał wejść w ten temat niezależnie od tego co ktoś tam wystawił (bo nie wiadomo z tematu co tam jest).

A wreszcie, dlaczego nie mogę sprzedać na forum PSX'ów które mam? Muszę je wystawić na licytacji bo jest to szrot o niskiej wartości, więc ciężko powiedzieć za ile to się sprzeda. Z tego powodu nie chcę stawiać konkretnej ceny, bo nie chcę żeby to się sprzedało, ale też chcę coś na tym zarobić, bo potrzebuję trochę kasy.

ODPOWIEDZ