Bannery do forum

Wszystkie tematy dotyczace forum
Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Bannery do forum

Post autor: Senshu » 2007-08-25, 17:01

Zrobilem baner z Umihara Kawase na snesa, nie jestem mistrzem w photoshopie, wiec wyglada jak wyglada, mam nadzieje, ze przejdzie :sarcasm:

Obrazek

Nie wiem dlaczego zajmuje 12KB T_T

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Morden » 2007-08-25, 18:23

Zajmuje tyle z uwagi na 32 bitowa palete barw [z ktorej wykorzystuje 60 kolorow, wiec ma niezly i niewykorzystany zapas]. Prosze:

Obrazek

4,4 kb to juz troszke mniej. 32 kolory.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Bannery do forum

Post autor: Senshu » 2007-08-25, 18:30

Tak, ale zobacz jak teraz wyglada, zepsules x_X. Mam nadzieje, ze Inlagd nie obrazi sie o te 2 dodatkowe KB.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Morden » 2007-08-25, 18:36

Obrazek

Pasuje? Teraz masz WSZYSTKIE kolory z oryginalnego pliku ktory pusciles. Mozesz policzyc. Gwarantuje, wszystkie sa. A mimo to, plik mniejszy. 4,8 kb. W sumie moglem nie zmniejszac ilosci. O te 0,4 nie przyjdzie.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Bannery do forum

Post autor: Senshu » 2007-08-25, 18:40

To mi sie podoba, moglbys napisac jak to zrobic, pewnie nie tylko mi sie przyda. Uzywam Photoshop Elements 4.0 bo tylko taki mam :/

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Morden » 2007-08-25, 18:45

Okreslic na sztywno ilosc kolorow oraz wiele opcji kompresji png mozesz przy pomocy Irfan View. W zakladce "Image" masz "decrease color depth". Twoj png uzywal 60 kolorow z 32 bitowej palety. Mozna recznie wymusic 60 kolorow w palecie 8 bitowej. Ustawienie samych 8 bitow da ci 256 kolorow, dlatego limitujesz ilosc barw na sztywno.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Bannery do forum

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-25, 19:19

Wszystko OK, poza ramka, o ktorej nikt nie pamieta (ze zmiana layoutu zmienila sie ramka, wszystko jest napisane we wskazowkach, ktorych nikt nie czyta), ale ja moge dorobic w pare chwil, wiec to akurat nie jest problem.

Co do pozostalych kwestii technicznych (wielkosc pliku i liczba kolorow), to jesli ktos nie moze sobie z tym dac rady, to moge sie tym bez problemu zajac przed wrzuceniem bannera. Byle nie wyskoczyc z JPGiem, bo z nim sie nie da juz nic zrobic.

Do wszystkich zainteresowanych: czy tak trudno jest umiescic tekst w polowie wysokosci? Bo to chyba nie jest celowy zabieg, ze tekst jest krzywo? A co do uzywanych czcionek, to cale mnostwo darmowych i ciekawych czcionek znajdziecie chociazby na http://www.dafont.com/. Napis moze byc ciekawym elementem wkomponowanym w banner, a nie tylko koniecznoscia, ktora trzeba jakos na nim zmiescic. Mi dobor czcionki zajmuje najwiecej czasu, ale po efektach widze, ze warto, wiec bede tego pilnowal w kolejnych bannerach (nie tylko moich).

Mysle nad jeszcze jednym: skoro sporo osob ma problem z technicznymi aspektami bannerow, to moze zaproponowac przysylania samych (fragmentow) screenow, a ja bym dodawal odpowiedni napis i przygotowywal plik? Nie wiem jak by to wyszlo w praktyce, ale mozna sprobowac. Co o tym myslicie?

PS Senshu, skoro twoje bannery daja rade, to moze przygotuj jeszcze jeden, albo jakas parzysta liczbe? Bo jeden bedzie sie kiepsko prezentowal w pierwszym poscie (ukladaja sie parami). :grin:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: froger3 » 2007-08-25, 19:35

Inlagd sill pisze:Mysle nad jeszcze jednym: skoro sporo osob ma problem z technicznymi aspektami bannerow, to moze zaproponowac przysylania samych (fragmentow) screenow, a ja bym dodawal odpowiedni napis i przygotowywal plik? Nie wiem jak by to wyszlo w praktyce, ale mozna sprobowac. Co o tym myslicie?
mam tego troche w pracy na dysku. Tylko jak z rozmiarami wtedy? Bo sie pogubilam;/

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Bannery do forum

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-25, 20:58

froger3 pisze:mam tego troche w pracy na dysku. Tylko jak z rozmiarami wtedy? Bo sie pogubilam;/
Problem nie lezy w tym, ze nie mam dostepu do screenow i trzeba mnie nimi wobec tego zasypac, tylko w tym, ze jesli ktos lubi szczegolnie jakis tytul i chcialby zobaczyc z nim banner, a z jakiegos powodu nie jest w stanie go technicznie dobrze przygotowac, to moze o nim tutaj napisac dolaczajac screeny (lub ich fragmenty), a ja moge cos z nich zrobic w miare czasu i mozliwosci.

Oczywiscie jesli zostane zasypany, to dam sobie z takimi zamowieniami spokoj, ale i tak chetnie dowiem sie jakich tytulow brakuje uzytkownikom, zeby rozwazyc ich przygotowanie przy robieniu nastepnych bannerow.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Morden » 2007-08-25, 21:05

Mysle, ze glownym problemem jest ramka. Ludzie chyba nie zrozumieli do konca na czym polega roznica, bo sam osobiscie jej na poczatku nie zauwazylem. Wiec zrobimy tak - Po lewej, stara ramka. Stary system to obramowanie oddalone o jeden pixel od brzegu grafiki. Obramowanie szerokosci jednego pixela.

Obrazek <- Stara | Nowa -> Obrazek

Po prawej, nowa ramka. Obramowanie zaczyna sie od samej krawedzi grafiki. Najpierw pasek szerokosci 1px, potem nastepny, szary [#505048] z jasniejszym punktem na kazdy z rogow [#A8A898]. Za nim kolejny bialy pasek szerokosci 1px. Tego na monitorze praktycznie nie widac.
Ostatnio zmieniony 2007-08-25, 21:28 przez Morden, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Bannery do forum

Post autor: Senshu » 2007-08-25, 21:25

No trudno, wlasnie skonczylem dwa nowe bannery, nie mam juz sily edytowac, jak nikomu sie nie bedzie chcialo, to jutro przerobie te ramki...

Obrazek

Obrazek

Obrazki pochodza z gry Chrono Trigger.
Ostatnio zmieniony 2007-08-25, 21:43 przez Senshu, łącznie zmieniany 1 raz.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Bannery do forum

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-25, 21:39

Ja ramki poprawie, ale to juz jutro.

Na tych bannerach czcionka wyszla ci juz duzo lepiej.

A nazwy gier jednak podaj. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Mejs » 2007-08-26, 10:28

Obrazek

Pitfall, gry na Atari nie wygladaja zbyt okazale z zommem wiec pozostawilem bez. Napisu nie potrafie ladnie zrobic :oops: .

I zapomnialem o dodatkowej lini pomiedzy bialymi.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Morden » 2007-08-26, 10:31

Po pierwsze, przegapiles chyba to, co napisalem o ramce. Dalem nawet dwa wielkie zblizenia, zeby wiadomo bylo o co chodzi. Pomijajac ramke, ta grafika nie pasuje do reszty. Froger kiedys natrzaskala maksymalnie pixlowanych grafik, w tym troche z Famicom'a i tez poszly bo nie mieszaly sie zbyt dobrze z tymi ze SNES, MegaDrive i reszty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Bannery do forum

Post autor: Mejs » 2007-08-26, 10:43

Obrazek ma prawie w porzadku ramke, brakuje tylko wypelnienia. Moim zdaniem nie powinnismy sie tak ograniczac, no ale nie mi to osadzac.

Obrazek

Tu mam jeszcze jeden, z dobra ramka.

ODPOWIEDZ