Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-06-03, 10:39

Witajcie.
Założyłem ten temat w celu stworzenia idealnej listy gier na Segę Saturn. Zaznaczam że kupuję konsolę japońską więc znajdą się na niej tytuliki głównie z tego regionu świata.

Oczywiście planowany jest zakup Action Replaya, który umożliwi również odpalenie ważniejszych tytułów z USA czy EU (takich które ukazały się tylko na tych rynkach, lub tytułach RPG, w których brak znajomości "krzaczków" w dużej ilości uniemożliwi grę).

Temat ten będę uaktualniał o tytuły, które już zakwalifikowałem do mojej "wishlisty".

Lista gier (progress):


Jeśli macie ochotę możecie wpisywać poniżej tytuły gierek które są według Was najlepsze na Saturna oraz ogólnie polecilibyście ich zakup.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Dred » 2010-06-22, 15:59

Jedyną grą na Saturna, jaką do tej pory mam, jest Shining the Holy Ark. Obie części Shining Force na MegaDrive'a zrobiły na mnie ogromne wrażenie, toteż byłem ciekaw, jak seria "Shining" rozwinie się na Saturnie, biorąc pod uwagę, że licznie była reprezentowana na tej platformie (Shining Wisdom, StHA, Shining Force III: Scenario I, II, III i Premium Disc). Nie dość tego, jest to dungeon crawler z widokiem pierwszoosobowym. No i jeszcze fakt, że fabuła jest adresowana z założenia twórców do odbiorcy starszego.

Zaintrygowała mnie także skakałka Clockwork Knight I i II. To ze względu na to, że już same postacie wywołują u mnie OGROMNĄ sympatię (popatrzysz na okładkę i już masz banana na gębie :] ). A drugi powód - mimo, że jest to gra 3D, to nadal jest "widok z boku". No i jeszcze tak ją wychwalają... Trza obczaić!

A skoro już przy platformerach jesteśmy, dużo też się mówi o Nights Into Dreams. Wielu wolałoby mieć nowego Sonica na SS, ale uważam, że jest to godny zamiennik niebieskiego jeża. I w dodatku ten pad z gałką analogową...

Z gier, które były dostępne też na inne platformy, ale mają swoje zacne porty na Saturnie: Croc: Legend of the Gobbos (ach, dzieciństwo - Bogu dzięki, że ją dołączyli do bodajże lipcowego numeru CD-Action z roku 2000), Gex (znowu dzieciństwo :] - świetna platformówka 2D w klasycznej formie), Tempest 2000 (wydaje się być dobrą alternatywą wobec wersji na Jaguara - w ogóle zdziwiłem się, że jest dostępny port tej gry), Rayman, Metal Slug (Japan only - i się nie pytajcie, dlaczego :P ).

Z japońskich exclusive'ów: Sakura Wars I i II (znana dziś głównie ze względu na bardzo dobre anime :D ; dostępny FAQ tłumaczący), Tengai Makyo: The Fourth Apocalypse (wygląda zabójczo - ultimate 2D jRPG! ; dostępny FAQ tłumaczący), Castlevania aka Dracula X - Nocturn at the Moonlight (niemal to samo co SotN na PSXa, ale ma kilka wyjątkowych opcji, na przykład Marię jako w pełni grywalną postać), Shojo Kakumei Utena: Four Days in Ohtori (ta pozycja zainteresuje raczej tylko tych, którzy widzieli anime Revolutionary Girl Utena, które w moim mniemaniu jest majstersztykiem, choć raczej nie dla każdego). Oczywiście jest jeszcze gra Neon Genesis Evangelion, ale raczej sobie odpuszczę.

Z innych ciekawych: Albert Odyssey (na szczęście, o dziwo i niestety wydano w USA - tamtejsze wydanie jest cholernie drogie, kontynuacja serii tRPGów z Super Famicoma [nie przetłumaczonych :< ], dorgie jak cholera), Magic Knight Rayearth (wygląda nader apetycznie pod względem graficznym, no i ten sentyment do "Wojowniczek z Krainy Marzeń" z RTL7... ech), Saturn Bomberman (multiplayer na dziesięciu graczy! :D ).

Mimo, że bardzo lubię jRPG, to jakoś Sega Saturn bardziej mnie przyciągnęła do siebie, aniżeli overrated PSX.

Aha, i kupiłem wersję europejską. :]

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-07-23, 14:02

Minął już jakiś czas mała aktualizacja. Saturnik jest piękny, gry wyśmienite z pięknymi artworkami i dodatkami.

Trochę zdjęć tego co już mam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajniutki beatem-up - szkoda że ten system został tak olany w tym gatunku gier ;/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Arnie60 » 2010-07-24, 09:28

TwilighMaster kolekcja godna pozazdroszczenia,trzeba przyznać że te okładki od gier na saturna mają coś w sobie;)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Storms » 2010-07-24, 10:27

To opakowanie drugie od końca wygląda jak płyta z przebojami disco polo. 8)

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-07-24, 14:49

To nie disco - polo tylko "live motion" puzzle z brzydkimi japońskimi aktorkami ;p

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Axi0maT » 2010-07-24, 14:51

TwilighMaster pisze:"live motion" puzzle z brzydkimi japońskimi aktorkami ;p
Wow... To sie dopiero nazywa prawdziwy fetysz :lol:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Damjen » 2010-08-13, 10:21

No cóż, podenerwuję trochę TwilighMastera i napiszę mu tak:
Shinrei Jusaishi Taromaru :grin:
Radiant Silvergun :grin:
Battle Garegga :grin:
Hyper Duel :grin:
A tak na serio to Saturn jest jedną z najdroższych konsol jeśli chodzi o kolekcjonowanie z importu...choć czasem można znaleźć tu i ówdzie jakąś perełkę na aukcji internetowej czy w sklepie on-line.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-08-14, 12:38

Taa i każdy ponad 100$... tfu.. ponad 200 co niektóre :)

mic
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 40
Rejestracja: 2010-07-24, 13:38

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: mic » 2010-08-16, 10:52

AdamGilmore pisze:No cóż, podenerwuję trochę TwilighMastera i napiszę mu tak:
Shinrei Jusaishi Taromaru :grin:
Radiant Silvergun :grin:
Battle Garegga :grin:
Hyper Duel :grin:
A tak na serio to Saturn jest jedną z najdroższych konsol jeśli chodzi o kolekcjonowanie z importu...choć czasem można znaleźć tu i ówdzie jakąś perełkę na aukcji internetowej czy w sklepie on-line.
ale podales mu tytuly do kolekcji :grin: to bylo okrutne z Twojej strony :twisted:

a do TwilighMaster 'a super kolekcja - bialy saturnik przepiekny 8) bardzo podobaja mi sie tez japonskie wydania panzer dragoon 8)

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-08-18, 12:38

Wczoraj mi przeleciał Radiant za 134 $ ;/ Przebił mnie jakiś frajer na 136 dolców :(

mic
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 40
Rejestracja: 2010-07-24, 13:38

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: mic » 2010-08-18, 22:03

ponoc gra warta swieczki wiec sie nie poddawaj :) ja osobiscie bawie sie troszke pozniejsza ich produkcja czyli "Ikaruga" a to ponoc gierki na podobnym wysokim bardzo poziomie grywalnosciowym :)

mic
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 40
Rejestracja: 2010-07-24, 13:38

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: mic » 2010-09-08, 22:57

Doczekalem sie wreszcie swojego satka :) na chwile obecna w zestawie z konsolka byly sega rally, wipeout oraz swws - niestety ich stan nie jest za fajny :( ale to chyba przypadlosc gier pal na satka - takie juz pudelka robili, ze czas na nich latwo zaznacza swoje pietno ;) pudelka jap to chyba zwykle cd ? na stronce
http://covers.satakore.com/open.htm
mozna sobie cos druknc i zawsze moze lepiej cos wygladac jak sie dostalo tez w zlym stanie :)
Teraz chyba pierwsze do zdobycia beda dla mnie panzer dragoony :) przynajmnie pierwsze dwa bo saga to drogi wydatek i trzeba bedzie polowac w odpowiednim czasie jak portwel bedzie grubszy ;)

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Bijman » 2010-09-08, 23:15

Te PAL'owskie pudła, rzeczywiście, nie są dobre. Sam mam NiGHTS'a z lekko obdartym frontem i strasznie szpeci mi tą wspaniałą grę. :/

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Tworzenie saturnowej "wishlisty".

Post autor: Master » 2010-09-09, 06:17

Panzery po japońsku to wydatek 1-2$ za cz. 1 i 2. Część 3, to jakieś 15$.

ODPOWIEDZ