Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

ODPOWIEDZ
Epyldzak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-01, 14:20

Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: Epyldzak » 2013-12-17, 12:07

Witam serdecznie.

Nie ukrywam, że jestem nowy na forum i jeszcze nie bardzo wiem jak z niego korzystać, jednak mam wiele pytań względem mojej wymarzonej konsoli i myślę, że tylko na tym forum uzyskam najbardziej profesjonalną odpowiedź.

A więc chciałem zakupić konsole sega saturn wersje japońską, a dlaczego japońską? Głównie dlatego, że pragnę wreszcie zagrać w saturnową edycje mojej ukochanej gry jaką jest Castlevania: symfonia nocy.
Teraz moje pytania:
Gdzie mogę zdobyć taką konsole, czy istnieje jakaś instytucja lub osoby w Polsce które zajmują się sprowadzaniem takich rzeczy?
Jaki jest uczciwy przedział cenowy za tą konsole? Nie chcę zostać zrobiony w balona i zapłacić za konsolę cenę której nie jest warta, od razu mówię, że jej stan wizualny nie jest ważny.
Wiem, że konsola będzie w regionie ntsc-j czy posiada ona blokadę regionalną i czy istnieje jakiś sposób aby ją obejść?(chciał bym też pograć w gry z innych regionów).
I czy telewizor w systemie pal obsłuży tą konsole czy wymaga jakiś dodatkowych przejściówek?

Z góry dziękuje za pomoc, liczę, że na tym forum wreszcie uzyskam odpowiedzi na pytania które męczą mnie już od bardzo długiego czasu.


Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: tbxx » 2013-12-17, 16:05

1. Saturn posiada blokadę regionalną
2. Można zrobić mutiregion
3. Jeśli myślisz od przeróbce (multiregion) zainwestuj w konsolę PAL

Epyldzak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-01, 14:20

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: Epyldzak » 2013-12-19, 11:01

Dzięki za informacje, przeczytałem temat od Bono i postaram się z nim skontaktować. Może od razu załatwi zestaw z castlevanią?

Nie chciałbym konsoli przerabiać, ogólnie nie lubię grzebać w bebechach konsol. Myślałem bardziej o zakupie action repleya, podejrzewam, że pozwoli on na odpalanie gier z innych regionów.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: tbxx » 2013-12-19, 11:09

Odpalając grę w PAL na konsoli NTSC(Amerykańskiej/Japońskiej) za pomocą Action Replay:
1. Ekran zostaje obcięty w pionie o 96 pixeli - rozdzielczość pionowa NTSC to 480pixeli, a w PAL 576pixeli
2. Gry dostają ok 20% kopa, czyli czasem może zrobić się za szybko/za trudno

Epyldzak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-01, 14:20

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: Epyldzak » 2013-12-19, 11:46

O dzięki za tą informacje, jest dla mnie kluczowa. Castlevania + 20% szybkości może być nie do przejścia. A więc szukam jakiegoś PAL-a.

Tylko czy PAL też nie dostanie kopa przy japońskiej grze?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: tbxx » 2013-12-19, 14:18

W przypadku gry NTSC (Amerykańska/Japońska) na konsoli PAL z Action Replay:
1. Pojawią się czarne paski góra/dół (brakujące 96 pixeli)
2. Gra będzię o ok. 16% wolniejsza

Na pocieszenie napisze że znaczna część gier jest przepisana z NTSC na PAL w taki sposób ( czarne paski i 16% wolniej w PAL'u)

Jeśli to przeszkadza to pozostają dwie opcje:
- Zakup 2 konsol PAL i NTSC
- Dorobienie małego przełącznika 50/60Hz w konsoli PAL (można takie coś schować za klapką od baterii)

Epyldzak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2013-12-01, 14:20

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: Epyldzak » 2013-12-19, 16:10

Myślę, że jakoś przeżyje te paski i 16%. Kupowanie 2 konsol to raczej zbędny wydatek dla takiego niedzielnego kolekcjonera jak ja. Podejrzewam, że sama gra będzie kosztować mnie majątek :/
Szukam już od dłuższego czasu wersje europejską castlevanii ale ceny po prostu powalają na kolana.

P.S. A czy przeróbka modchipem pozwoliła by obejść jakoś te paski i spowolnienie?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: tbxx » 2013-12-19, 20:27

Nie trzeba modchipa - w konsoli PAL wystarczy mały przełącznik 50/60Hz (nie pamiętam dokładnie 3 lub 4 kabelki do przylutowania i przełącznik). Możliwe, że wkrótce zafunduje takiego moda mojemu Saturnowi - więc przy okazji zrobię tutorial na głównej.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Japońska sega saturn dla zielonego. Gdzie i za ile?

Post autor: kolo » 2013-12-19, 20:44

Większość modchipów do Saturna nie zapewnia odpalania importów, wpina się je na taśmie pomiędzy laserem a płyta główną, więc za dużo grzebania nie ma, ale Action Replay jest praktyczniejszy (importy, czasem dodatkowa pamięć i niektóre służą jako RAMpack).
Sam mam japońca i kupowałem go właśnie od bono, nie pamiętam już ile zapłaciłem, chyba coś między 200 a 300 złotych.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ