Best of Dreamcast

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: froger3 » 2006-09-13, 12:44

"Gry NTSC chodza na dwa sposoby:
1. Jesli Decek ma wlutowanego Mod-Chipa to mozna odpalac wszytskie regiony po wlozeniu plytki do napedu
2. Poprzez Boot CD"

czyli jezel iDCek jest wyprodukowany po 2001 to nie ma szans na odpalenie gierek NTSC(mam na mysli oryginaly). Dobrze rozumuje?

Awatar użytkownika
radEk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2006-07-01, 20:54

Re: Best of Dreamcast

Post autor: radEk » 2006-09-13, 18:48

froger3 pisze:czyli jezel iDCek jest wyprodukowany po 2001 to nie ma szans na odpalenie gierek NTSC(mam na mysli oryginaly). Dobrze rozumuje?
Yep dobrze rozumujesz

Morden caly ten zestawik kupilem za 260zl (fakt faktem wiekszosc gier to raczej srednio udane tytuly)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: Morden » 2006-09-14, 10:27

Z pozniejszych modeli usunieto mozliwosc odpalania plyt ktore zaczynaja sie od sciezki audio, bedacej pierwsza w sesjach selfboot. Jesli zalezy ci na oryginalach a nie piratach, najprostszym rozwiazaniem w przypadku takiego modelu jest mod, ktorego zadaniem jest zdjecie regionu a nie umozliwianie odpalania pirackich kopii.

Nie lam sie na zapas. W Polsce ciezko jest trafic na pozno wyprodukowany model. Kupujac konsole w kraju, masz praktycznie gwarancje, ze odpalisz wszystkie importy przez boot CD.

P.S. - radEK: Pusc jakies zdjecie swojej kolekcji. Ponad sto tytulow to zbior ktorego nie mozna sie wstydzic. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: froger3 » 2006-09-14, 11:14

Wlasnie jestem w trakcie rozmow ze znjaomym ktory ma DC'ka na zasadzie "lezy se i podpiera polke" i byc moze mi opchnie(+ master system gratis :D). Kupiony rok po premierze wiec jest ok.

Morden: nie lamie sie, tylko denerwuej sie ze chcac odpalic oryginalne gry NTSC musze sie czasem nameczyc niz z piratami( patrz moj topic o swap disc..)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: soberpl » 2006-09-14, 12:24

Morden pisze:P.S. - radEK: Pusc jakies zdjecie swojej kolekcji. Ponad sto tytulow to zbior ktorego nie mozna sie wstydzic. ;)
Kolekcja ponad 100 oryginalow :roll: :shock: Czekam na foto :)

Awatar użytkownika
radEk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2006-07-01, 20:54

Re: Best of Dreamcast

Post autor: radEk » 2006-09-14, 14:33

Morden: Spoko jak znajde czas to zarzuce fota
Soberpl: Gdzie bylo napisane, ze wszystkie to oryginaly :wink:

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: soberpl » 2006-09-14, 19:24

Nie no ok :) ,bo kopie zapasowe to ja tez posiadam w liczbie 150 sztuk + 100 na hdd :P ,ale myslalem ,ze tyle oryginalow masz :P

Awatar użytkownika
radEk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 39
Rejestracja: 2006-07-01, 20:54

Re: Best of Dreamcast

Post autor: radEk » 2006-09-15, 16:50

Moja mala kolekcja gier :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: froger3 » 2007-12-07, 22:47

Z racji tego ze bede niedlugo (po wieeelu wieelu latach) posiadaczka cud-miod maszyny o nazwie Dreamcast, odswiezam temat:

Jakie gry polecacie na ta konsole? Tak, wiem pare tytulow juz sie pojawilo, ale nie wszystko mozna dostac od razu, dlatego postanowilam sobie wybudowac dobrego wishlista, zeby miec na czym sie opierac. Mile widziane tytuly, linki do recenzji i ogolnie wsio co polecacie osobie, ktora po raz pierwszy bedzie miala DCka na dluzej niz 2 tygodnie :D

Homebrew jakies interesujace tez z checia obacze.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: Morden » 2007-12-08, 10:24

Zalezy kto co lubi, ale smialo mozna lyknac praktycznie wszystko co wypuscila Sega.

Z Bijatyk koniecznie:

- Soul Calibur
- Street Fighter III [NG, 2NDI, 3RDS]
- Virtua fighter 3
- Street Fighter Zero 3
- Capcom vs SNK 2

Zero 3 na DreamCast i Saturna to najlepsze domowe wersje tej gry. Mowi sie nawet ze wersja Saturn jest ciut lepsza, ale nie wiem czym to mierzono. Soul Calibur nadal imponuje i wyglada jak tytul ktory smialo moznaby wydac na PS2 / GC / Xbox i nikt by sie na jakosc grafiki nie skarzyl. VF3 dzis nie wyglada juz tak swiezo, w dodatku konwersja moglaby byc lepsza, ale liczy sie solidny gameplay. Cala seria SF III to mus. 3rd Strike to najlepsza bitka 2D a NG i 2NDI to dwie wczesniejsze odslony z ktorymi rowniez warto sie zapoznac. Na DC wydano je na jednej plytce.

Z RPG:

- Shenmue / Shenmue II
- Skies of Arcadia
- Grandia 2

SoA i G2 pojawily sie rowniez na innych konsolach. Shenmue II tez na Xbox jest, ale wiadomo, nie masz, kupuj. Szczegolnie Shenmue jedynke, bo na niczym innym sobie nie pograsz.

Arcade:

- Crazy Taxi / Crazy Taxi 2
- Samba de Amigo
- Feet of Fury [homebrew]
- Jet Set Radio
- REZ

Crazy Taxi to rowniez multiplatformowy tytul, ale tak jak wyzej, jesli nie masz wersji na inne konsole, lykaj smialo. Przy okazji dodam ze wersje PSP odradzam. Samba de Amigo lykac tylko z marakasami. Ma wyjsc sequel na Wii! Feet of Fury chyba wiekszosc zna. Domowej roboty Dance Dance Revolution. Jet Set Radio to gra po prostu genialna. Swietna grafika, swietna muzyka, swietny pomysl, swietny design. Nic tylko kulac sie na rolkach.

Shooterow wymieniac nawet nie bede bo po pierwsze jest tego tona, po drugie nie wiem czy w shmup'y grasz. Poza tym inni na pewno cos dopisza.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Best of Dreamcast

Post autor: siudym » 2007-12-09, 06:38

Zdecydowanie Tomb Raider Last Revelation - najlepsza wersja konsolowa, o wiele lepsza niz ta na PSX ;P Oraz jeszcze bardziej ZDECYDOWANIE - Shadow Man - takze najlepsza wersja konsolowa :) Co tam jeszcze - Resident Evil Code Veronica, Alone in the dark 4 new nightmare (znacznie lepsza niz na psx, wyglada jak na PC i PS2). Koniecznie Phantasy Star Online v1 lub v2 - nawet offline w singlu genialna gra.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: froger3 » 2007-12-09, 10:53

Morden: super o takie cos mi chodzilo:) Choc raczej niczym mnie nie zaskoczyles, bo wiekszosc znam, ale dzieki. Co do shumpow to raczje nie gram, ale jezelii jest jakis ktory polecasz to pisz smialo. Nie lubie sie ograniczac:)

Crazy Taxi to dla mnie kult i jak tylko bedzie na allegro to lykam :D A Shadow Manem mnie zaciekawiles bo faktcznie gralam tylko w wersje ps1 i zualam gre za crapa

A ja czekam na dalsze propozycje od Was!

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: BigBoss » 2007-12-09, 14:02

Najlepsza gra na Dreamcast'a to bez watpienia JET SET RADIO! Ta gra jest dla mnie kultowa, dopieszczona w kazdym calu, piekna i miodna. Moge w nia grac bez przerwy.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
szaden
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 46
Rejestracja: 2007-11-01, 15:07
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: szaden » 2007-12-15, 19:05

BigBoss pisze:Najlepsza gra na Dreamcast'a to bez watpienia JET SET RADIO! Ta gra jest dla mnie kultowa, dopieszczona w kazdym calu, piekna i miodna. Moge w nia grac bez przerwy.
Popieram, a dla mnie najlepszymi grami na DC sa:
-Sonic Adventures 2,
-Soul Calibur 2,
- Capcom Vs Marvel 2,
- Jet Set Radio.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Best of Dreamcast

Post autor: Morden » 2007-12-15, 19:43

szaden pisze: - Soul Calibur 2,
- Capcom Vs Marvel 2,
Soul Calibur 2? Nie ta konsola. Capcom vs Mavel? Chyba Marvel vs Capcom?
Obrazek

ODPOWIEDZ