Dreamcast nie zawsze czyta...

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: eldergod » 2012-08-06, 20:32

Z tymi grami na GD są rzeczywiście problemy... Czasami płyta idealna, a nie działa (lub wgrywa się trochę i wraca do meny konsoli)... :wink:
Trudno powiedzieć czy to rzeczywiście wina kiepskiego lasera w konsoli, czy samej płyty.

Ja osobiście taki problem miałem z (dodam, iż płyty idealne):
- Resident Evil 2 (obie płyty) - wgrywała się do loga Segi i wracała do menu konsoli (na żadnej konsoli nie działała, nie ważne ile się podkręcało laser) i
- Sega Rally 2 - ta przy dogrywaniu danych (Loading...) także wracała do menu konsoli - tu na innej konsoli (kręcony laser) działała bez problemu.

Osobiście spotkałem się z kilkoma opiniami, że niektóre tytuły były po prostu ''felerne'' od nowości (właśnie Worms Armageddon, a także Rez). A ktoś jeszcze pisał, że musiał na pewien czas kłaść płytę z worms'ami na kaloryferze (ciełym!) i wtedy gra była czytana przez DC...

Więc różnie bywa... :)
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: fixxxer1 » 2012-08-06, 21:09

Czy będę mógł przełożyć jedynie sam moduł lasera z jednej konsoli do drugiej? W swojej mam VGA moda i chciałbym ją zostawić w kolekcji...

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: frodo666 » 2012-08-06, 21:50

Chodzi Ci o cały napęd? Jeśli tak to tak :) wszystko będzie działało jak trzeba. Można dowolnie sobie zmieniać napędy nie ważne czy to szajsung czy jamaha.
Natomiast samego lasera nie przełożysz z yamahy do samsunga i na odwrót.
Obrazek

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: fixxxer1 » 2012-08-07, 06:26

Tak, o cały napęd mi chodziło ;) Pożongluję sobie nimi :)

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: fixxxer1 » 2012-08-14, 10:50

W końcu odebrałem konsole. Jedna z nich pięknie czyta Wormsy i inne ori, nagrywaną też nie gardzi, a i ciszej chodzi. Teraz tylko wyczyścić, zrobić AV moda i można grać z żoną :)

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: frodo666 » 2012-10-10, 22:28

Heh, mój Dreamcast z napędem Samsunga też odmówił dzisiaj posłuszeństwa :)
Doszedłem do 3 płyty w Shenmue i zonk - po logo Segi wywala z powrotem do menu. Płyta może nie jest może w bdb stanie, ale oceniłbym ją spokojnie na 4+. Yamaha wczytuje ją od razu, a Samsung musi ostygnąć i dopiero po tym (zimna konsola) chwyta za 2-3 razem.
Przyznam się, że Yamahę znacznie bardziej "katowałem". Wniosek z tego taki, że napęd od Samsunga jest po prostu gorszy... :]
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: kolo » 2012-10-10, 22:54

To akurat było wiadomo od zawsze :D Yamaha nie bez powodu jest uznawana za najlepszy laser do DC (choć akurat mój jest martwy).
Miałem podobny problem z moim Sonic Adventure - prawie skończyłem grę Soniciem i DUP, wiesza się, czasem nie wczyta... Wkurzyłem się i wypaliłem wersję na CD, teraz mam kolejną kopię w lepszym stanie, więc gram na niej (doszedłem do wniosku że tamtą szkoda go więcej katować - ludzie miewają lasery w gorszym stanie).
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: frodo666 » 2012-10-11, 17:55

Podkreciłem go minimalnie i już łyka tą trzecią płytę Shenmue bez zająknięcia ^_^
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: K_slash » 2013-03-22, 12:58

Mam trochę zajechany laser podobnie jak w kilku opisanych tutaj przypadkach CD-R łyka bez zająknięcia natomiast z GD-R ma problemy :/ (wracanie do menu konsoli itd.) Płytki w stanie idelnym zero rys. Laser przeczyściłem, próbowałem na chwilę starego sposobu z odpalaniem do góry nogami, ale w obawie o układ szybko z tego zrezygnowałem :) i ostatecznie zaczął odpalać. Myślałem jeszcze o sposobie z lekkim uniesieniem napędu do góry po wcześniejszym podłożeniu czegoś pod niego - opłaca się w to bawić ?

Jak rozpoznać jaki to model (szajsung/yamaha) - gdzie są jego konkretne oznaczenia ? (pytam bo mimo wszystko zastanawiam się nad kupnem nowego :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: kolo » 2013-03-22, 13:05

Jak otworzysz konsolę to model lasera pisze na metalowej obudowie układu lasera (od strony wiatraka i portu padów). Można też poznać po kształcie, w Samsungu laser jest prostokątny, natomiast Yamaha owalna.
Podnoszenie samego lasera nic nie da, odległość od płyty będzie taka sama (no chyba że będziesz modyfikował kółko).
Jak będzie ci dalej sprawiał problemy to możesz odrobinę podkręcić, ale nie przesadzaj, może bardziej zaszkodzić niż pomóc (jak bardzo przesadzisz to może nawet rozwalić coś w układzie GDromu a nie tylko rozwalić laser). Ogólnie jeśli tylko charczy, ale jeszcze nie świszczy to podkręcania wciąż wchodzi w grę, jak zacznie świszczeć to już niewiele mu zostało...
Sega, Sega über alles
Obrazek

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: K_slash » 2013-03-22, 18:57

OK, spróbuję podkręcić :) lecz chyba poszukam jakiejś Yamahy na wymianę.

Dzięki za pomoc :)

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: eldergod » 2013-03-22, 19:12

Z Yamahą to możesz się naszukać...

A podkręcaj najlepiej zgodnie z jakimś tutorialem (ze zdjęciami i w którą stronę kręcić... zawsze minimalnie...) w necie... A... I zaznacz na zworce (cienkopis, ołówek) ułożenie początkowe (zawsze jak coś "przedobrzysz" to można wrócić do ustawień początkowych...)!
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: K_slash » 2013-03-26, 17:04

Dobry tip z zaznaczeniem wartości początkowej. Dzięks

Podkręcenie pomogło :)

Mam tylko nadzieję, że aż nadto nie skróci to resztki żywotności tego lasera.

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: eldergod » 2013-09-27, 06:11

Więc... Czy on sam wypalał te płyty? Czy to te Twoje, które mu dałeś? Czy sprawdzał płyty Audio CD?
Wbrew pozorom Dreamcast (z doświadczenia :undecided: ... może nie każdy...) przestaje czytać najpierw (wypalane) płyty Cd, a dopiero potem GD Romy...

Dreamcasty (przynajmniej niektóre) były dość wybredne -> jeśli chodzi o sposoby wypalania i płyty (mi jeden "łapał" gry wypalone tylko DiscJugglerem w odpowiedni sposób (ale było to już dość dawno temu...) i tylko na Verbatimach i Sony... :undecided: ).
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast nie zawsze czyta...

Post autor: frodo666 » 2013-09-27, 08:51

Pod względem wypalanych płyt to Samsung jest znacznie bardziej wybredny od Yamahy. Należy wypalać odpowiednio DiscJugglerem na dobrych jakościowo płytkach.
Obrazek

ODPOWIEDZ