Sword of the Berserk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Sword of the Berserk

Post autor: kolo » 2015-03-02, 15:54

Grał ktoś i chce pogadać?

Jak dla mnie Sword of the Berserk to typowy przykład przeciętniaka, gra ma dobrą bazę techniczną i fabularną, parę fajnych pomysłów (jedna z naprawdę nielicznych gier akcji gdzie waląc mieczem w ścianę ten nie przejdzie na wylot jakby nigdy nic tylko się odbije) które jednak zostały w znacznym stopniu zaprzepaszczone przez takie sobie wykonanie oraz głupie pomysły (ciasne korytarze i piekielne kurczaki które trzeba okładać naszym przerośniętym mieczem przez dobre parę sekund zamiast rozerwać je jednym ciosem).
Za scenariusz gry odpowiada twórca mangi i prawdę mówiąc historia jest całkiem niezła, niestety spajanie jej z grą nie poszło już tak dobrze, przerywniki filmowe rozmieszczone są nierówno i chwilami po prostu wkurzają. Fakt że grę można skończyć w około 3 godziny z czego prawie połowę czasu poświęcamy na oglądanie filmików (najdłuższy trwa dobre kilkanaście minut) również nie pomaga.
Same mechanizmy rozgrywki znajdują się gdzieś w połowie drogi pomiędzy Onimushą / Resident Evil a Devil May Cry - Sword of the Berserk nie jest tak sztywny jak Onimusha / RE ale jednocześnie pozbawiony jest finezji DMC mając zbliżoną swobodę ruchów. Guts nie bawi się przeciwnikami jak Dante, raczej brnie przed siebie niczym czołg niszcząc wszystko na swojej drodze, czy to gigantycznym mieczem, czy kuszą czy też... Armatą zamontowaną zamiast ręki.

Graficznie Berserk jest całkiem niezły i zwięzły tematycznie (błoto i zgnilizna) i nie ma większych odchyleń czy to w stronę wybitności czy beznadziejności, ot typowa dobra gra, jednak tym co ją wyróżnia jest udźwiękowienie. Muzyka jest po prostu świetna, czasem łagodna (rzadko), czasem niepokojąca a czasem brutalna i agresywna - świetnie pasuje do klimatu. Efekty dźwiękowe też są na bardzo wysokim poziomie, faktycznie można uwierzyć że gramy absurdalnie silnym berserkerem wyrzynającym sobie drogę przez stada demonów opętujących zwłoki.

To jakie jest wasze zdanie o tej grze?

Obrazek
Sega, Sega über alles
Obrazek

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Sword of the Berserk

Post autor: yrkill » 2015-03-03, 23:27

Ja jeszcze, niestety, nie miałem przyjemności zagrać, ale przyznam że od dłuższego czasu ostrzę sobie ząbki na ten tytuł. Jestem umiarkowanym, ale wiernym, fanem mangi, a to jedna z niewielu gier na licencji które wydają się być warte zachodu. Nie liczę na dużo, ot - tak jak napisałeś - na solidnego przeciętniaka ;-)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Sword of the Berserk

Post autor: Forte » 2015-03-05, 16:31

Kolega wiele lat temu grał i bardzo sobie chwalił. Sam nie mam wyrobionej opinii, bo niestety nie miałem okazji zagrać - ale jeżeli uda mi się w końcu tchnąć życie w DeCka i zdobyć tą grę, to chętnie obgram.
Sega!

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Sword of the Berserk

Post autor: K_slash » 2015-05-25, 22:20

Mi się ten tytuł bardzo podobał - i to nie tylko dlatego, że bardzo lubię Mangę Berserk.

Swoją drogą niedawno wyszło fanowskie zangielszczenie do Berserka na PS2 (gra inna od tej z DC, ale wg mnie dużo lepsza), który wcześniej został wydany jedynie w Japonii ;)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Sword of the Berserk

Post autor: Kiriki-kun » 2015-05-25, 22:40

No to teraz muszę kupić GC i PS2 :P Nie ma opcji żebym odpuścił możliwość zagranie Gutsem.

Bloo
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 68
Rejestracja: 2014-11-08, 13:49

Re: Sword of the Berserk

Post autor: Bloo » 2015-05-25, 22:51

Zawsze mnie ten tytuł intrygował.

Zawsze miałem go za średniaka, który mi by przypadł do gustu.

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Sword of the Berserk

Post autor: szczupi26 » 2015-05-26, 04:25

Gra z pewnością ma pewien potencjał, niestety w moim przypadku źle trafiła ponieważ była wystawiona w Empiku na DC-ku nr. 1 podczas gdy obok na DC nr.2 śmigał (totalnie zrywając beret) Q3 Arena ...... reszty sami się domyślacie :D
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

ODPOWIEDZ