Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamcast

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Mniamniacz » 2015-04-24, 23:27

Nie spinaj tak kolego pośladów. :P
heniek29cr pisze:A więc ostatni update niedawno zrobionej konsoli DC i zarazem zamykam temat tego wizualnego moda bo widzę, że coś nie chwyciło:-) a porównywania do wiejskiego tuningu golfa no cóż są chyba kompletnie nie na miejscu bo przecież to Shenmue............
Shenmue jak Shenmue, dodanie grafiki chwalonej przez wielu gry nie czyni ją z miejsca lepszą. Na tym forum często obrywa się takim sławniejszym FFom i jakoś z tym żyję jako fan serii. Na mnie z kolei taki Shenmue większego wrażenia nie zrobił. To wszystko jest kwestią gustu.

Chciałeś opinii, to się koledzy ładnie nią podzielili, nie rozumiem o co te pretensje, szczególnie do Yrkilla. :D

Fakt, biały DC wizualnie wypada zdecydowanie najlepiej. Świetna robota.

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-24, 23:46

Ok. rozumiem jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam tylko ten oklejony DC to nie ten level co do mojej modyfikacji z Shenmue w tle...., chciałem coś ciekawego zrobić a nie tylko malować na biało czy czarno bo to każdy przy odrobinie wprawy zrobi sam wszystko starałem się zrobić fanowsko i z polotem przecież zamiast motywu z Shenmue można wstawić coś innego indywidualnie dla każdego i dlatego tutaj zdecydowałem się napisać. Pozdrawiam

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-25, 09:56

w związku z dyskusją również mailową:-) dodaje zdjęcia faktury powłoki lakierniczej z pokrywy bo ten efekt wzbudza kontrowersje i na zdjęciach może być odbierany jako zły jednak na żywo oddaje strukturę mokrego kamienia w którym zagłębiony jest obrazek z Shenmue :D oraz dodaje jeszcze parę innych zdjęć z wcześniejszych projektów w tym biały DC zaraz po malowaniu z oryginalnym nowym padem dla ukazania złapania odpowiedniego odcienia względem oryginału.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Kaspar84 » 2015-04-25, 12:22

Bez obrazy heniek29cr, bo i Twoja praca, ani ta pokazana przez yrkilla w ostatnim jego poście mi się nie podoba.
Twoja wersja kojarzy mi się z takimi nadrukami na torty dla dzieci, a teraz jak jeszcze widzę, że jest chropowata to podoba mi się jeszcze mniej, jeśli potrafiłbyś zrobić takie cudo
http://whengamescollide.com/wp-content/ ... tom-04.jpg

To dałbym więcej niż 65 zł i byłbym pierwszy w kolejce….
Obrazek

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-07-03, 22:11

Dodaję ostatni obrazek z mojej edycji Shenmue:-) plus pad:-) oraz zachęcam użytkowników DC do samego tuningowania i podaję przepis na zrobienie takiego moda. (Mi już zabrakło brzydkich obudów do malowania).

https://www.dropbox.com/s/mr9jqqagdckxy ... 6.jpg?dl=0

Więc po pierwsze: alkohol izopropylowy do odtłuszczenia obudowy.

Po drugie: sklep plastyczny aby zakupić odpowiedni spray (biały lub czarny) matt ponieważ w tych sklepach spraye są zdecydowanie lepsze w użytkowaniu (zero zacieków przy szybkim i efektownym pokryciu powierzchni)

Po trzecie: wydruk odpowiedniego obrazka ale tylko z drukarki leserowej.

Teraz praca: więc waciki (można pożyczyć od żony:-)) i alkohol izo czyścimy i odtłuszczamy obudowę(bez pokrywy na GD-ROM)
następnie tak przygotowaną obudowę poddajemy malowaniu sprayem początkowo z dużej odległości potem w miarę zdobycia wprawy coraz bliżej ale zawsze machamy mocną ręką aby uniknąć zacieków:-) (przestrzegam przed sprayami z obi czy innych marketów lub hurtowni- słabe pokrycie i częste zacieki).

Dalej wydruk laserowy: wycinamy z kartki pożądany fragment i namaczamy wodą (też mogą być waciki od żony:-)) i bardzo i to bardzo delikatnie zdzieramy papier od wewnętrznej strony wydruku (czyli z tyłu) tak aż sam nadruk laserowy z wydrukowanej strony zostaje nam bez kartki:-) potem przenosimy na klapkę(jeszcze nie pomalowaną) oraz impregnujemy to klejem do dekupażu dalej suszymy suszarką do włosów i wybieramy kolor tła za pomocą farby akrylowej (w tym przypadku czarny) i topujemy za pomocą gąbki. Dalej suszymy:-) czynność powtarzamy do uzyskania właściwego efektu.

Następnie nanosimy bezbarwny lakier akrylowy i wachlarzykowym pędzelkiem topujemy aby uzyskać efekt nierównej powierzchni (krople deszczu czy mokry kamień). Całość suszymy wiele godzin i........
GOTOWE :D

Opisałem to ponieważ można w ten sposób wykorzystać wiele motywów i nie koniecznie na DC ja ostatnio przerobiłem GACKA ale to na razie moja mała tajemnica:-) I polecam wszystkim aby po próbować z swoimi motywami z ulubionych gier efekt finalny naprawdę potrafi zaskoczyć a zdjęcia nie oddają w pełni uroku tak zmodyfikowanej konsoli :D

Pozdrawiam heniek:-)
Ostatnio zmieniony 2015-12-31, 16:30 przez heniek29cr, łącznie zmieniany 8 razy.

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-12-28, 00:36

Zaktualizowałem ostatni post i dodałem zdjęcia tuningowanych konsol:-)
Pozdr.

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: przemorg » 2015-12-28, 10:07

Fotki nie działają Panie Kolego :)


heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-12-28, 11:54

https://www.dropbox.com/s/shq5ve30cxqlp ... 5.jpg?dl=0

z procesu malowania:-)
I dajcie znać czy w końcu wszytko jest widoczne
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-01-24, 11:25 przez heniek29cr, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Bodzio » 2015-12-28, 12:08

Wszystko widoczne, wersja black nabrała uroku, zwłaszcza srebrny makaronik i napis DC wygląda super na tym tle.

Jedna uwaga fotki dodaj w mimg bo rozjeżdża temat.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: PapaHerbal » 2015-12-28, 13:26

Poprawiłem.
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: DizzyX » 2015-12-28, 20:09

A ja fotek nie widzę :(

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Kiriki-kun » 2015-12-29, 15:38

Ja też, tylko błąd od dropboxa

ODPOWIEDZ