Why Dreamcast Why?

ODPOWIEDZ
heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Why Dreamcast Why?

Post autor: heniek29cr » 2015-12-21, 00:40

Witam retro-maniaków- miłośników jednej z najwspanialszej konsoli w dziejach................ czyli Sega Dreamcast;-)
temat zapodany ponieważ po obczajeniu wszelkich informacji na temat DC wciąż nie mogę zrozumieć jak taki sprzęt mógł się poddać a właściwie dlaczego włodarze Segi of Japan tak szybko dali du..py jak Sega of America już miała gotowe plany aby walczyć o swoje......
Wiem, iż sony zrobiło zadyme przed premierą Playstation 2(zakłamany marketing i obiecanki gruszek na wierzbie ) do tego Microsoft zaczął podkupywac exlusives i pewnie całą Sege of Japan.....ale przecież mieli wspaniałe dziecko z niesamowitym VMU na czele i naprawdę przyzwoity support w postaci wyjątkowych gier a w pismach z tamtych lat wyraźnie było znać o wyższości DC na PS2 zwłaszcza na początku istnienia;-)
Why Dreamcast Why....
Pamiętam też lata 1999-2001 i giełdę w katowicach i co się wtedy działo kiedy DC można było kupić za 300 zł (komplet box) a PS2 za około 2500 zł i po podłączeniu wcale nie mały zonk bo zamiast masakry wizualnej mamy to samo lub nawet gorzej niż na DC no tak ale wtedy każdy byl mokry jak usłyszał DVD i te dwie piękne diody Playstation 2 Fat

dziś mam na stanie prawie wszystkie konsole i to wykorzystane na maxa (DC pod VGA a PS2 pod component) oczywiście PSone, Xbox GameCube, PS3, PS4, itp...... to jednak cały czas wracam do Dreamcasta z największym uznaniem a przede wszystkim podziwem (Shenmue na czele) i pytam dlaczego........

oczywiście post jest mocno nacechowany uznaniem dla tej prostej a zarazem wielkiej a przede wszystkim mocno niedocenianej konsoli i tak proszę go traktować;-) ale nawet dziś jak trzymam tego ślicznego upgradowanego pada w łapach gdzie w jego slotach siedzi VMU i VibrationPack oraz zapodaje np; Metropolis Street Racer czy Soul Calibur, Crazy Taxi czy wspomniany wcześniej Shenmue to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jest właśnie to.................
why Sega why.......
pozdr.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: Kiriki-kun » 2015-12-21, 02:03

Na sukces konsoli składa się wiele rzeczy. Siłę konsoli w dużej mierze określa biblioteka gier.
A wydawcy wybierają konsole które są popularne. A popularne są te konsole, które mają dobre gry.
Wygląda mi to na dosyć delikatny system, przy którym łatwo o niewielki błąd.
Szczególnie kiedy wypuszcza się całkowicie nową konsolę. Warto też zwrócić uwagę, że był to trochę bardziej burzliwy kawałek historii.
Do tego dochodzi oczywiście wiele innych rzeczy, takich jak cena konsoli, peryferiów, łatwość pisania gier (to jest dosyć rzadko wspominany parametr, a twórcy często rezygnują z konsoli, bo jest za trudna), marketing (BLAST processing!!!) itp. itd.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: Rafi » 2015-12-21, 10:40

Wydaje mi się, że może być to spowodowane beznadziejną polityką firmy. Wydali większość hitów w dość krótkim okresie czasu, a potem konkurencja zajęła się dominacją Segi. Obecnie też uważam Dreamcasta za ciekawy sprzęt, bo nadal są tworzone na niego gry, więc szkoda, że "oficjalnie" skończył tak szybko. Sega mogła jeszcze wiele zdziałać na rynku konsolowym.

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: przemorg » 2015-12-21, 14:50

Ja jestem typowy Dreamcast lover <3 . Wg mnie konsola jest bezbłędna i pozwala przeniesc sie w czasy dzieciństwa. Karta pamieci z wyswietlaczem, mozliwosc podlaczenia 4 padow i swietne gry to te czynniki, ktore przypadly mi bardzo do gustu.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: kolo » 2015-12-21, 15:19

Sega w tym okresie miała nieco nadszarpniętą reputację i mocno nadszarpnięte finanse (w sumie otrząsnęła się z tego do końca dopiero parę lat temu), nie byli w stanie iść w zaparte i mieć nadzieję że wszystko się ułoży jak Sony dostanie zadyszki.
Do tego zwróć uwagę na gry, masa wyśmienitych i sporo genialnych tytułów, ale brakuje corocznych pewniaków od EA Sports (w ogóle nie ma gier od EA bo się obrazili kiedy Sega zmieniła bez ostrzeżenia procesor). Teraz w stare Fify praktycznie nikt nie gra, ale przecież co roku sprzedaje się tego pierdyliard i jeszcze troszkę.
No ale ogólnie konsola wyszła im świetna, jedna z moich ulubionych, jeśli nie ulubiona.
Sega, Sega über alles
Obrazek

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: szczupi26 » 2015-12-21, 17:54

Do dzisiaj nie odżałowałem sprzedaży całego kompletu (konsola i pady w boxach z papierami, wytłoczkami itd w stanie perfekt). Nie chcę nawet o tym teraz myśleć bo aż mnie telepie ........ to zdecydowanie jeden z moich największych błędów ever .....
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: przemorg » 2015-12-21, 18:07

kolo pisze:Teraz w stare Fify praktycznie nikt nie gra, ale przecież co roku sprzedaje się tego pierdyliard i jeszcze troszkę.
dla mnie to jest po prostu FENOMEN. Nie ogarniam w ogole jak mozna sie jarać jak poje*any tym, że ktoś ma fife 15 i niedlugo kupi sobie 16 :lol: :lol: :lol:

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: heniek29cr » 2015-12-21, 19:00

Po zobaczeniu filmu na temat historii Dreamcasta a właściwie historii Sega of America i ich planach, projektach walki z PS2 oraz ich totalnym zdziewieniu zachowaniem Sega of Japan (nagła decyzja o zaprzestaniu produkcji i wycofaniu się z rynku konsol) nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że jeszcze ktoś inny tam mieszał i ja bym postawił na Microsoft bo to właśnie oni potem dużo przejęli i powyrywali exy od DC chociażby Shenmue II sic.....
Oczywiście bardzo łatwe spiracenie DC też miało swoje trzy grosze ale nawet tu też nie brakuje teorii spiskowej ponieważ to Microsoft poniekąd był autorem sytemu pod DC (Windows CE).
Oczywiście teraz to można sobie tylko gdybać i domyślać co i jak ale sam pamiętam jak w którymś z PSXExtreme czytałem ze zdziwieniem o wycofaniu się Japończyków i pozostawinie użytkowników z ręką w nocniku i skasowaniu nawet wydania Shenmue II na DC (ukazał się tylko w Japonii oraz po wyraźnym protescie i petycjami również w europie)

Dla mnie tak wczesne uśmiercenie tej konsoli pozostaje dalej zagadką godnej przynajmniej serialu kryminalnego;-)
i naprawdę dziś trudno w to uwierzyć bo ktokolwiek u mnie choć chwilę szarpnie na DC to od razu się dziwi jak to możliwe przecież to jest taki zarabisty sprzęt.......
Ale sam byłem świadkiem zeswirowania na punkcie PS2 około roku 2000 i czytania i ogladania retuszonawynch zdjęć podsylanych przez sony przed premierą PS2 i sluchania bajek o jej możliwościach......a dziś jest mi nawet trochę wstyd bo sam wtedy dałem się nabrać uważając DC za konsolę przejściowa przed następną generacją.....

oj szkoda bo ciekawe co by jeszcze z niej wycisneli.....
Pozdr

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: mattek » 2015-12-21, 19:40

Dreamcast to wyjątkowa konsola, i pomimo tego, że na niej aktualnie nie gram, ma to coś, co stawia ją w innym miejscu, niż pozostałe sprzęty. Wielka szkoda, że tak to się potoczyło, wystarczy popatrzeć na gry, które były w planach - GTA III, Max Payne, Heroes of Might & Magic III, Half Life. Dodatkowo tryby multiplayer w wielu tytułach... Jednym słowem - masakra :)
Obrazek
Obrazek

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Why Dreamcast Why?

Post autor: heniek29cr » 2015-12-21, 20:26

kolo pisze:Sega w tym okresie miała nieco nadszarpniętą reputację i mocno nadszarpnięte finanse
to fakt bo pamiętam jak opisywali ile wywalili kasy na sponsoring drużyn pilkarskich (logo Dreamcast na koszulkach) z tego co pamiętam to było nawet 70proc. budżetu przeznaczonego na promocję konsoli.......ekh ta polityka;-(
z saturnem też przecież namieszali...... kurde ale z Dreamcastem to mogło się im udać szkoda wielka szkoda

ODPOWIEDZ