PS1 krolowa jRPG'ow?

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: froger3 » 2005-12-22, 11:44

Wspaniale pozycje na wlasnie ta konsole(Suikoden, VP, Final Fantasy Tactics, Legacy Of Kain, Chrono Cross, XenoGears, Wild Arms itp.),
reedycje(niestety nie zawsze konwersja wyszla na dobre) perelek z lat poprzednich(FF VI, Grandia, Lunary itp)
nie pozostawiaja chyba innego wyboru dla milosnika RPGow jak zakup wlasnie tej konsolki,
choc przyznac musze ze SNES i GBA doganiaja to cudo.

A jak Wy sadzicie?

masta_windu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 79
Rejestracja: 2005-12-21, 00:04

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: masta_windu » 2005-12-22, 11:54

Ja nie mam watpliwosci, PSX to raj dla maniakow RPG, glownie dla tego zakupilem ta konsolke (No i jeszcze dla Resident Evil :twisted: ). No i moge sobie pograc w Chrono Trigger na TV, bo o zakupie carta na SNES'a to raczej moge zapomniec. Po za tym kto majac PSX'a nie gral w jakiegos jRPG :?: Chyba nikt, podejrzewam ze kazdy pociupal chocby w FF VII. Teraz pykam sobie w Chrono Cross, a jeszcze duzo tytulow czeka na polce.

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: hdx » 2005-12-22, 12:12

Ja sie takze zgadzam z poprzednikami. Gralem duzo w jRPG dopoki moja konsolka sie nie kopnela :// Wyszlo wiele ciekawych serii. Ja wlasnie od tej konsoli zaczynalem i ciesze sie, ze takie gry mogly mnie tylko zachecic.
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: Damjen » 2005-12-22, 12:15

Dopoki nie bylo PSX1 to SNES rzadzil jesli chodzi o jRPG ale wraz z nadejsciem Playstation to ona objela tron. W zadnym wypadku nie mogla sie z nia rownac pod tym wzgledem ani Sega Saturn ani tym bardziej Nintendo 64.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: froger3 » 2005-12-22, 12:25

najdziwniejsze jest to ze ps2 nieposzedl w slady starszego brata. A szkoda, szkoda...
Paleczke przejela w pewnym sensie konsolka GBA, ale tez jakosna razie nei moze dorownac szarakowi(aczkolwiek pozycje sa swietne!).
problemem jest tez niestety dostepnosc niektorych gier:(

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: hdx » 2005-12-22, 12:29

froger3 pisze:najdziwniejsze jest to ze ps2 nieposzedl w slady starszego brata. A szkoda, szkoda...
Paleczke przejela w pewnym sensie konsolka GBA, ale tez jakosna razie nei moze dorownac szarakowi(aczkolwiek pozycje sa swietne!).
problemem jest tez niestety dostepnosc niektorych gier:(
Faktycznie. Mam PS2 i FF X to katastrofa, a przeciez poprzednie wersje byly super. A co do GBA to nie ma jak gra wieczorkiem przed pojsciem spac :D
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: soberpl » 2005-12-22, 12:33

Zgadza sie damjen :P :wink: Jak dla mnie mimo wszystko SNES ma palme pierszenstwa ; za gry typu : seria Sercet of ... , Zelda ,Chrono Trigger , Lufia ect. Na PSX juz liczyla sie grafika ,z czym niestety SNES przegral... N64 to az dziw ,ze nie zrobiono zadnego dobrego jRPG na te konsole ,ktora jest 2x mocniejsza od tak wielbionego u nas PSX'a. BTW zobaczcie Skies of Arcadia (DC) swietna gra :shock:
Ostatnio zmieniony 2005-12-22, 12:34 przez soberpl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: froger3 » 2005-12-22, 12:34

hdx pisze:
froger3 pisze:najdziwniejsze jest to ze ps2 nieposzedl w slady starszego brata. A szkoda, szkoda...
Paleczke przejela w pewnym sensie konsolka GBA, ale tez jakosna razie nei moze dorownac szarakowi(aczkolwiek pozycje sa swietne!).
problemem jest tez niestety dostepnosc niektorych gier:(
Faktycznie. Mam PS2 i FF X to katastrofa, a przeciez poprzednie wersje byly super. A co do GBA to nie ma jak gra wieczorkiem przed pojsciem spac :D
FFX historycznie byl plytki jak moja wanna, ale system walki/rozwijania statow mial swietny i to bylo to co trzyma mnie nadal przy tej grze. No i dwie fjane postacie bo reszta to sobie moze...Z drugiej strony wypadaja naprawde swietnie przy tym co pokazano w FF XII. Za granie takimi bohateram ito ja dziekuje..

A co do gba. ech zazdroszcze, tez bym tak chciala, a na razie jedyne co mam to dylemat gba czy ds ?:)

soberpl: grafika? moim zdanime super 2D ma szanse konkurowac z 3D, co pokazaly rozmaite przyklady(seria Street fighter, Guilty Gear i mnostwo gier z marianem:)

szkoda tez ze anglojezyczne wersje gier na SNES'a sa rzadkoscia w PL, a wiekszosc to dojczlandzkie wersje.. Co ja bym dala za Zelde 3 albo CT po ang...

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: hdx » 2005-12-22, 12:39

froger3:
Final Fantasy XII mi nie odpowiada. Moze mialem za malo stycznosci z FF i dlatego teraz nie ciagnie mnie do tej serii.

KUPUJ DS"a :D Sam go kupuje co widac po podpisie. Jak bedziesz miala Super Card to zagrasz w romy od GB i GBC bo jest emu. DS ma dodatkowo gre po sieci wiec to kolejny plus. Uzywany DS to cena max 380 (z demem Metroida),
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: froger3 » 2005-12-22, 12:49

hdx pisze:froger3:
Final Fantasy XII mi nie odpowiada. Moze mialem za malo stycznosci z FF i dlatego teraz nie ciagnie mnie do tej serii.

KUPUJ DS"a :D Sam go kupuje co widac po podpisie. Jak bedziesz miala Super Card to zagrasz w romy od GB i GBC bo jest emu. DS ma dodatkowo gre po sieci wiec to kolejny plus. Uzywany DS to cena max 380 (z demem Metroida),
ja sie na serii FF wychowalam(ale pierwsyzm RPG byla zelda!) wiec smutno mi patrzec jak sie ta seria stacze.

No wlasnie mam juz odlozona kase na gba sp i ciagle sie zastanawiam.
Emu nie wchodzi w gre, nei lubie tego:)
Raczej zainwestuje w GBC aby starsze gierki odpalac..

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: Damjen » 2005-12-22, 12:58

soberpl pisze:N64 to az dziw ,ze nie zrobiono zadnego dobrego jRPG na te konsole ,ktora jest 2x mocniejsza od tak wielbionego u nas PSX'a.
Powiedzmy, ze jedyna RPG na N64 ktora moglaby cokolwiek zwalczyc posrod innych RPGow z PSXa bylo Ogre Battle 64 ale nic poza tym...no, rzeczywiscie szkoda :( Ale to dlatego, ze firmy piszace gry swego czasu na SNESa przerzucily sie na PSXa odcinajac sie od Nintendo 64 (np. taka Squaresoft) co dalo taki a nie inny efekt.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: soberpl » 2005-12-22, 13:03

Zgadza sie , SONY "ukradlo" najwieksze firmy produkujace gry... wyobrazcie sobie takiego FF 7 (na 3 dyskietkach :P) na konsoli N64 ... oj pieknie by sie graficznie prezentowal ,pieknie...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: Gimiak » 2005-12-22, 14:55

Pani Frogger ;) polecam DS, sam bym go wybral, a potem GBC. To najlepsza opcja.

Awatar użytkownika
Kika
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2005-12-22, 13:18
Lokalizacja: 3 City

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: Kika » 2005-12-22, 14:57

Sam osobiscie rzadko grywalem na PSX. Natomiast dostep do jrpg ( procz FF ) na nia byl jeszcze kilka lat temu znikomy.
Jednak dzieki aukcja internetowym oraz blogoslawionym emulatorom moglem poznac wiekszosc ze slynniejszych tytulow, ktore byly juz wczesniej wspomniane.
Potwierdzam to, ze ps1 jest konsolka z najlepszymi jrpg, choc do tego miana pretenduje tez Snes, ktore tez posiada bardzo interesujacy asortyment gier ( z Chrono Triggerem na czele ).

hdx
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 132
Rejestracja: 2005-12-21, 07:47
Lokalizacja: /bin/laden/
Kontakt:

Re: PS1 krolowa jRPG'ow?

Post autor: hdx » 2005-12-22, 17:21

Nintendo 64 z fajnymi jRPG'ami zawojowalby rynek :D
(kwiatuszek) nienawidzisz mnie bo jestem czarny!
-----
(kwiatuszek) ile Ci mozna tlumaczyc zebys dal sobie spokoj?!

ODPOWIEDZ