Nowe gry na PSXa - jaka folia?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Nowe gry na PSXa - jaka folia?

Post autor: Bodzio » 2013-09-01, 20:51

Mam w kolekcji jedną teoretycznie nową grę na PSXa, która jest foli, ale nie jestem w stanie określić czy ta folia jest oryginalna czy ktoś sobie po prostu zafoliował gierkę z czym już się kiedyś spotkałem. Czy nowe gry na PSXa na folii miały jakiś charakterystyczny znaczek, napis, logo, pasek lub coś w ten deseń czy po prostu była to zwykła folia zgrzewana na brzegach bez znaków szczególnych?

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe gry na PSXa - jaka folia?

Post autor: yrkill » 2013-09-01, 21:57

Hm, o ile się nie mylę, miały pasek "playstation" który służył do otwierania.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nowe gry na PSXa - jaka folia?

Post autor: eldergod » 2013-09-02, 06:41

Prawda z tym paskiem (nie wiem tylko czy miał napisy playstation :undecided: )A wersje NTSC-U miały na górze jeszcze naklejkę papierową (na grzbiecie) z nazwą gry itp. Aczkolwiek nie wiem, czy się to także tyczyło ponownych releas'ów (jak tych z play-asia).

I nie były tanio zgrzewane naokoło.... jeśli mówimy o tym samym...
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe gry na PSXa - jaka folia?

Post autor: Don » 2013-09-02, 08:54

Oryginalna folia miała napis PlayStation na cienkiej tasiemce pomocnej w odpakowywaniu gry. Tasiemka z logo powinna być umieszczona tuż nad dolnym, czarnym paskiem z białym napisem PlayStation oraz srebrnym hologramem. Dla ułatwienia wklejam zdjęcie jednej z oryginalnie zafoliowanych gier:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Oryginalna filia jest wysokiej jakości, połyskliwa. Raczej od razu rozpoznasz podróbkę.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Nowe gry na PSXa - jaka folia?

Post autor: Bodzio » 2013-09-02, 13:21

Ok, dzięki za odzew. Chyba wychodzi na to że moja sztuka tak jak myślałem nie jest oryginalnie zapakowana. Niby mam wersje NTSC, ale ani paska, ani naklejki nie ma i do tego folia jest właśnie tak zgrzewana jakby to ktoś sam robił i stąd pytanie.

ODPOWIEDZ