Kącik RPG

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natavian
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 240
Rejestracja: 2012-12-22, 23:43

Re: Kącik RPG

Post autor: Natavian » 2014-08-10, 16:43

http://www.theonion.com/articles/man-wh ... rong,7057/

Im więcej czytam o wyższości Xenogears, Final Fantasy Tactics czy innego Suikodena II, albo Alundry napisanych przez Manifesto, tym większa niechęć mnie bierze na te gry. Manifesto, zepsułeś mi odbiór tych gier zanim je odpaliłem. Dzięki :angry: :sarcasm: :undecided:

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kącik RPG

Post autor: Manifesto » 2014-08-10, 19:39

Natavian pisze:http://www.theonion.com/articles/man-wh ... rong,7057/

Im więcej czytam o wyższości Xenogears, Final Fantasy Tactics czy innego Suikodena II, albo Alundry napisanych przez Manifesto, tym większa niechęć mnie bierze na te gry. Manifesto, zepsułeś mi odbiór tych gier zanim je odpaliłem. Dzięki :angry: :sarcasm: :undecided:
To sobie kup zestaw naprawczy. :cry: Nikt ci nie każe śledzić moich postów, więc jak ci coś nie pasuje to ich nie czytaj.

Edit:
kolo pisze: A daty? Ciężko nie brać ich pod uwagę niezależnie od tego co oceniamy, nieważne czy jest to muzyka, grafika czy fabuła, zwłaszcza gdy skupiamy się na tym co jest standardem, a zatem i przeciętnością.
Owszem, ma to znaczenie jeśli weźmiemy pod uwagę gry wydane w jakimś dłuższym odstępie czasu, a nie w przypadku kilkunastu miesięcy dzielących dane produkcje, które na dodatek ukazały się na ten sam sprzęt. Zresztą fabuła to nie grafika ani system. Tak jak napisałem wcześniej - przed Suikodenem istniały gry RPG które miały lepszą fabułę od niego, więc fakt, iż jest to jedna z pierwszych gier wydanych na PSX nie usprawiedliwia absolutnie tego, że fabuła gry to żadna rewelacja.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Kącik RPG

Post autor: Affciu » 2014-08-13, 21:39

Często są tutaj wymieniane tytuły, których nie znam (albo nie potrafię wymówić nazw ;) ). Ja jednak postanowiłem pójść nieco inną ścieżką i gram obecnie w jeden z popularniejszych tytułów, czyli Final Fantasy VIII. Po nieco ponad półgodzinie gry wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Niesamowicie wykonane wstawki FMV, ogromny progres graficzny względem "siódemki" oraz fajny, aczkolwiek nieco przekombinowany system walki. Irytuje mnie też główny bohater, który jest jakiś... cóż, na razie nijaki. Przyznam, że bardzo podoba mi się motyw muzyczny grający podczas bitew. Ogólnie wstępnie (bardzo, bardzo wstępnie) daję jakieś 8/10.

PS. Czy tylko ja mam czasem problem polegający na wczytaniu się samej muzyki bez obrazu? Wie ktoś, jak temu zaradzić?

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Kącik RPG

Post autor: szczupi26 » 2014-08-15, 06:16

Pierwszy raz słyszę o takim problemie w FF VIII odpalanym oczywiście nie na sofcie zaczynającym się na "e" i oryginalnym (broń Boże zapasowych kopiach) nośniku :angel:
Osobiście przegrałem w tę grę kilkaset godzin i nigdy nie trafiłem na takiego kwiatka.
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Kącik RPG

Post autor: Affciu » 2014-08-15, 09:43

Okazało się, że wina leży po mojej stronie - płytka nieco się zakurzyła :)

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Kącik RPG

Post autor: K_slash » 2014-08-18, 14:42

Sam jestem wielkim fanem jRPG - zwyczajne cRPG jakoś do mnie nie przemawiają. Wg mnie nie warto zbytnio rozwodzić się nad tym co jest i jak bardzo lepsze. Jeśli coś jest bardzo dobre należy się tym cieszyć i tyle :)

Z ostatnio granych jRPG niedawno skończyłem Xenogears i wg mnie kto jeszcze nie grał musi to w swojej "przygodzie" z erpegami zaliczyć.

Fabularnie - TOTALNA MIAZGA w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wyobraźcie sobie historię czerpiącą całymi garściami odniesienia do Biblii, filozofii istnienia i książek Nietzsche'go.
Nie wspomnę o samym wątku miłosnym który jest tak głęboki, że ciągnął się praktycznie od momentu stworzenia człowieka (wg biblii). Na swój sposób można to zakwalifikować jako największy romans wszechczasów - gdzie miłość trwała wiecznie - wiem, że spod ręki mężczyzny takie słowa trochę dziwnie brzmią, ale wg mnie jest w tym choć trochę prawdy i to chcieli przekazać twórcy.
Ilość wątków jest ogromna - praktycznie za każdą postacią ciągnie się odrębna historia z której można by zrobić oddzielne tytuły. Jak wiadomo proces developerski był zakłócany przez brak pieniędzy i wydanie FF VII, ale nawet pomimo to Square udało się ucisnąć w tym tytule naprawdę sycącą porcje contentu : )

Muzyka jest bardzo dobra - nie jest to może twór pokroju OSTa z Chrono Crossa, ale czuć nutkę geniuszu w niektórych utworach jak np. w tym:

http://www.youtube.com/watch?v=4BQ6PeyzxDk

Na plus muszę zaliczyć to, że wstawcki FMV są zrobione w konwencji Anime z kreską która jest esencją lat dziewięćdziesiątych (tak jestem człowiekiem zagubionym w 90s ; ) ) Szkoda, że jest ich tak mało bo naprawdę dodają klimatu.
Średnio lubię klimat Mecha, ale z czasem przyzwyczaiłem się do tego elementu i zaczęło mi się to nawet podobać.


Teraz zostało mi zaopatrzenie się w Xenosagę I - która to jest ponoć wydarzeniami sprzed Xenogears : )