Gry action adventure

ODPOWIEDZ
Lothar
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 19
Rejestracja: 2014-08-24, 14:56

Gry action adventure

Post autor: Lothar » 2014-10-01, 12:39

Mój drugi ulubiony gatunek zaraz po rpg. Szarak dostał wiele tytułów z tego rodzaju- jakie są wasze ulubione? Wiadomo że wielu zapewne wymieni serie Resident Evil, być może Silent Hill i inne podobne tytuły, ja zaś uwielbiam serię Fear Effect, swego czasu bardzo mocno zagrywałem się w obydwie części, przeszedłem je wiele razy i ciągle nie miałem dosyć :) Świetna fabuła i patent z "fear meter", bardzo dobra oprawa A/V, futurystyczny Hong-Kong- wszystko to dało mieszankę wybuchową. Dla mnie to topowe gry na PSX, choć bardziej lubię pierwszą część, to druga również mnie wciągnęła- jest coś takiego w tej grze że wciąga od pierwszych chwil i trzmyma przy padzie nie chcąc wypuścić gracza ze swych szponów :)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Gry action adventure

Post autor: Manifesto » 2014-10-01, 14:41

Ja polecam Alundrę, wg mnie to bardziej gra action-adventure niż RPG. Wiele o tej grze zostało napisane w wątku jej poświęconym, więc nie będę się tutaj nad nią rozwodził, napiszę tylko, że w żadnej grze action-adventure nie spotkałem się z tak trudnymi i wymagającymi zagadkami.

Z innych gier bardzo lubię Little Big Adventure - wyśmienita gra z PC, która w wersji na PSX jest bardziej grywalna (poprawiono skopany system sejwów i irytujący motyw ze stratą energii przy uderzeniu w przeszkodę w wersji PC). W grze jest więcej akcji niż główkowania, aczkolwiek jest ona wymagająca, bowiem często możemy się w niej "zaciąć". W dodatku poziom trudności jest spory, ciężko się walczy z niektórymi przeciwnikami, czasem po prostu lepiej uciec, a opcja quick save i load jest prawdziwym zbawieniem (chyba w żadnej grze na PS1 licznik czasu jej przejścia jest tak niemiarodajny jak w tej). Ostatnio ukończyłem tą grę pierwszy raz w życiu i z miejsca stałem się jej wielkim fanem :) Dwójkę ukończyłem dawno temu na PC - jest równie dobra (choć lokacje bardziej podobały mi się w jedynce).

Kolejną świetną grą action-adventure jest Blood Omen: Legacy of Kain, znakomity tytuł ze świetnym klimatem, wciągający i jedyny w swoim rodzaju.

Z innych tytułów lubię naturalnie horrory, ale wymieniłeś je na wstępie więc nie będę się o nich rozpisywać.

ODPOWIEDZ