Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: Axi0maT » 2016-02-13, 16:34

Szukam takiej listy i znalezc nie moge. Zwazajac na to ile gier wyszlo na PSXa to pewnie sa tez takie ktore nigdy ze Stanow do Europu nie dotarly. Jesli nie ma nikt takiej listy to moze chociaz cos polecicie? Nie bede rzucal preferencjami ze jrpg odpadaja bo pewnie kiedys w przyszlosci ktos bedzie szukal tez takiej listy to fajnie jakby byl tu w tym temacie komplet informacji.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: kolo » 2016-02-13, 17:09

Nie przypominam sobie żebym widział takie zestawienie, pewnie dało by się coś sklecić na podstawie gamefaqs albo innej tego typu strony ale byłoby z tym sporo zabawy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: Bodzio » 2016-02-13, 18:29

W USA poza jRPG i grami sportowymi nie wyszło za dużo tytułów ekskluzywnych. Tych pierwszych brakuje w Europie bo większość to świetne gry, jak ktoś lubi ten gatunek, a za tymi drugimi nie ma co tęsknić bo wynikają ze specyfiki tamtejszych sportów - NFL, NASCAR, MADDEN i cała masa innych. Oni mieli to, a my mieliśmy niektóre piłki nożne na wyłączność. Zresztą chociaż pod tym względem mieliśmy więcej tytułów ekskluzywnych. Szkoda że większość super jakością nie grzeszyła.

Co do listy to na Strefie mam jedną z tymi ciekawszymi, ale tutaj znajdziesz pełniejszą:

http://playstationcollecting.com/forum/ ... adid=86128

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: Axi0maT » 2016-02-13, 22:14

Tragedia... Po wnikliwej analizie tylko jeden tytul mnie zainteresowal - C: The Contra Adventure. Podjaralem sie jeszcze Hellboyem, ale to jest jakis koszmarny stolec. Przyznam ze jestem w niemalym szoku bo spodziewalem sie duzo wiecej exclusivow w NTSC na PSXa, ale tez duzo bardziej wartosciowych. No coz, nie bede sobie zawracal glowy kupnem PSXa w NTSC w takim razie. Mimo wszystko dzieki za liste Bodzio. Mam nadzieje ze przyda sie dla "potomnych" jak cos :)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: Bodzio » 2016-02-14, 13:05

Tak myślałem, że Cię jedynie Contra zainteresuje ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Gry na PSX wydane tylko w USA [NTSC only]

Post autor: Forte » 2016-02-14, 13:16

Tak swoją drogą dużo jest tytułów których nakład wydany w PAL jest żałośnie mały, w stosunku do NTSC ? Np. kiedy szukałem MegaManów (8, X itp) miałem wrażenie, że egzemplarzy sprzedawanych w wersji Europejskiej praktycznie nie ma....
Sega!

ODPOWIEDZ