King's Field IV: The Ancient City

ODPOWIEDZ
siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

King's Field IV: The Ancient City

Post autor: siudym » 2016-01-01, 23:05

Seria King's Field jest mi znana od dawien dawna, pamietam jak zlapalem "smaka" na KF1 (realnie KF2) w 1996 gdy zauwazylem pierwsze zajawki w prasie. Nigdy jednak nie udalo mi sie rozpoczac tej serii, a pojawienie sie KF4 przegapilem i wogole nawet nie wiedzialem, ze wyszla...

Rok 2014. Trafila mi sie okazja kupna (juz kolejny x raz) tanio konsoli PS2. W zestawie razem z paroma crapami byl wlasnie KF4... Zaciekawiony od razu odpalilem i... Kilka dni bylem odciety od swiata :) Dawno, ale to DAWNO nie mialem tak klimatycznej, wspanialej gry w lapach! Swiat, muzyka, grafika - wszystko GENIALNE!

Polecam jesli ktos nie gral. Szkoda, ze to ostatnia czesc obecnie :( No i nie zapowiada sie na kolejna :/.

Aha i jesli to mozliwe to najlepiej wersja NTSC... PAL jest strasznie powolna. Tzn plynnosc animacji super, jest stale 50fps, ale obracanie sie postaci jest strasznie wolne!! Wersja NTSC znacznie lepiej wypada pod tym wzgledem. Po ukonczeniu PAL rozpoczelem NTSC i roznica znaczna.

https://www.youtube.com/watch?v=osOU3lARcVo

https://www.youtube.com/watch?v=XU9OcM8eR0A

https://www.youtube.com/watch?v=-widVDZSgH8

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: King's Field IV: The Ancient City

Post autor: Ukukuki » 2016-01-02, 19:19

Nigdy nie słyszałem o tej serii ale po rozgrywce wydaje się być podobna do Dark Souls.
Famicom!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: King's Field IV: The Ancient City

Post autor: Mniamniacz » 2016-02-21, 15:20

Ukukuki pisze:Nigdy nie słyszałem o tej serii ale po rozgrywce wydaje się być podobna do Dark Souls.
Skojarzenie jest jak najbardziej na miejscu, bowiem twórcami serii są devsi z FromSoftware. ;)

Osobiście nie miałem okazji nigdy zagrać w którąkolwiek część King's Field, ale chętnie kiedyś sobie sprawdzę gdy będzie taka okazja.

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: King's Field IV: The Ancient City

Post autor: siudym » 2016-03-18, 17:21

Dwa razy ukonczylem KF4. Z checia zrobie to trzeci raz zmieniajac ryzgrywke czyt. uzywajac innych broni, ktorych jest ogrom i esperymentowac z nimi wiecej.
Pierwsze podejscie totalnie olalem magie, wszystko opieralo sie na sile i mieczach. Drugi raz jak zaczalem gre, uzywalem duuzo magii - rozgrywka oczywiscie mocno odmienna :)

Aha. Takie drobne info dla osob,ktore maja zwalony laser w PS2. Odpalalajac z pendrive przez FreeMCB gra swietnie dziala! Filmikow nie ma wiele, raptem intro i outro (nie pamietam nic w srodku) i tylko one rwa. Gra dziala swietnie w taki sposob sprawdzalem grajac w wersje NTSC. Poza filmikami nie widze roznic miedzy nosnikiem DVD a USB zwyklym.

ODPOWIEDZ