PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-07, 08:56

Pare dni temu wpadl dosc tani Virtua Fighter 5 w wersji dla Xbox 360. Najlepszy dowod na to ze Sony dostaje po dupie. Tryb online, lepsze A.I., doszlifowany tryb Dojo i cala masa innych bajerow w tym nowe dodatki do kostiumow. Ale czego sie spodziewac. VF5 na X360 jest portem arcade Verion C [PS3 dostalo Ver.B]. Kilka fotek i filmik strzelony aparatem z TV pod linkiem:

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/110

P.S. - Teraz tylko czekac az Sega pojdzie po rozum do glowy i wyda Virtua Fighter 5 R na PS3 z mozliwoscia gry po sieci. R zarzadzi. Masa nowych i odswiezonych aren, dwie nowe postacie w tym powracajacy Taka... hoo hoo!

http://www.youtube.com/watch?v=friz1EPw-bc
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-07, 16:10

Morden pisze:Teraz tylko czekac az Sega pojdzie po rozum do glowy i wyda Virtua Fighter 5 R na PS3 z mozliwoscia gry po sieci.
Mam nadzieje ze Sega wyda VF5 R na PS3. Bardzo zabolalo mnie to ze wersja na X360 ma online a moja na PS3 nie. Na dodatek ta na 360 jest 2 razy tansza (mozna kupic za 90zl) i jest portem ver.C. Gdzie sprawiedliwosc?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-07, 16:16

Jako ze VF5 w wersji konsolowej wyszedl najpierw na PS3, rowniez w pierwszej kolejnosci zaopatrzylem sie w te wersje, ale gdy pojawila sie rev.C z trybem online i bajerami, poczekalem az stanieje i lyknelem.

Mnie osobiscie nie robi roznicy na co wyjdzie VF5 R. Mam tylko nadzieje ze nie wydadza konwersji na PS3 nadal nie wspierajacej gry przez net. Na dzien dzisiejszy wersja Xbox 360 to zdecydowanie najlepsza wersja konsolowa choc mimo jej posiadania nadal w miare mozliwosci staram sie grac w wersje arcade [Ver.D! Yeah!].

P.S. - Port X360 wypuszczono pozniej, wiec chyba nie mozna miec do nikogo zalu o to ze oparty byl na swiezszej wersji arcade. Poza tym Virtua Fighter to tytul Sega i to oni wybieraja na co go wydaja. Posiadacze PlayStation "przyzwyczaili sie" ze seria "nalezy do nich" tylko dlatego iz VF4 i Evo wydano na PS2. PS3 w Japonii jest lubiane, podczas gdy X nie istnieje. Reszta swiata z USA na czele gra na X. Sega to firma ktora chce zarobic. Wydawanie na wiekszy rynek to przeciez biznes. Gdzie tu sprawiedliwosc? Jaka sprawiedliwosc? Chodzi przeciez o pieniadze.
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 12:40

Morden pisze:Gdzie tu sprawiedliwosc? Jaka sprawiedliwosc? Chodzi przeciez o pieniadze.
Ja wiem, ze chodzi o pieniadze ale skoro Sega byla w stanie umiescic tryb online w wersji na Xboxa 360 to czemu nie mogli umiescic go wczesniej takze w wersji na PS3? Mysle, ze posiadacze maszynki Sony zostali troche pokrzywdzeni i to tylko przez to iz panowie z Segi nie mieli ochoty przysiasc dluzej w pracy.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-08, 12:54

Wiesz ... Mysle ze sprawa jest troszke bardziej skomplikowana niz "nie chcialo sie przysiasc na dluzej". Po pierwsze, Live jest w tej chwili najlepszym rozwiazaniem sieciowym dla konsol. Tak bylo juz zreszta od czasu pierwszego X'a. Sony nadal uczy sie dostarczania uslug sieciowych na wysokim poziomie.

Druga sprawa to data wydania portu Xbox 360. Sega miala wiecej czasu na przygotowanie tej wersji a do zaimplementowania trybu online w duzej mierze przyczynilo sie doskonale zaplecze developerskie zwiazane z Live. Sega wydajac wersje X naprawila po prostu wiele bledow ktore razily w wersji PS3. Zycie. Ilez to razy konsola Sony dostawala swietnie wygladajace gry podczas gdy porty na inne konsole wygladaly zalosnie?

Xbox 360 to amerykanska platforma gdzie Live i gra po sieci odgrywa duza role. Wiedziales ze amerykanski i europejski rynek PlayStation 2 wyszlo trzy razy wiecej gier wspierajacych rozngrywke online niz w Japonii? Wiesz zapewne, ze konsol Xbox 360 jest w domach wiecej niz PlayStation 3. Sega wykonala dobry ruch. A ze zawsze znajdzie sie ktos pokrzywdzony ... coz. Kup Xbox 360.
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 13:46

Morden pisze:A ze zawsze znajdzie sie ktos pokrzywdzony ... coz. Kup Xbox 360.
Pewnie, ze bym kupil ale obecnie nie stac mnie na zakup kolejnej konsoli. To prawda, ze wiecej osob posiada Xboxa 360 ale jest to po czesci spowodowane tym iz owa konsola ukazala sie rok wczesniej niz PS3 i jest od niej tansza (choc obecnie ich ceny sa bardzo porownywalne). Jakby co to wcale nie twierdze, ze konsola Microsoftu jest slaba - posiada wiele tytulow ktorych posiadacze Playstation moga tylko pozazdroscic ale wczesniejsza premiera po czesci zawazyla na jej popularnosci.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-08, 14:49

Czy ja wiem czy czas premiery ma az tak wielkie znaczenie? DreamCast wystartowal z ogromnym wyprzedzeniem, mial mase swietnych gier, w tym po sieci, a jednak Sony skopalo Sega i wygralo dzieki nawalowi dobrych licencji [a nie tylko mocy obliczeniowej]. Microsoft nauczyl sie na bledach pierwszej konsoli i teraz nie popuszcza. Zapewnia sobie dobre licencje. Xbox 360 ma na dzien dzisiejszy zdecydowanie wiecej ciekawych tytulow i to nie dlatego ze wyszedl wczesniej. Nawet teraz na jeden mocny tytul PS3 przypadaja trzy na Xbox 360. Sony nie ma juz tak mocnych exclusive'ow i orze jak moze. Juz dzis Final Fantasy XIII zapowiedziano jako trzy osobne gry. Oto na co stac Sony. Nie mozna zawsze wygrywac.
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 15:54

Fakt - nie zawsze mozna wygywac. Jednak PS3 ma jeszcze przed soba kilka ladnych lat zycia wiec prawdopodobnie (sadzac po tym co bylo na PS2) ukaze sie na nia masa genialnych tytulow, ktore przewaza szale zwyciestwa na strone Sony. Choc tak jak mowisz - Microsoft nie popuszcza. I mysle, ze jest to czynnik ktory najbardziej mobilizuje Sony do dzialania (choc akcja z ekskluzywnymi dodatkami na X360 do GTA4 wskazuje odwrotnie). Pozyjemy zobaczymy.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-08, 16:06

Dodatkowa przewaga Xbox sa, niestety, mozliwosci modyfikacji konsoli i odpalania "backup'ow". Do tego mozna dolozyc dziwne rozwiazania typu wielogigowe instalacje na HD PlayStation 3. Od kiedy na konsoli trzeba instalowac piec giga danych by pograc w gre? Ludzie z Sony poszaleli. Najpierw obcinaja wielkosc dyskow, potem nie moga sie zdecydowac do ilu dysk powiekszyc, a na dokladke coraz wiecej gier wymaga poteznych instalacji. Te same tytuly na Xbox zadnych instalacji nie wymagaja a rzekoma roznica w czasie dogrywania jest ciezka do zauwazenia, a juz na pewno nie jest warta tych gigabajtow ktorych wymaga.

Sony tym razem po prostu nie daje rady. Nie wiem co sie z nimi dzieje, ale zawalaja raz za razem sprawe. Tyle lat i tyle sukcesow powinny ich wiele nauczyc. Chyba ze zaczynaja schodzic na drugi plan tak jak niegdys Nintendo i Sega.
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 16:22

Co do tych instalacji to przyznaje Ci calkowita racje - ludzie z Sony poszaleli. Teraz gdy kupuje nowa gre to zamiast od razu sie nia delektowac musze zrobic instalke, ktora bardzo czesto zajmuje ponad 10 minut (pamietam szok jak pierwszy raz odpalilem PS3 i przywitala mnie taka instalacja). Jesli konsole beda brnac w takim kierunku to niedlugo zaczna przypominac - o zgrozo - PCty. Mam nadzieje, ze z kolejna generacja (chociaz mogliby to jakos rozwiazac teraz) konsol Sony pojdzie po rozum do glowy i zaoszczedzi nam takich glupawych rozwiazan.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-08, 17:25

A jeszcze niedawno posiadacze PlayStation 2 krzyczeli ze Xbox to PC w pudelku. Ze kloc, ze piec, ze gry nie takie. Teraz Microsoft odbil zrecznie pileczke. Mimo iz imperium Gates'a nierozlacznie z PC sie kojarzy, Xbox 360 pozostal konsola podczas gdy to wlasnie PlayStation 3 stalo sie platforma ktora zaczela wymagac instalacji gier na HD. Paranoja.

Xbox 360 zyskalby jeszcze wiecej gdyby wprowadzono aktualizacje podobne do tych, ktore wprowadzilo Sony. Obsluga DivX lub ogolnie kodekow opartych na MPEG4 i tym podobne. Po co mi mozliwosc podlaczenia pamieci USB do konsoli jesli odtwarzac moge tylko windowsowskie formaty wideo? To tak, jakby Sony uparlo sie na swoj ATRAC i nie chcialo niczego zmieniac. Bo to ich i nikomu nie musza placic.

Jestem osoba ktora zaopatrza sie we wszystkie platformy by potem skoncentrowac sie na najlepszych tytulach. Z tego co widze, Sony tym razem dostalo niezle kopy [nie licze rynku japonskiego bo ten rzadzi sie wlasnymi prawami, choc tam i tak dominuje Nintendo a jesli Sony to raczej PSP]. Praktycznie wszystkie potezne tytuly HD wyszly zarowno na X jak i PS3. Wii to zupelnie inna bajka i stworzylo wlasna nisze otrzymujac praktycznie same exclusive'y z uwagi na sterowanie.

Co ma przekonywac nowych nabywcow do zakupu PlayStation 3? Drogie filmy BluRay? Garstka exclusive'ow na kosztowna konsole? Za kazdym razem gdy mowa o PS3 rzuca sie tytulami ktore jeszcze nie wyszly. MGS4, Tekken 6, Gran Turismo 5 ...
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 17:44

Morden pisze:Za kazdym razem gdy mowa o PS3 rzuca sie tytulami ktore jeszcze nie wyszly. MGS4, Tekken 6, Gran Turismo 5 ...
Rzeczywiscie najczesciej wymienia sie te tytuly (plus FFXIII) gdyz ich poprzedniczki wyrobily sobie u graczy swietna opinie i ciesza sie duza popularnoscia. Playstation 3 mimo iz ma kilka exclusivow to w wiekszosci sa one krotkie (Heavenly Sword) lub poprostu sie przejadly (Motorstorm i Resistence). Nic dziwnego, ze fani zyja tym co ma dopiero nadejsc (MGS4 bedzie miazdzyl - dla niego kupilem PS3)

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Morden » 2008-05-08, 19:27

Czasem wydaje sie ze posiadacze PlayStation 3 mowia reczy typu "Ale my przeciez bedziemy mieli MGS4, Tekken 6 i Gran Turismo 5..." by sie w jakis sposob pocieszyc tym co nadejdzie jako ze to co jest po prostu nie wystarcza.

Nie wiem czy MGS4 bedzie exclusive'em czy tez time exclusive'em. Kiedys przebakiwano cos o wersji Xbox 360. Capcom wali juz na wszystkie fronty, Namco wyda Soul Calibur 4 na X ... Pozostanie chwalic sie wszystkimi trzema FF XIII, Tekkenem i Gran Turismo. Potem modlic sie by God of War doczekal sie porzadnej kontynuacji na duza platforme.

Fajna sie pogawedka z tego zrobila. Moze by tak ktos z uprawnieniami przesunal calosc i zrobil z tego inny temat? Rozmowe chetnie bede kontynuowal a nie chce zasmiecac "okazji".
Obrazek

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: Snake » 2008-05-08, 21:06

Morden pisze:Nie wiem czy MGS4 bedzie exclusive'em czy tez time exclusive'em. Kiedys przebakiwano cos o wersji Xbox 360.
Watpie aby Sony kiedykolwiek dopuscilo do tego, ze MGS przestanie byc exclusivem dla Playstation. Jest to ich najwieksza karta przetargowa w (glupiej jak wielu uwaza) wojnie konsol. A co do tego FFXIII, GT5 i T6 - jakos pocieszac sie trzeba. Liczba nadchodzacych exclusivow nie jest piorunujaca ale produkcje te sa tak wielkiego kalibru, ze hoho. Jesli chodzi o takich developerow jak Namco - nie wiem jak mogli nie wydac Ace Combat 6 na PS3. Seria ta (podobnie jak Ridge Racer ktorego szosta odslona ukazala sie na 360) od zawsze jest kojarzona z Playstation, a tu nagle fani dowiaduja sie, ze panowie z Namco ich kochana gre wydadza na X360. Cos jest nie tak. Kolejnym przykladem jest nadchodzacy Splinter Cell Conviction od Ubisoftu. Zostal zapowiedziany na PC i X360. Dlaczego PS3 pominieto? Przeciez ta seria skradanek zawsze ukazywala sie na wszystkie platformy a tu nagle Playstation znowu pominiete. Ale jak widac panowie z Sony maja to w nosie :angry: Zobaczymy komu wyjdzie to na dobre.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: PS3 i X360, czyli gdzie tu sprawiedliwosc?

Post autor: ashka » 2008-05-08, 21:16

Snake pisze:Zobaczymy komu wyjdzie to na dobre.
Posiadaczom Xboxow 360, oczywiscie :grin:

ODPOWIEDZ