Killzone 2

ODPOWIEDZ
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Killzone 2

Post autor: ramzes64 » 2010-03-20, 21:47

dziś miałęm okazje zagrać w Killzone 2 i powiem, że gra jest świetna.

jak narazie jest to jedyny argument dla mnie, do zakupu tej konsoli ;) (jeden to jednak za mało, może jeszcze Rachet by pomogl), ale ogolnie jestem pod wrazeniem tej gry.

długo nie grałem (ten fragment http://www.youtube.com/watch?v=Y6tapI1l3Ts ... i jeszcze troszke dalej), ale spodobało mi się MEGA... nawet mialem przeblyski, aby kupic PS3.

grafa świetna, chyba najlepsza jaką widziałem. Nie było jakiegoś drazniacego mnie niby realizmu (wszedzie gdzie ludzie ciesza sie z realismy, z grafiki, ja dostrzegam drazniacy mnie plastik: glowy, twarze, postacie swieca sie jakbybyly lalkami). W Killzone 2 tego nie widzialem, grafa, obraz przedstawiony, paleta kolorów w tym fragmencie, ruchy postaci - wszystko mi podeszlo i zaskoczylo bardzo pozytywnie.

Sterowanie jest proste, nie stwarzalo jakichs problemow, nie bylo przekombinowane, nie mialo tysoiaca opcji niewiadmo do czego - prosta i przystepna, mozna odrazu grac i wiadmo co i jak robic.

Moim skromnym zdaniem "można pozazdroscic" posiadaczom PS3 tej pozycji.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Killzone 2

Post autor: Ukukuki » 2010-03-20, 23:07

Graficznie może nie jest to U2 czy GoW3 ale w pierwszej trójce jest na pewno. Od razu widać przewagę konsoli Sony nad X360 jeśli chodzi o grafikę. Jakość tekstur jest cudna tak samo animacja która natychmiast rzuca się w oczy. Oświetlenie czy efekty takie jak dym pokazują co to znaczy dbałość o detale. Wrażenie wojny też jest niezłe, brud i syf budują klimat. No i przeciwnicy bardzo charakterystyczni z tymi czerwonymi oczkami ;). Ale osobiście nie moje klimaty, niby jest wszystko świetne i dopracowane ale jakoś nie miałem ochoty na drugie podejście.
Multi jest niezłe, fajne klasy i mapy przy zgranych drużynach toczy się świetne taktyczne bitwy. Każda klasa jest potrzebna na polu bitwy. Jedynie trochę goście z wyrzutniami są wkurzający. Ale dobre multi= seria Battlefield a później CoD MW. Jak dla mnie gra na mocne 9.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Killzone 2

Post autor: ramzes64 » 2010-03-21, 08:57

no wlasnie U2 nie widzialem (ale tez nie wiem czy bym byl na 100% zainteresowany) - Taka Lara Croft w spodniach? czy wiecej juz nacisku jest na strzelanie ... GoW3 - skreslam odrazu, ale Killzone masakra, ten brud i syf, ta paleta kolorow (niebieskie/granatowe ciemniejsze odcienie, ten dym i animacja) - to wlasnie mi sie spodobalo w tym fragmencie ... sterowanie bylo proste / lecialem na zywiol, jak widzialem jednego goscia, to podobiegalem do niego i walilem mu w leb kolbą.

koles stal na drugiej stronie "areny" sali w ktporej akurat akcja sie toczyla, to przeskakiwalem przez barierke i bieglem aby mu zasunąć kolbą (animacja fajna) - no spodobalo mi sie bardzo.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Killzone 2

Post autor: Ukukuki » 2010-03-21, 09:11

Mi Uncharted za bardzo nie podszedł ale grafika jest jednak świetna. Właśnie dla mnie to taka Lara w spodniach, może w Uncharted jest trochę więcej strzelania. Ja w każdym razie niezbyt lubię gry z serii Tomb Raider to i Uncharted niezbyt mi podszedł. Podobno U2 jest bardziej nastawiony na akcje i ogólnie filmowość więc chyba warto spróbować.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Killzone 2

Post autor: ramzes64 » 2010-03-21, 10:50

no ja wlasnie chcialem powiedziec ze Lara mi nie specjalnie lezy, wiec Uncharted tez nie podejdzie. GoW3 skreslam odrazu, wiec z tego co wuminiles, ze Killzone plasuje sie jakos na trzecim miejscu, to ja TYLKO za Killzone moglbym zdradzic jednorazowo Nintendo ;)

Sterowanie padem akurat w tego FPSa jest dobre ... ogolnie patrzalem, ze Call o Duty Modern Warfare na gamerankings jest wyzej ocenione, na PS3 i X360 - wiec musze sprawdzic ta gre ... ale jednak jak juz wspomnialem, klimat, kolorystyka mnie zachwycily w Killzone 2. ... W CoD:MW pewnie bedzie podobnie caloksztalt nie bedzie tak interesujacy, ciekawy i widowiskowy (ale sprawdzic musze).

Killzone 2 rządzi!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: Killzone 2

Post autor: Meanthord » 2010-03-21, 12:43

Ukukuki pisze:Graficznie może nie jest to U2 czy GoW3 ale w pierwszej trójce jest na pewno. Od razu widać przewagę konsoli Sony nad X360 jeśli chodzi o grafikę. Jakość tekstur jest cudna
Nigdy nie rozumialem zachwytow nad grafika tej gry. Cala zrobiona jest w konwencji buro-czarnej (jak mniemam mialo to spotegowac klimat), a rozmazane tekstury strasza nie raz i nie dwa. Moim zdaniem do Gearsow 2 w ogole nie ma startu. Sama mechanika tez dziwna, gra jest irytujaco wooolna, a w multiplayerze zasypialem.
Nie polecam grac z polskim dubbingiem, bo mozna dostac zawalu :).

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Killzone 2

Post autor: Ukukuki » 2010-03-21, 15:30

Mi natomiast podoba się ta ociężałość wojaka takie realistyczne :P. Co do dubbingu też się nie zgodzę jest trochę ugrzeczniony ale dalej świetny. Wydaje mi się ,że po prostu trudno się przestawić na ojczysty język gdy tyle lat grało się w innym. SCEP ogólnie robi świetne lokalizacje ta z GoW3 też podobno jest niezła.
Famicom!

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Killzone 2

Post autor: ramzes64 » 2010-03-21, 16:42

Meanthord pisze:
Ukukuki pisze:Graficznie może nie jest to U2 czy GoW3 ale w pierwszej trójce jest na pewno. Od razu widać przewagę konsoli Sony nad X360 jeśli chodzi o grafikę. Jakość tekstur jest cudna
Nigdy nie rozumialem zachwytow nad grafika tej gry. Cala zrobiona jest w konwencji buro-czarnej (jak mniemam mialo to spotegowac klimat), a rozmazane tekstury strasza nie raz i nie dwa. Moim zdaniem do Gearsow 2 w ogole nie ma startu. Sama mechanika tez dziwna, gra jest irytujaco wooolna, a w multiplayerze zasypialem.
Nie polecam grac z polskim dubbingiem, bo mozna dostac zawalu :).
Mi akurat ta konwencja kolorow bardzo podchodzi (te ciemne kolorki) ... nawet NFS Most Wanted mnie bardziej krecil, a nie gralem - ale kolorystyka, ciemne i brudne, zadrapane - takie lubie!

Co do polskiego dubbingu, to ja bylem zaowolony - bo praktycznie w gry po polsku nie gram, wiec taka odmiana / ciekawie gdy sie wszystko rozumie, bez "przenoszenia na nasze w glowie" / bo angielksi nie jest u mnie jezykiem domyslnym. Mozliwe ze inne gry są lepiej zrobione, ale tu mi sie podobalo. Co do rozgrywki bylo w sam raz / przynajmniej ogarnialem, nie bylo problemu / ale to moze poziom trudnosci mi kolega wlaczyl jakis (nawet nie zwrocilem uwagi jaki). ... co do Gearsow 2 - nie wiem, ale jedynka wydaje mi sie bardziej plastikowa pod wzgledem wygladu postaci (mozliwe ze w dwojce jest duzo lepiej). .. ale tez gra jest inna, bo z widoku pierwszej osoby.

* w sumie zaczalem sie zastanawiac nad sprawdzeniem Call of Duty 4 Modern Warfare na X360 i sprawdzeniu czy tak samo mi sie spodoba po początkowym ograniu, czy bedzie tak samo przystepna jak ten Killzone 2.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ