Pomoc w zakupie PS3

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Bodzio » 2013-01-04, 15:13

Tak się składa, że pozbyłem się chwilowo PSP i planuję trochę dołożyć i kupić albo PlayStation 3 albo Vitę. W sumie sprzedawałem PSP z myślą o tej drugiej, ale póki co jak czytam nie ma za bardzo w co grać na tę platformę, więc pomyślałem sobie, że może czas nabyć PS3, gdzie gier jest sporo i chciałbym zagrać choćby w God of War 3. W związku z tym, czy powinienem na coś zwracać uwagę przy przeglądaniu allegro? Planuję zakup używki i zależałoby mi, żeby to pochodziło trochę. Kilka pytań już mam:)

- Rozumiem, że w FATy nie ma się już co bawić?
- Jak jest z przeróbką PS3? Omijać szerokim łukiem bo konsola może paść, czy jak się trafi okazyjnie taka konsola to można kupić?
- Czy są jakieś różnice między tym Slimem 160/250/320GB poza dyskiem? Bo tak czytałem, że chyba nie.
- I co myślicie o tym Super Slimie najnowszym 12GB? Czy potrzeba mi więcej miejsca na dysku?

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: frodo666 » 2013-01-04, 16:56

Uważam, że należy omijać używane FATy 60Gb i 40GB - najczęściej w tych modelach pojawiał się YLOD. Chyba, że trafisz na nówkę to czemu nie? ;) Grube 80/160GB ponoć są wytrzymalsze. Sam posiadam już od dawna FAT 80GB, nie oszczędzam jej i jak dotąd sprawuje się wyśmienicie.

Najbardziej dopracowaną konstrukcją jest jednak cech-30xxA/B (Slim 160/320GB). Nie słyszałem o usterkach w tych modelach. Wersję Super Slim 12GB należy omijać szerokim łukiem bo nie ma sanek na dysk, które trzeba oddzielnie kupować, a 12GB to śmieszna pojemność.

Co do przeróbek to polegają one na downgradzie FW do 3.55. Robi się to w warunkach serwisowych i bez lutowania się nie obejdzie. Radzę omijać przerobione, bo nie wiadomo co za "specjalista" się tym zajmował. Możesz sobie też sam bardzo łatwo przerobić konsolę jeśli upolujesz egzemplarz z softem <=3.55.

Masz tutaj artykuł z PSX Extreme pomocny w wyborze modelu ;)

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Bodzio » 2013-01-04, 18:53

Dzięki, w związku z tym będę chyba polewał na Slima 320GB no chyba, że mnie jeszcze ta Vita skusi w co póki co wątpię.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Bodzio » 2013-01-17, 12:19

Jeszcze jedno. Tak patrzę na tego najnowszego slima 500GB i zastanawia mnie z jakiego plastiku jest zrobiona jego obudowa bo na zdjęciach niezbyt to się prezentuje, a patrząc na to z czego zrobiono ostatni model PS2 lub jak wygląda ostatnie PSP mam nadzieję, że ten plastik jest w lepszej jakości. Miał ktoś to w ręce lub widział w realu? Bliżej mu do slima 320GB czy to całkiem inny materiał?

stoodio
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 895
Rejestracja: 2010-05-18, 13:04
Lokalizacja: Radom | P(r)oland
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: stoodio » 2013-01-17, 17:03

Daruj sobie slima - ten plastik jak i sam mechanizm to straszne g*wno. Najlepszym wyborem jest w tej chwili wersja 320GB.

Tak na marginesie - Vita nie zastąpi Ci PS3, to zupełnie inne konsole.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Bodzio » 2013-01-17, 18:18

No właśnie z tym plastikiem tak myślałem oceniając fotki z allegro robione zwykłym aparatem, a nie jakoś komputerowo. Czyli mnie utwierdziłeś w odpowiednim wyborze 320GB.

Co do Vity, to wiem, że zupełnie inne, ale przy moim czasie na granie i wieku :) póki co decyduje raczej ilość grywalnych tytułów, w które chciałbym zagrać. Na Vitę nie mam nic, a na PS3 na pewno God of War, Mafia II i Duke więc coś jest, a Vitę może kiedyś kupię.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-01, 21:35

Odkopuję temat, bo nie ukrywam, że interesuje mnie PS3 FAT 60GB a konkretnie jej wsteczna kompatybilność (dwójeczka mogłaby spokojnie przejść na emeryturę do kartonu). Faktycznie nie warto kupować tej wersji? Kojarzę, że nie tak dawno chyba frodo poszukiwał tego modelu. Jak to jest naprawdę Panowie, z tym sprzętem?
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: frodo666 » 2013-08-01, 21:58

Zaległa cisza wręcz grobowa
Nie powiedział nikt ni słowa
Pomyślałem oto szansa wyjątkowa
Wychyliłem się, uderzyłem tak...


Sprzęt kupić warto, bo to jedyny taki europejski model i za parę lat jego cena zapewne poszybuje w górę. Ale warto tylko pod jednym warunkiem, takim że nie będziesz na niej grał na co dzień, bo podatność na YLOD jest największa i też lasery najszybciej w nich padają. Zatem w kolekcji warto mieć CECHCxx, ale tyko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich ;)

Piszesz o kompatybilności wstecznej. To fakt - wygodna cecha tego modelu, ale też i najbardziej wykańczająca konsolę. Odpalanie gier z PS2 obciąża cały system bardziej od większości gier dedykowanych PS3. Dzieje się tak z tego powodu iż PS3 60GB posiada fizycznie Graphics Synthesizer, a Emotion Engine jest emulowany przez Cell'a. I właśnie to emulowanie śmiesznych 300MHz z PS2 przyprawia o pot na czole przepotężnego, wielordzeniowego Cell'a.

Mam w tej chwili dwie sześćdziesiątki jedna Made in China (popularniejsza opcja), a druga jest Made in Japan. Różnicę w działaniu czuć na korzyść japońca.

Typowo do gry radzę zainwestować w nową Super Slimkę z 2-letnią gwarancją ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-01, 22:10

A co to k*%wa powiedział ktoś z tłumu ;)
No to trochę mnie zmartwiłeś, bo liczyłem na kombajn, a tu trochę lipa...
Dzięki za info, do kolekcji chyba zaryzykuję zakup. :)
Obrazek

squall
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-06, 20:44

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: squall » 2013-08-01, 22:47

Ta europejska wersja modelu PS3 ze wsteczną kompatybilnością nie jest taka cudowna. Kompatybilność nie jest tak wysoka jak PlayStation na PlayStation 2 (99,9999%).
frodo666 pisze:Piszesz o kompatybilności wstecznej. To fakt - wygodna cecha tego modelu, ale też i najbardziej wykańczająca konsolę. Odpalanie gier z PS2 obciąża cały system bardziej od większości gier dedykowanych PS3. Dzieje się tak z tego powodu iż PS3 60GB posiada fizycznie Graphics Synthesizer, a Emotion Engine jest emulowany przez Cell'a. I właśnie to emulowanie śmiesznych 300MHz z PS2 przyprawia o pot na czole przepotężnego, wielordzeniowego Cell'a.
Nie masz racji. W pierwszych modelach na mobo znajdowały się dwa układy (EE i GS). Były to pierwsze wersje japońskie i amerykańskie. Kompatybilność była wtedy wysoka. W późniejszych zostały zintegrowane w jeden (przez co ucierpiała znacznie kompatybilność). Co do emulacji, to na chwilę obecną jest możliwa nawet na Slimach. Są przecież tzw. PS2 Classic, które można kupować. Niedawno został odkryty sposób na odpalanie dowolnej gry z PS2 na PS3 CFW, poprzez ten emulator. Oczywiście nie każda gra jest obsługiwana. Podobnie ma się rzecz z PSP (można odpalić na PS3 np. Crisis Core Final Fantasy, oczywiście tylko na CFW).
frodo666 pisze:Typowo do gry radzę zainwestować w nową Super Slimkę z 2-letnią gwarancją ;)
Ja brałbym nowego Slima. Slimy są lepiej wykonane i nie mają tych beznadziejnych rowków w których zbiera się kurz. No i ładowanie płyty jest normalne.

Na Twoim miejscu nie kupowałbym "chlebaka". Chyba tylko na wystawę. Padnie na prawie na pewno za jakiś czas. Jak chcesz odpalać gry z PS2 na PS3 to polecam sposób z PS2 Classic (działa tylko na CFW).

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: mentor93 » 2013-08-01, 22:52

Tak samo jak squall brałbym "zwykłą" slimkę. Zdecydowanie lepiej wykonane i to najładniejszy model PS3. Mam wersję 250GB od 3,5 roku i nie miałem dotąd żadnej awarii, więc jeśli weźmiesz nówkę ze sklepu, to możesz chyba być spokojny ;)

A jeśli chcesz koniecznie mieć tą wsteczną kompatybilność, to fat... Ale nie wiem, czy to się opłaca, skoro masz PS2.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: frodo666 » 2013-08-01, 22:58

squall, nie masz racji :) W CECHC nie ma żadnego SoC'a ze wspólnym EE i GS. GS jest na płycie głównej a EE jest emulowany programowo.

Co do pierwszych wersji na Amerykę i Japonię to się zgodzę. Miały dosłownie wlutowaną PS2 w mobo, ale niestety nie żyjemy w regione NTSC tylko PAL i nam została dana nieco wykastrowana wersja i mniemam, że o takiej właśnie rozmawiamy.

A co do kupna nowej PS3 to pełną gwarancję będą miały jedynie Super Slimki. Zwykłe Slimki nówki-sztuki to zapewne leżaki magazynowe. W sklepach ich już nie znajdziesz. I oczywiście chodzi mi o hardkorowe granie, które może wykończyć konsolę. Sam uważam też, że najlepszym modelem do codziennego użytku jest CECH-25xx, ale bądźmy praktyczni - hardkorowiec powinien mieć gwarancję na sprzęt ;)
Ostatnio zmieniony 2013-08-01, 23:25 przez frodo666, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-01, 23:10

Niezbyt ciekawie wygląda sprawa tego modelu z 60GB :(
Pięknie prezentowałby się pod TV w sąsiedztwie czarnego Wii i X360 slima "w połysku".
W ogóle jakoś bardziej w moim przypadku oko cieszą błyszczące obudowy. Wiem, wiem, że nie praktyczne pod wieloma względami ale jeśli od czasu do czasu przetrze się je mikrofibrą wyglądają bardzo efektownie (te matowe plastiki jakoś mnie nie przekonują, są imo jakieś takie tandetne). No i te chromy i nieco bardziej kompaktowy gabaryt w porównaniu z późniejszymi modelami FAT-ki.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: frodo666 » 2013-08-01, 23:17

U mnie to wygląda tak (sorry za lampę, ale ciemno już :)):

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek

squall
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 24
Rejestracja: 2013-07-06, 20:44

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: squall » 2013-08-01, 23:18

frodo666 pisze:squall, nie masz racji :) W CECHC nie ma żadnego SoC'a ze wspólnym EE i GS. GS jest na płycie głównej a EE jest emulowany programowo.
Dobra zwracam honor, ale małe sprostowanie. Według ps3devwiki.com modele ze wsteczną kompatybilnością to wersje z płytą COK-00x, która występuje w 3 wersjach. Tylko pierwsza rewizja miała sprzętową kompatybilność, a reszta programową (ale to moim zdaniem błędne określenie, bo GS przecież ma). Dodatkowo te pierwsze modele miały te układy w jednym chipie, podobnie (mogę się mylić) miały któreś modele PS2 w wersji Slim (jak nie wszystkie).

ODPOWIEDZ