Pomoc w zakupie PS3

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Ukukuki » 2016-03-30, 18:42

Mi w chlebaku padł laser ale miałem podobno te gorsze 40:P Jak już kupować chlebaka to tą najstarszą wersję z emulacją PS2 i wejściami na karty pamięci. Wydaje mi się jednak ,że raczej na ozdobe kolekcji niż ostre cioranie, te pierwsze wersje miały masakryczny pobór prądu i grzały się dosyć. Tam były zasilacze pod prawie 400W a gdzieś ta moc się w cieple musi wydzielać.

emde pisze:Siema,
podłączam się pytaniem. Jaka jest rozsądna cena za Playstation 3 SLIM z dwoma padami, zestawem move, 2-3 grami i co najmniej 160gb pojemności?

Planuję zakup i nie chcę popłynąć. Z góry dzięki za pomoc.

Nie pomogę jednak ostatnio widziałem w lombardzie PS3 super slim 500gb z padem i pudełkiem w świetnym stanie za 399 zł. Ogólnie jak zawsze allegro jest najlepsze do wyceny używanych konsol.
Famicom!

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Didzejek » 2016-03-31, 00:00

emde pisze:Siema,
podłączam się pytaniem. Jaka jest rozsądna cena za Playstation 3 SLIM z dwoma padami, zestawem move, 2-3 grami i co najmniej 160gb pojemności?

Planuję zakup i nie chcę popłynąć. Z góry dzięki za pomoc.

Staraj się nie przekroczyć 600zł. W tej cenie znajdziesz naprawdę fajny zestaw.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Forte » 2016-03-31, 13:17

emde pisze:Siema,
podłączam się pytaniem. Jaka jest rozsądna cena za Playstation 3 SLIM z dwoma padami, zestawem move, 2-3 grami i co najmniej 160gb pojemności?

Planuję zakup i nie chcę popłynąć. Z góry dzięki za pomoc.
Slim koniecznie, czy może być też Super Slim?

Kupiłem swoje PS3 Super Slim 250 GB jakieś 2 lata temu za jakieś 600zł, w zestawie z padem, move, księgą czarów i GoW 3, do tego miała rok gwarancji... wydaje mi się więc, że ta kwota to na dzisiejszy dzień trochę za dużo (chyba, że Slim są bardziej w cenie niż Super).

Maksymalnie 500 zł moim zdaniem.
Sega!

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Didzejek » 2016-04-01, 00:00

Nie kupuj Super Slim - jakościowo przepaść w porównaniu z wersją Slim.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Forte » 2016-04-01, 09:49

Didzejek pisze:Nie kupuj Super Slim - jakościowo przepaść w porównaniu z wersją Slim.
Nah, nie jest aż tak źle. Faktycznie w porównaniu ze Slimką sprawia wrażenie plastikowej (gorsza jakość materiału) zabawki, ale za to jest mniejsza (Co jest niewątpliwie plusem). Czy płyty ładowane od góry są dobrym czy złym pomysłem, to już kwestia indywidualna (dla mnie minusem, ale z drugiej strony mam łatwiejszy dostęp do lasera).

W każdym razie nie jest tak zła jak piszą w internetach.
Sega!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Mniamniacz » 2016-04-01, 13:08

Znany na tym forum dżentelmen pod pseudonimem f5k posiada Super Slimkę od bodajże dwóch lat i jej nie oszczędza zbytnio - pogrywa w multi, nawet w trakcie afrykańskich upałów, w tym gry wyciskające z konsoli ostatnie soki i nie zauważył na chwilę obecną oznak zużycia się sprzętu.

Inna sprawa, że osoba zajmująca się naprawą sprzętu w firmie, w której pracuje mój znajomek ze studiów, po rozkręceniu SS (hmm...) żachnęła się rzekomo okropnie twierdząc, że podzespoły w niej tkwiące pochodzą z o wiele niższej półki w porównaniu do tych z normalnych Slimek. Ja sam nie jestem ani informatykiem, ani serwisantem, więc ile w tym jest prawdy to tego nie wiem.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Kiriki-kun » 2016-04-01, 13:15

Jeżeli jest tak jak mówicie, to przy SS będzie po prostu większa loteria na to co się trafi. Jedna konsola wytrzyma lata, a inna padnie po kilku miesiącach.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Ukukuki » 2016-04-01, 15:26

a Super Slim nie jest czasem mniej prądożerny od Slimki? Jeśli tak to brałbym konsolę wykonaną w jak najmniejszym procesie technologicznym, mniej wydzielanego ciepła dłuższe życie konsoli.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Kiriki-kun » 2016-04-01, 15:41

Nie do końca, temperatura to nie wszystko.
Trzeba by znaleźć zestawienie awaryjności konsol wykonane przez jakiś serwis albo Sony, ale wątpię żeby coś takiego było.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Pomoc w zakupie PS3

Post autor: Ukukuki » 2016-04-01, 16:32

Temperatura to jest jeden z głównych czynników padania elektroniki. Bardziej wysilone układy padną szybciej od tych które pracują w mniejszych temperaturach. Szczególnie teraz gdy mamy luty bezołowiowe. Plus Super Slim jest cichsza i ma łatwiejszy dostęp aby wyczyścić laser. Do tego brak mechanicznych części w napędzie do wysuwania płyt. To ,że super slimka jest gorsza to jest mit. Takie opinie zawsze tworzą osoby posiadające poprzedni model aby poczuć się lepiej. To samo było przy Fat > Slim czy PS2 > PS2 Slim. Wiadomo jest to model budżetowy ale pozbawiony wad przedników plus wycięte funkcje które nie są niezbędne a zwiększały koszty.

Wsadzanie płytki od góry nie jest może eleganckie, nie wygląda dobrze ale jest tanie i mało awaryjne (patrz PS1, DC, Saturn).

Sam zastanawiam się nad zakupem PS3 i celuję tylko w Super Slima, oglądałem na żywo i wygląda ciekawie, powiedziałbym ,że czuć w tym wyglądzie jakieś retro :D. Co do pracy, działa cichutko mam wrażenie ,że odczuwalnie ciszej od slim ale może to być też to ,że slimka jest już dłużej używana i trochę kurzu wlazło w wentylator.

Zresztą Slim też nie jest jakoś strasznie awaryjny więc jak komuś się podoba bardziej slimka to bym brał zwłaszcza ,że jest tańsza od super slima.


Tak swoją drogą zauważyliście ,że płyty do PS3 się praktycznie nie rysują? Świetna wiadomość dla kolekcjonerów. Płyty BR są pod tym względem dobre, możliwe też ,że są bardziej żywotne od CD i DVD bo są całkowicie syntetyczne. A z tego co pamiętam jak czytałem o trwałości nośników to płyty CD i DVD mają polimery organiczne. Czytałem ,że żywotność płyt CD, DVD to od 30 do 100 lat a BR 100-150 lat. Oczywiście zależnie od warunków przechowywania. Jednak wiadomo ,że to będzie można dopiero ocenić po upływie tych 80-100 lat czyli w większości przypadków nie za naszego życia.

ENG w ramach ciekawostki: According to the Optical Storage Technology Association (OSTA), "manufacturers claim life spans ranging from 30 to 100 years for DVD, DVD-R and DVD+R discs and up to 30 years for DVD-RW, DVD+RW and DVD-RAM".✝

Blu-ray
The recordable media used in red laser disc technology like DVD's and CD's is an organic dye that is very sensitive to light. Blu-ray disks, however, use a combination of silicon and copper which is bonded during the burning process, this alloy is much more resilient than the organic dye. Manufacturers claim a life span from 100 up to 150 years for Blu-ray disks.✝

✝ = However, these media don't exist long enough yet to confirm or reject those claims. So at the moment, it's "about as long as the oldest working DVD/BD is still working". These claims are made assuming the disks are stored properly. (Not too hot, dark, not too humid, etc.) Furthermore, these life spans will be averages, I've used DVD disks that stopped working or showed data corruption after 2 years.
Kolejną kwestią jest gubienie danych, niestety nie ma badań w tym temacie, przynajmniej ja tego nie znalazłem.
Famicom!