Konsola pokazuje fucka

ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-06, 19:15

Co raz częściej można spotkać się z opinią, że konsola Sony ps3 jest najlepszą konsolą tej generacji.
Wiele komentarzy na temat xboxa "nie ma w co na nim grać, płatny online".

Na temat gier na wyłączność ps3 słyszałem wiele, niby same hity, które niszczą konkurencję.

Teraz jak mam Ps3 i ograłem kilka tych gier mogę otwarcie powiedzieć, że to ściema

Jakie killery? Ps3 lepsza od xboxa w czym?

Sprzęt strasznie głośny, przebija nawet dreamcasta. Gry wolniej się ładują od tych z xboxa, chodzi o te same gry na obie konsole. Interfejs wygląda po prostu amatorsko. Ten w xboxie bije go na głowę, jest przejrzystszy i bardziej robiony na serio.

Kolejny mankament instalacja gier? Pobieram demo i co ja widzę, trwa instalowanie!!!!!!

Coś co odróżniało konsolę od pc, brak instalacji gier, przeszło do lamusa

Pobieranie patche gier identyczna sytuacja, w xboxie pobiera się i gram, tu instalacja.

Gdy usuwam zainstalowane pliki, muszę czekać parę minut, aż konsola odinstaluje, na xboxie trwa to chwilę

Trofea mam wrażenie są dodane na siłę, o ile w xboxie stanowią pewien element i jest on jasny i wiadomo o co chodzi, tu jest jakoś dziko zrobione

Jeszcze musiałem kabel hdmi zmienić, bo ps3 poprzedni kabel się nie podobał i nie widział na nim rozdzielczości hd

Gry na wyłączność.

Wiele słyszałem o grach wydanych na ps3, które biją te od xboxa

Ograłem i teraz wiem, ze albo różne są gusta, albo gracze mają ps3, a xboxa wiedzieli u kolegi, stąd jakieś mało obiektywne komentarze

Killzone3, fajna strzelanka, ale bez rewelacji. Pograłem, ale 2 godz i musiałem robić przerwę gra nudzi
Little planet jakoś do mnie nie przemawia
Gow, grałem na ps2 i psp,nowe części, są ok, ale nie jest jakiś hit
Gt5, Forza bije na głowę
Havy Rain, gra bdb, ale też nie jest to jakaś wspaniała gra. Grałem maks 3 godziny, bo inaczej gra męczyła
Uncharted3 To jakiś żart. System strzelania do kitu, dawno takiej drewnianej strzelaniny w grze nie widziałem. Strzelam kolesiowi z shoutguna w głowę i nic mu się nie dzieje. Walę i walę, a ten żyje. Ok ma kamizelkę, ale strzelam w głowę. Koleś taki wielki rzuca się na Drake'a i strzelam w niego, a ten nic, mogę go pokonać walką na pięści. Bez sensu, rozumiem koleś wielki, to nie padnie od razu, ale przecież bronią powinno się go pobić. Zagadki są słabe, sama gra nie wciąga. Grałem w Tomb Raidera, który jest jak dla mnie klasą samą w sobie, U3 mu do pięt nie dorasta.


Gry na wyłączność xboxa wszystkie mnie wciągały, bawiły.

Abonament za granie online? Ale na xboxie są grupy, gra się lepiej, wszystko jest czytelne i łatwo napisać wiadomość, można porozumieć się bez problemu z kolegą, a na ps to nie takie proste

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: MrRzepa » 2013-09-06, 19:33

Jedni lubią hot dogi, inni jak im śmierdzą nogi :D
Nie za bardzo rozumiem sens tej wypowiedzi. Wygląda jak wstęp do "tasiemca". Wolisz X360, graj na nim. Wolisz PS3, graj na nim. Po co drążyć temat? Wszelka dalsza dyskusja nie ma sensu, bo nikt tu nikomu nie udowodni swoich racji. Można się co najwyżej zwyzywać.
Cieszmy się, że mamy chociaż te 3 konsole w tej generacji (tak policzyłem Wii i U razem). Gorzej, gdyby była jedna.
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-06, 19:35

Chodzi o to, że na każdym portalu piszą "nie ma w co grać na xboxie", piszą że konsola Sony lepsza, to przedstawiłem sprawę jasno :)

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: MrRzepa » 2013-09-06, 19:48

W moim odczuciu stronniczo :) Nieważne, nie kłóćmy się o to. To internet, tu się nie przekonuje, tu się krzyczy :D
Nie przypadło ci do gustu - jesteś bogatszy o to doświadczenie. Lepiej się przekonać na własnej skórze. To zawsze lepiej niż opierać się tylko na tym co piszą. Tak wiem, że to głupio brzmi, ponieważ to drogi sprzęt, ale...
Taka... tendencja (w sensie PS3>X360) jest chyba wynikiem ostatnich nowści, zapowiedzi i fali hejtu na
XONE. Ostatnio trochę wyolbrzymiają Sony i PS4. Widać, zadziałało wstecz :)

Edit: @dół - Fable wyszły też na pecety :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 20:00 przez MrRzepa, łącznie zmieniany 1 raz.
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: mentor93 » 2013-09-06, 19:52

Mi to wygląda jakby fanboj Xboxa wylewał tu swoje żale :D

Co do ex-ów, to jakie exclusive'y ma X360? Gearsy, Forzę i Halo? A, i Fable... A PS3? Kilka razy więcej tytułów na wyłączność, a poza tym pominąłeś np. The Last of Us, Demon's Souls, Journey, Uncharted 2, Killzone 2... Jest w co pograć, nie tak jak na X360. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście, wszystkie te gry mogą Ci się nie podobać, ale jak widzę takie mówienie: "każdy ex X360 bije ex-y PS3 na głowę" to na usta ciśnie mi się tylko jedno słowo: fanboj.

Twoja konsola serio pracuje tak głośno? Bo moja pracuje cicho, podczas gry w ogóle jej nie słyszę.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-06, 20:09

W dużej mierze najważniejsze są gry multi, tu górą xbox, w końcu dane ładują się szybciej, bez jakiś instalacji.

Gry na wyłączność ma przewagę xbox. Mniej gier, ale za to jakich. Wolę parę mocnych tytułów, które wymieniłeś niż długą listę średnich gier. Poza tym podałeś jedynie tylko te bardziej znane gry na xboxa, jeśli się przyjrzysz to Sony nie ma przewagi nie wiadomo jakiej

A konsola jest głośna, wyłącz tv i posłuchaj. Grając nocą to ma znaczenie, bo tv mam cicho i słyszę konsolę

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: mentor93 » 2013-09-06, 20:16

Kilka tygodni temu sprawdziłem i X360 ma faktycznie więcej gier na wyłączność. Tyle że dobrych jest garstka. Jeśli jest więcej takich mocnych tytułów, to może je wymień?

I proszę Cię... Nazywać wszystkie ex-y PS3 średnimi to już nie jest fanbojstwo, ale wręcz głupota.

Przez 3,5 roku użytkowania PS3 ograłem kilkadziesiąt tytułów, grałem w dema, bety, ale jedyne, co słyszałem, to dźwięki z gry.

Niektóre Twoje argumenty są po prostu śmieszne, większość to uparte trzymanie strony Xbox-a. Jak tak Ci się podoba 360-tka to graj sobie na niej, ale nie wypisuj takich durnot na forum.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-06, 20:58

Kupuję grę chcę sobie pograć i jest wymagana instalacja części gry na dysku, ok. Potem pobiera mi aktualizacje i to instaluje. Wygodniejszy do gier multi jest xbox, wkładsaz płytę i grasz.

Śmieszne argumenty? Śmieszne to są rzeczy w U3, sztywna strzelanka, facet dostaje strzał w głowę i nic mu się nie dzieje.

Fakt, Havy Rain mi się podobał, ale też daleko mu do ideału. Fabuła ma kilka poważnych luk i gra momentami wymaga wyłączenia i odpuszczenia jej na trochę, bo po paru godzinach z rzędu ochota na nią mija.

Te gry wydane tylko na ps3, są ok, ale nie są jakimiś super grami jak niektórzy o tym piszą

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Affciu » 2013-09-06, 21:22

Zobacz obecną sytuację, gdzie sony daje "killery", a M$ nic.
Co do dłuższych czasów ładowania, to specyfika nośnika- wiele gier, które zostały wydane na PS3, na X360 wyszły czasem nawet na czterech płytach (FFXIII).
Każda konsola ma wady i zalety, a jako, że posiadam obie konsole "multiplatformowe" (Wii to tylko gry ekskluzywne), to sytuacja wg. mnie wygląda następująco- X360 dostał mocarne gry na początek, a PS3 ładnie kończy.
A samych exów nie ma co oceniać, kwestia gustu- mi np. U3 się całkiem podobało (choć z gatunku Action-Adventure wolę Zeldę- wiem, że nie mają zbyt wiele wspólnego, ale cóż).

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: MrRzepa » 2013-09-06, 22:29

Kurt pisze: Te gry wydane tylko na ps3, są ok, ale nie są jakimiś super grami jak niektórzy o tym piszą
Wiesz jest różnica między "nie lubię", a "gra jest zła". Nie spotkałem się dotąd z takimi opiniami, co oznacza, że są to gry, które ci się nie podobają. Zauważ, że narzekasz na tytuły o średnich (oceny graczy) na Metacriticu powyżej 80%. Takie coś jest trudno osiągnąć. Jest jedno proste rozwiązanie. Sprzedaj PS3 i gry na niego. Po co masz się męczyć? Granie ma być przyjemnością.
Są to największe tytuły na tą konsolę, więc będziesz mógł sobie chociaż część kasy zwrócić i nabyć, no nie wiem... więcej gier na X360. Albo Dreamcasta. Albo kilka/naście Game Boy'ów. Albo cokolwiek innego.


EDIT: @w dół: Chyba powinno być "Pokazuję konsoli f*cka". :D
Ostatnio zmieniony 2013-09-06, 22:51 przez MrRzepa, łącznie zmieniany 1 raz.
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: frodo666 » 2013-09-06, 22:46

Kurt, moje gratulacje. Zdobyłeś nagrodę w kategorii najgłupsza nazwa dla tematu :D
Obrazek

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-07, 08:13

ta, odblokowałem osiągnięcie "skrytykuj ps3 na forum" - 100G :D

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Don » 2013-09-07, 08:17

@Kurt
O ile wstrzymam się z opinią o grach - te każdy ocenia sam - tak zgodzę się z Tobą co do jednego: przesiadka na PS3 po latach użytkowania X360 może być bolesna. IMHO Sony totalnie pokpiło przejrzystość interfejsu, jego ergonomiczność i kulturę pracy całego systemu. I nie chodzi mi o Twój przypadek głośnej pracy konsoli (akurat moja PS3 jest cicha, za to pierwsze moje modele X360 wyły jak skazaniec na torturach), ale o doświadczenia end usera.

Jak dla mnie najbardziej wkurzające są zbyt częste aktualizacje systemu trwające nawet 20-40 minut (czasami prędkość pobierania danych z PSN woła o pomstę do nieba), upośledzenie PSN (tak wiem, jest darmowy i to chyba jego jedyna zaleta), zawiłość systemu osiągnięć (microsoftowy gamerscore jest zdecydowanie łatwiejszy do ogarnięcia i bardziej intuicyjny), a także mocno mnie wkurzający problem ergonomiczności pada (szkoda, że Sony nie miało jaj by jednak przedstawić do produkcji projekt bumeranga - może byłoby lepiej?).

Oczywiście X360 nie jest bez wad (jak np. długi czas włączania konsoli/logowania się do Xbox LIVE, słabsza odpowiedź na PS+ niż się tego spodziewałem), jednak jego zalety i łatwość użytkowania sprawiają, że w tej generacji to była moja główna konsola (czyt. grałem na niej we wszystkie multiplatformy, a PS3 zbierała kurz między premierami swoich exów). Co więcej daję MS kredyt zaufania i jako pierwszą konsole kupuję XO. Ale która będzie tą jedyną, rządzącą innymi w nadchodzącej generacji;) czas pokaże.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Kurt » 2013-09-07, 08:34

100% się zgadzam :) Konsola służy do gier więc liczy się przejrzystsze menu i przede wszystkim komfort użytkowania, no i sorry ale jeśli pobieram demo i mam je instalować, co trochę trwa, podobnie jak aktualizacje gry, gdzie w przypadku xboxa żadnych instalacji przy demo i patche nie ma, to można się wkurzyć. Gamescore jest przyjemniejszy, stanowi on pewną część profilu, a trofea robione na siłę.

Co do pada, nie jest zły. Na pewno ma lepszego krzyżaka, jest lżejszy, ale wygodniej mi grać zwłaszcza w strzelanki na xboxie.

Gry multi przyjemniej się gra na xboxie, gry na wyłączność ps3 są ok, ale nie są to jakieś hity jak niektórzy próbują to wmówić, xbox też ma produkcje na wyłączność i wcale nie są one gorsze

Twilight
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 34
Rejestracja: 2013-01-08, 18:38

Re: Konsola pokazuje fucka

Post autor: Twilight » 2013-09-09, 16:10

Każda konsola ma swoje wady i zalety, tak samo jest z PS3 jak i X360.

ODPOWIEDZ