GTA V

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: GTA V

Post autor: mentor93 » 2014-04-01, 20:05

Zauważyłem dzisiaj całkiem fajny detal. Wykonywałem jakąś misję i musiałem śledzić samochód. Śledziłem go i zatrzymałem się raz na światłach, na górce. Wcisnąłem krzyżyk, żeby zatrzymać samochód, a po kilku dłuższych chwilach, od niechcenia zacząłem się bawić R2 (gaz) i zobaczyłem, że kiedy tak leciutko nacisnę R2 postać zwalnia hamulec ręczny, a samochód powoli zaczyna się z górki staczać. Mocniejsze naciśnięcie R2 to już dodanie gazu. Niby nic wielkiego, ale kurczę - ta gra tonie w szczegółach :D
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: GTA V

Post autor: Kurt » 2014-04-22, 13:58

Ta gra tonie w szczegółach, gdy jedzie pociąg, a Ty stoisz mu na drodze i wciśniesz kwadrat to wejdziesz na dach, realizm jak cholera. Mnie już całkowicie przeszła mania gta, ta gra jest dobra na raz, potem nie chce się do niej wracać.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: GTA V

Post autor: mentor93 » 2014-11-13, 00:20

Ponad rok od premiery i temat GTA V u mnie wciąż jest aktualny. Do tej pory ta gra mi się nie znudziła i, z tego, co widzę w Internecie, nie odkryłem jeszcze wszystkiego, co gra ma do zaoferowania. Najważniejsza w tej zabawie jest kreatywność w wymyślaniu aktywności. Można zrobić samochód-pułapkę poprzez przyczepienie do niego bomby i jej ręczne zdetonowanie. Taka zabawa w terrorystę. Można rowerem wybijać szyby w autach, wystarczy skoczyć bmx-em i odpowiednio manipulować lewą gałką pada. Albo zaprosić prostytutkę do auta, pojechać na jakiś klif i wyskoczyć z rozpędzonego auta, pozwalając, aby wózek z dziewczyną w środku rozbił się o skały. Ostatnio odkryłem fajny punkt snajperski, do którego policja, przynajmniej na razie, nie była w stanie się dostać i dzięki temu jestem w nim praktycznie nietykalny. Na mapie (tej dołączanej do pudełka z grą) zobaczyłem, że w grze jest całkiem sporo specjalnych miejsc, z których można oddawać skoki spadochronowe. Do tej pory znałem tylko punkt na górze Chilliad oraz skoki z samolotu. Muszę je sprawdzić. Muszę też w końcu wykraść czołg z bazy wojskowej i rozbijać się nim po mieście, tak jak to kiedyś uwielbiałem robić w Vice City. Na razie kradzieży czołgu spróbowałem jedynie 2 razy, obydwa nieudane.

R* na pewno już robi GTA VI i będzie musiał się sporo napracować, żeby następna część przebiła "piątkę". Uda im się to na 100% i mam nadzieję, że na GTA VI nie będziemy czekać zbyt długo. Sam przewiduję, że "szóstka" wyjdzie w 2018 roku, tym razem możliwe, że równocześnie na PS4, XBO i PC, powrócimy w tej części do Vice City, ale prócz tego gra oferować będzie jeszcze jedno, całkowicie nowe miasto (i trochę terenów pozamiejskich). Czasem akcji wciąż zapewne będą czasy współczesne. Mam nadzieję, że w GTA VI wrócą zawody policjanta, kuriera, medyka... Że Internet w grze będzie odgrywał jakąś większą rolę, że fabularnie będzie to opowieść mafijna w stylu Vice City z 2002/2003 roku. Zobaczymy, co z tego znajdzie się w grze.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTA V

Post autor: SennseJ » 2014-11-13, 11:33

Początkowo myślałem że GTA V na PS4 pominę bo na PS3 zrobiłem prawie 95% rzeczy. Udało się także ukraść czołg oraz odrzutowiec z lotniska i życzę powodzenia koledze powyżej :) Po zakupie odświeżonego The Last of Us myślałem że już się oduczyłem kupowania ponownie gier które zaliczyłem ale jednak ...

1. Ten tryb pierwszoosobowy. Jeżeli będzie się dało i rzeczywiście będzie się grało tak dobrze jak mi się wydaje to przejdę całość w FPP.
2. Mieć do zabawy. Jakoś 3 tygodnie temu pożyczyłem nawet wersję na PS3 od kumpla (bo swoją sprzedałem) i znów fajnie się bawiłem poprostu buszując po mieście. GTA warto mieć. Czasem chcesz coś włączyć ale nie wiesz co bo na nic nie masz ochoty. Wtedy właśnie ta gra jest Twoim ratunkiem.

3. Ale ten soundtrack... sam nie wiem. Niby zły nie jest ale to dla mnie najgorszy soundtrack z całej serii.
4. No i te małe pierdółki jak fakt, że nie można zamienić na stałe naszego podstawowego wozu postaci (np. ciężarówki Trevora).

Ogólnie to się miotam jak smród po gaciach. Z jednej strony chętnie leciałbym do sklepu już 18 i brał w dniu premiery na PS4 a z drugiej jakoś gdzieś tam wewnętrznie czuję że to może być zaprzepaszczona kasa bo nawet jak sprzedam to te parę dyszek stracę.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: GTA V

Post autor: mentor93 » 2014-11-13, 14:53

Ja tak samo najpierw nie byłem przekonany do GTA V na next-geny, ale ostatnio skłaniam się do zakupu wersji na PS4. I kolejnego przejścia gry, być może również w trybie FPP. Ale jeśli już, to kupię to raczej później, kiedy choć trochę stanieje. No, chyba że okaże się, że zmiany, które wprowadzi R* będą miały taki wpływ na rozgrywkę, że będzie to niemal zupełnie nowe doświadczenie :)

Zgadzam się, że GTA jest idealną grą na chwile, kiedy nie bardzo wiesz, w co zagrać, a chciałbyś się zrelaksować. Tak naprawdę jest to kilka gier w jednej, do tego mechanika gry jest najprzyjemniejsza ze wszystkich części serii. Chociażby model jazdy, który początkowo nie wzbudził mojej sympatii, teraz wydaje mi się być bardzo zrównoważony i niezwykle przyjemny.

Przyznam też rację, że soundtrack to słabszy punkt gry. Oprócz paru piosenek (Robert Plant, Queen) utwory w GTA V są strasznie... nijakie. I zwyczajnie słabe. Jak dotąd najlepiej wspominam soundtrack z Vice City. "Piątce" wyszłoby na dobre dodanie stacji, która grałaby właśnie starsze przeboje.
SennseJ pisze:Udało się także ukraść czołg oraz odrzutowiec z lotniska i życzę powodzenia koledze powyżej
A dzięki, dzięki :) Jakiś samolot wojskowy z bazy udało mi się ukraść, łatwiej chyba też zgubić pościg będąc w powietrzu niż będąc na ziemi. Bazy wojskowej generalnie nie odwiedzam zbyt często, bo niemal każda wycieczka tam oznacza respawn w szpitalu. Co do czołgu, to dopiero teraz znalazłem stronę, na której można kupić wyposażenie wojskowe. Jak dzisiaj będę grał, to przejrzę, co dokładnie można tam kupić.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTA V

Post autor: SennseJ » 2014-11-13, 15:11

Ja na zdobycie miałem sposób. Nie wiem czy jest czołg stojący gdzieś w bazie ale ja zdobywałem czołg poprzez wyciągnięcie gościa ze środka :) Polega to na tym, że stajesz przed bazą w nocy (nie pamiętam już dlaczego w nocy) i jak widzisz że nadjeżdza czołg patrolujący to gaz do dechy. Jest szansa, że dopiero jak będziesz przy nim włączy się alarm a tym samym dostać się do niego będzie nieco łatwiej :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: GTA V

Post autor: mentor93 » 2014-11-15, 15:52

Widziałem w bazie jeżdżący czołg także w dzień, więc to chyba nie jest zasada, że on patroluje tylko w nocy ;)

Zakupiłem Rhino Tank na wspomnianej stronie Warstock... coś tam... i wydaje mi się, że nie różni się od tego, który można znaleźć w bazie. Zdziwiłem się tylko, że ten czołg popsuł się po zaledwie kilku wysadzonych pojazdach. Myślałem, że wytrzyma starcia z policją dłuższy czas, a tu spotkał mnie duży zawód.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

SennseJ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-18, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: GTA V

Post autor: SennseJ » 2014-11-15, 16:20

To prawda że czołg wydaje się mniej wytrzymały niż w poprzednich częściach.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: GTA V

Post autor: mentor93 » 2014-11-15, 22:31

Nawet nie wydaje się, ale na pewno jest ;) Pamiętam, że w 3D Universe czołg był właściwie niezniszczalny. Jeśli się go miało, to nic a nic nie było w stanie Cię powstrzymać. Niekoniecznie chciałbym, aby w GTA V było tak samo, ale kurczę... Przejechałem dosłownie kilka samochodów i jakoś za 5-6 wybuchem czołg mi wybuchł. Zaliczyłem wtedy mały zonk, że tak szybko (i że w ogóle) moja maszyna padła.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

stasiek19
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-05, 12:30

Re: GTA V

Post autor: stasiek19 » 2015-05-05, 19:43

Chce ktoś kiedyś zagrać w gta online ze mną i z ziomami?

ODPOWIEDZ