Pad do PS3 oryginalny?

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: M-Chan » 2014-09-29, 08:13

Czy jest jakiś sprawdzony sposób na sprawdzenie oryginalności pada do ps3?
Na allegro i w lokalnych sklepach z wymianą gier pełno jest padów w cenie od 100 do 200 zł... Każdy w innym opakowaniu czy nawet worku (rzekomo wersja z bundla) i każdy "oryginalny" na swój sposób. Od lat możemy wyczytać w artykułach czy komentarzach o masie chińskich podróbek które zalały rynek i to zarówno klasycznych padów jak i np. wersji do "God of war"... Nie ma się co oszukiwać "oryginalny" pad do ps3 to największy szmelc jaki trzymałem w rękach siedząc przed którąkolwiek z konsol, plastik nawet w połowie nie jest takiej jakości jak np. w przypadku pada do ps2, niemniej jednak "oryginalny produkt" daje gwarancję poprawnego działania. Zaczynam się obawiać, iż jedynym wyjściem aby mieć pewność co do oryginalności pada jest kupienie do w sklepie, a i to nie zawsze daje 100% pewności, jednakże kiedy już kupię chciałbym móc sprawdzić i dokonać ewentualnego zwrotu.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Forte » 2014-09-29, 11:54

Raczej w sklepach typu MM, Saturn podróby Ci ni nie sprzedadzą.

Sam koło siebie mam sklep branżowy, nie bałbym się u nich kupować bo są sprawdzonym sklepem - takich branżówek sam musisz szukać.
Sega!

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: M-Chan » 2014-09-29, 13:21

Forte pisze:Raczej w sklepach typu MM, Saturn podróby Ci ni nie sprzedadzą.

Sam koło siebie mam sklep branżowy, nie bałbym się u nich kupować bo są sprawdzonym sklepem - takich branżówek sam musisz szukać.
Forte jak już pisałem takiej sytuacji się właśnie OBAWIAM bo może i to będzie 100% oryginał, ale dać ponad 200 zł za szmelc z plastiku z odzysku to już spora przesada...


*patrz:
http://www.euro.com.pl/kontrolery-do-ko ... #akcesoria

stasiek19
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-05-05, 12:30

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: stasiek19 » 2015-06-28, 22:22

Hej wiem że trochę odkopuję, ale muszę powiedzieć że nawet w sklepie typu media expert, sprzedają tanie podróby. Kiedy kupiłem tam ps3 od razu wziąłem drugiego pada osobno. dzisiaj widzę ogromną różnicę w wykonaniu obu padów i z całą pewnością stwierdzam że to podróbka więc nikt nie może spać bezpiecznie.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: kolo » 2015-06-28, 22:31

Raczej nie sprzedawali by podróbki ze znakami handlowymi (logo Sony, Logo PlayStation, takie tam), sam widziałem na przykład w Media Markt pady i inne akcesoria Hama.
Osobiście wychodzę z założenia że oryginalne pady Sony są w przypadku PS3 tak beznadziejne że wolę kupić jakiegoś chińczyka za dwie dychy i przedłużacz USB żeby potem grać z sensownej odległości niż męczyć się z tym badziewiem i ewentualnie używać go przy tych kilku grach które wymagają Sixaxis (Uncharted i w sumie z lepszych to chyba tyle).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Storms » 2015-06-29, 21:17

Zależy od pada, do ps3 wyszło ich kilka modeli. Ten co dostałem do super slima jest w miarę w porządku. Jasne ogółem plastik wygląda tandetnie jak ten na tym modelu konsoli ale mam też oryginalnego wcześniejszego pada i jest lekki jak rolka papieru toaletowego.

Co do tej odległości USB to fakt, jest ona zbyt krótka. Używam paradoksalnie kabla ładującego pada pro od Wii U by ładować pada od PS3 (2xdłuższy). Ostatnio się nad tym zastanawiałem i krótki kabel to jest chyba japoński standard. Ich model gry polega na siedzeniu blisko odbiornika, bliżej niż na zachodzie. Famicon ma chyba krótsze niż NES, Casio loopy ma dość krótki kabel. Cóż, to tylko hipoteza.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: kanarekkk » 2015-06-29, 21:22

Pewnie przez skośne oczy mało widać ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Forte » 2015-06-30, 07:45

Storms pisze:Ostatnio się nad tym zastanawiałem i krótki kabel to jest chyba japoński standard. Ich model gry polega na siedzeniu blisko odbiornika, bliżej niż na zachodzie. Famicon ma chyba krótsze niż NES, Casio loopy ma dość krótki kabel. Cóż, to tylko hipoteza.
Yep, Famicom nie dość, że miał krótkie kable, to jeszcze były przymocowane do konsoli....
Co do ich kultury siedzenia na ziemi przed odbiornikiem, trudno mi wyobrazić sobie kogoś siedzącego dość blisko 40' plazmy. No chyba, że mają konsole zaraz obok siebie.
Sega!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Storms » 2015-06-30, 13:28

Forte pisze:trudno mi wyobrazić sobie kogoś siedzącego dość blisko 40' plazmy. No chyba, że mają konsole zaraz obok siebie.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Forte » 2015-12-12, 17:43

Odkopię temat, bo muszę kupić w końcu pada do PS3. DO tej pory używałem obok orginalnego jakiegoś chińczyka na kablu za 2 dychy i sprawował się dobrze, oraz jakiegoś zwyczajnego zamiennika na USB (wiecie, z guziczkami 1,2,3,4) - jednak to cholerstwo nie działa we wszystkich grach z racji braku przycisku PS.

W każdym razie, poszukałem troche na necie odnośnie padów do PS3, i znalazłem ciekawą informację
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=56 ... ule_id=201

otóż taki pad jak ten z powyższej aukcji, to podobno ORYGINAŁ.
Oryginał, gdyż pudełko z czerwonym labelem jest adresowane na rynek azjatycki (bez Japonii).

CECH2C2H - numer zgadza się z tym co wyczytałem w internetach, o padach na tę część światowego rynku.

No ale (bo zawsze jakieś "ale" musi być), pady na rynek azjatycki są podobno najgorsze jakościowo. Definicji co jest z nimi nie tak... nie znam.
Dlatego chciałbym się was zapytać, mieliście styczność z tego typu padami? Faktycznie są dużo gorsze jakościowo?

Przyznam, że nie uśmiecha mi się wydawać 150 - 200 zł na nowego DualShocka 3, zwłaszcza, że czytając wypowiedzi powyżej - i tak są one średniej jakości. A za +- 50 PLN rozważyłbym kupno, może i dwóch nawet. Używanego nie chce.
Sega!

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Didzejek » 2015-12-12, 18:10

To koło oryginała nawet nie leżało. Spójrz na negatywny komentarz sprzedającego. To jest zepsute już w pudełku;) Ogólnie na allegro najwięcej jest właśnie takiego syfu. Wpadają mi takie czasem razem z konsolami. Baterie padają jak muchy. Plastik szorstki w porównaniu do oryginału. Używka jest najlepszym rozwiązaniem, no ale ty chcesz nowy. Zawsze możesz kupić nówkę dedykowanego pada na USB. Hama ma najtańszego Combat Bow poniżej 20zł z wysyłką. Troszkę lepszy chyba za 25-30

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Forte » 2015-12-12, 18:26

Didzejek pisze:Używka jest najlepszym rozwiązaniem, no ale ty chcesz nowy.
Używka jeszcze była by znośna, gdyby nie kosztowała 90-100 zł. Wiem, że można też trafić za mniej, czyli 60 -70, ale tutaj obawiałbym się o ich stan, zarówno baterii jak i wyrobienia. Ewentualnie musiałbym rozejrzeć się po branżówkach, popróbować jak leży w rękach i wtedy wziąć.
Sega!

Didzejek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 91
Rejestracja: 2013-03-21, 00:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Didzejek » 2015-12-12, 19:01

Po zdjęciach można zawsze wstępnie ocenić stan zużycia. O baterie nie ma się co martwić. Mam pada który rozładowany w szafie przeleżał bite 2 lata. Po naładowaniu działa tak samo sprawnie jak kiedyś.

Myślę, że warto. Oryginał go zawsze oryginał ;)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Bodzio » 2015-12-12, 19:42

W tym przypadku nawet po samym pudełku widać, że to kopia. Nie znam się na DS3, ale jakiś czas temu pisałem poradnik o rozróżnianiu oryginalnego DS od podróbki i widzę dalej się w tej materii niewiele zmieniło jeżeli chodzi o pudełka. Zawsze znajdzie się jakaś niedoróbka. Tutaj akurat widać że R w kołeczku jest za blisko napisu DualShock. Od razu wygląda to podejrzanie. Tutaj fotka oryginalnego pudełka.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Pad do PS3 oryginalny?

Post autor: Forte » 2015-12-13, 11:30

Czyli lepiej dmuchać na zimne...

A powiedzcie mi proszę, w takim razie, jaka jest rozsądna cena za używanego DS 3?

Zamierzam się przejść po licznych lombardach, bo często widzę w nich jakieś akcesoria konsolowe (samych DS niestety jak na lekarstwo, zazwyczaj w zestawie z konsolą, albo nie zwróciłem uwagi nigdy na samotne jednostki). Pady od Xboxa wiem, że da się kupić za 50 zł. DualShocka 3 kojarzę jednak tylko z allegro, zazwyczaj za 90 - 150.

Dawniej myślałem nad takim zamiennikiem jeszcze - http://www.avans.pl/akcesoria-do-konsol ... &gclsrc=ds

Cenowo prezentuje się rozsądnie raczej, nawiązanie kształtem do Xboxowego pada mi nie przeszkadza i słyszałem pozytywne opinie. Zresztą, sam do speedlinka nie mam większych zastrzeżeń, korzystam z jednego zamiennika tej firmy (Pad do GameCube).
Sega!

ODPOWIEDZ