Ps3 Slim 320GB vs gry z Ps1

ODPOWIEDZ
Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ps3 Slim 320GB vs gry z Ps1

Post autor: Rafi » 2015-06-24, 12:29

Udało mi się jakimś cudem odpalić każdą grę z Psx'a na Ps3. Właściwie zrobiłem to przypadkowo, bo wszyscy doskonale wiemy, że tylko 60gb FATka coś takiego potrafiła. Poza tym kiedyś próbowałem coś takiego zrobić i gry nie działały. Wiem, że w internecie można znaleźć listę kompatybilnych tytułów, ale spokojnie uruchomiłem gry z poza listy. Resident Evil wymagał zmiany rozdzielczości na 576i, ale cała reszta odpalała bez ingerowania w ustawienia. Ktoś potrafi to jakoś sensownie wytłumaczyć ? Ostatnio pojawiła się nowa aktualizacja, ale nie sądzę, żeby miała ona z tym jakiś związek.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Ps3 Slim 320GB vs gry z Ps1

Post autor: Mniamniacz » 2015-06-24, 12:49

Trochę odejdę od tematu, ale nie radzę emulować gier z PS1 na PS3 fat/slim, bo te charakterystyczne dywaniki czyszczące płyty przy ich wsuwaniu i wysuwaniu z napędu lubią rysować czarną powierzchnię płyt z szaraczka - mówię to z własnej autopsji. A przynajmniej ostrzegam, żeby podejść do tej czynności delikatnie niczym z jajkiem.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ps3 Slim 320GB vs gry z Ps1

Post autor: kolo » 2015-06-24, 15:02

Prawie wszyscy doskonale wiemy że gry z PS1 potrafi odpalić teraz każda PS3, tylko gry z PS2 wymagały odpalania na FAT 60GB / jej odpowiedniku w innym regionie.
A listy kompatybilności w przypadku PS3 zazwyczaj można o kant rozbić, bardzo dużo zależy od stanu płyty i szczęścia, tytuły które są w PS Store powinny działać także z prawdziwej płyty, reszta to trochę loteria też mam spore problemy z wczytywaniem na starcie (zazwyczaj emulator się wiesza).
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ