Dead or Alive vs. Tekken

ODPOWIEDZ

DoA czy Tekken?

Dead or Alive
7
54%
Tekken
4
31%
W obie gra mi się równie dobrze
2
15%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Forte » 2015-10-13, 17:23

Jestem ciekaw waszego zdania na temat tego która seria bijatyk wypada dla was lepiej. Tekken czy DoA i dlaczego?

Moim osobistym faworytem była, jest i będzie DoA. Tekken jest dla mnie zwyczajnie zbyt wolny (ostatni w jakiego grałem to 4 lub 5 na PS2 i wypadał blado w porównaniu z Dead or Alive 2 bądź 3 na pierwszym Xboxie).

Z pojawieniem się DoA 5, seria poszła znów w stronę multiplatform po długiej nieobecności na konsolach Sony, a Tekken także gościł niedawno na Xboxie 360 więc myślę, że sporo osób może się wypowiedzieć w tej kwestii już :)
Sega!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Ukukuki » 2015-10-13, 17:47

Od Dreamcasta gram w Dead or Alive także odpowiedź może być tylko jedna. Na domiar do części trzeciej z Xboxa mam ogromny sentyment, dziesiątki przegranych godzin do tego wkręciłem się w fabułę, urzekły mnie klimatyczne filmiki dla każdej postaci po przejściu turnieju cudo.

Co do Tekkena grałem trochę w 3,4 i 5 zarówno na konsoli jak i w salonach. Najwięcej przegrałem w tą pierwszą część na PSP nie pamiętam dokładnie podtytułu ale jak na konsolę przenośną to było coś w tamtych latach!

Wielu właśnie mówi o tej szybkości ja jednak nigdy nie byłem miłośnikiem uczenia się systemu wali i ciosów specjalnych, gram dla czystej frajdy nie wkręcając się w system.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: kolo » 2015-10-13, 19:14

Nigdy nie byłem fanem Tekkena więc jak dla mnie DoA, choćby ze względu na lepszą, ekhem, fizykę :angel:
Musze jednak przyznać, że poza piątą i drugą nie grałem, a dwójka jakoś mnie nie zachwyciła, głównie ze względu na Soul Calibura i dopiero przy zwykłej piątce spędziłem dużo czasu. A Tekkeny? Cóż, trochę na PS1, odrobinę 5 i TTT na PS2, potem sporo 6, ale dość szybko mi się mocno znudziła, nie porywa mnie ta seria.
Sega, Sega über alles
Obrazek

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: szczupi26 » 2015-10-13, 20:18

DoA, dwójeczkę na DC-ka do tej pory wspominam bardzo ciepło :)
W Tekkena zawsze bęcki dostawałem a nie maiłem cierpliwości żeby uczyć się tych wszystkich combosów, reversali, juggli itd
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Forte » 2015-10-14, 18:46

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej przewagi boobsów nad żelazną pięścią ;)

Nie spodziewałem się dlatego, że Tekken ma dość "kultowy" status w Polsce, a to chyba za sprawą szaraka i dosyć dobrej, trzeciej części. Sam przyznaje, że jako dzieciak grałem dużo w owy tytuł, ale bardziej chyba ze względu na Hype jaki roztaczał się wtedy nad tą grą niż faktyczną miodność rozgrywki.

Z DoA zaczynałem w podobnym czasie od Dema na PSX'ie. Potem bawiłem się w DoA 2 trochę na DC i więcej na PS2. Kiedy miałem X360, w czytniku dużo siedziała najlepsza IMO wersja dwójeczki, czyli Ultimate.
Sega!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Ukukuki » 2015-10-14, 19:35

Na pewno na kultowość Tekkena miał też wpływ ,że był praktycznie w każdym salonie Arcade, DoA nigdy nie spotkałem w takim przybytku. Oczywiście plus to co Ty powiedziałeś ekskluzywność na PS1 i PS2 czyli dominującej marki w Polsce.
Famicom!

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Mniamniacz » 2015-10-14, 19:41

Forte pisze:Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej przewagi boobsów nad żelazną pięścią ;)
Gdybym był świeżakiem na forum, to też bym się dziwił, bo na retroage'u te bardziej "mejnstrimowe" gry i serie dostają bardzo często bęcki. :P *

Osobiście między DoA i Tekkenami stawiam znak równości. Wiadomo, ze względów geopolitycznych i ekonomicznych w serii od Namco spędziłem zdecydowanie więcej czasu, ale każda z wymienionych marek ma swoje mocniejsze i słabsze strony, chociaż uważam, że od czasów Tk6 gry Namco mają zdecydowanie więcej wad niż zalet, ale to już temat na osobny wątek.

* Wiem, wiem, jesteś stałym bywalcem retroage, to był taki niewinny żarcik absolutnie nie kierowany do Ciebie. ;)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: PapaHerbal » 2015-10-15, 16:26

To ja się wyłamię z panującej w tym temacie tendencji. Tekken 2 to było bodaj pierwsze mordobicie 3D, przy którym spędziłem w erze szaraka dłuższy czas. Najbardziej eksploatowane przeze mnie były część trzecia na PSXie oraz Tekken Tag na PS2.
Sorry Panowie, ale na podskakujące, wirtualne cycki jestem już chyba za stary. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Storms » 2015-10-15, 20:13

Cycki mają swoje uroki, ale mnie bardziej pasuje system walki DoA. Jest bardziej dynamiczny, przez wprowadzenie kontr i różnych kombinacji (skoki z ringu, odbijanie się od ścian).

szczupi26
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 588
Rejestracja: 2014-04-27, 11:32

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: szczupi26 » 2015-10-15, 21:44

Ale są i mankamenty. Zdarzało mi się że dostałem bęcki od kumpla który walił w pada "na Jana"
i5 4690K@4400 MHz + NOCTUA NH-U12P|ASRock Fatal1ty Z97|2x4GB G.SKILL TRIDENT X 2400MHz CL10
Gigabyte G1 GTX 1070|Kingston SM2280 M.2 120GB + TOSHIBA 1TB|CORSAIR 520HXEU-520W|CM DOMINATOR 690|BENQ GW2750HM|MICROLAB SOLO 5C

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: przemorg » 2015-10-15, 22:37

Tekken.
Pierwsze stycznosci z nim były wraz z szarakiem, przez dłuuuugi czas zanim dowiedziałem się co to DoA. Ostatnio udało mi się kupić kilka sztuk Tekkena 3 to gdy perwszy raz odpaliliśmy, nie mogliśmy ogarnąć bananów na twarzach :) .
Ogólnie podoba mi sie system walki, postacie, jakoś to bardziej dla mnie ciekawsze niż elementy z DoA.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: Bodzio » 2015-10-15, 22:50

Ja podobnie jak Papcio zaczynałem na poważnie przygodę z Tekkenem od dwójki w salonie gier i przez dłuższy czas wolałem ją nawet od trójki, która pojawiła się później. Nie jestem wielkim fanem bijatyk, ale do obu tych gier mam ogromny sentyment, a zwłaszcza do T3, który wyciska siódme poty z szaraka. Potem jeszcze kultowy Tag na SP2. Co do Dead or Alive to za bardzo mi zawsze zajeżdżał Virtua Fighter. Nie dość, że w grze zawsze odczuwałem jakąś pustkę, to jeszcze wydawała mi się za sztywna, przynajmniej jedynka. Dużo bardziej spasował mi Soul Blade. Zresztą sam ten koncept z laskami jakoś do mnie nie przemawia. Mój głos zatem idzie na Tekkena.

f5k
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 09:08

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: f5k » 2016-04-25, 19:32

Wybrałem że gra mi sie w obie tak samo. Czemu? Gdybym liczył same części na ps2/xbox to co innego ale obecna generacja sprawiła że ewolucja Tekkena mnie sfrustrowała i zaczołem sie oglądać na inne marki, mój pierwszy kontakt z DoA miałem na ps1 z demkiem, potem dopiero po długiej przerwie demo DoA4 ale znowu nie miałem tej ochoty by sie zagłębić w system itd i wogóle nie rozumiałem go. free to play DoA5 dopiero mnie przekonał do tej serii, zrozumiałem o co chodzi itd no ale to w sumie chyba zasługa słabej formy Tekkena no i tego że byłem głównie posiadaczem konsol Sony. Obadałem jeszcze Virtua Fighter 5 z psna i widze że DoA to taki balans pomiędzy hardcorowym VF i przystępnym Tekkenem. tak mi sie spodobało uniwersum DoA że kupiłem 4/2 Ultimate/2/2ke na Dcka i spin offy z piłką plażową. Tekken to było coś pięknego dla mnie za czasów T3 którego zobaczyłem na automatach i jak sie dowiedziałem że jest na ps1 to chciałem ps1, T5 to był czas kiedy akurat wróciłem znowu do gier. T4 ma dobrą fabułe, T2 klimat itd.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Dead or Alive vs. Tekken

Post autor: cissic » 2016-04-25, 20:41

Dla mnie liczą się tylko dwie trójki - T3 i MK3 :)

ODPOWIEDZ