Usterka laser/dysk czy co innego?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Usterka laser/dysk czy co innego?

Post autor: Doolo » 2015-11-01, 20:43

Mam taki problem z moim PS3. Otóż jakiś czas temu grałem sobie w God of War Collection i podczas filmiku zacięła mi się animacja. No cóż pomyślałem że laser przyciął i trze konsolę zrestartować. Przycięcie było na tyle poważne, że konsola zafundowała mi przywracanie systemu. Po wszystkim gdy odpaliłem grę po raz kolejny wszystko było pięknie , aż do ekranu startowego i po wcisnięciu przycisku start wszystko się znów zawiesiło. Tak kilka razy i dupa. Włączyłem inną grę (ważne! była ona wcześniej instalowana i ogrywana) i chodziła jak złoto. Potem inną (również konsola miła z nią styczność) i w porządku. Ale jak włączyłem grę nową z którą konsola nie miała styczności to znow ekran startowy przycisk start i zawieszka. Kupiłem kolejną nową grę i to samo ekran startowy start i zawiesza. Sprawdzałem gry na innych konsolach u kolegów - chodzą bez zarzutu. ALE mało tego jak założyłem nowy profil i odpalić chciałem gry, które uprzednio chodziły to miałęm to samo czyli maksymalnie do ekranu startowego i po wciśnięciu start zawieszka. Czyli ostatecznie takiego Mortal Kombat mogłem odpalić BEZ PROBLEMU na moim głównym koncie, ale nowo utworzonym już nie. Więc nie wiem czy wina lasera, no bo gry chodzą, ale nie nowe i nie na innym koncie, czy może na dysku coś nie styka, czy może w ogóle jestem głupi i to wina jeszcze czegoś innego. Proszę o poradę, bo nie wiem czy wymieniać laser za 300, dysk za 100, obydwie rzeczy na raz czy coś jeszcze innego. Mam nadzieję że dobrze nakreśliłem sytuację.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Usterka laser/dysk czy co innego?

Post autor: kanarekkk » 2015-11-01, 21:41

Wyglada na usterke lasera. Gry dzialaja jesli wczesniej byly zainstalowane, czy ogrywales z plyty?
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Usterka laser/dysk czy co innego?

Post autor: kolo » 2015-11-01, 23:13

Na PS3 laser jest tak czy inaczej potrzebny, nawet jeśli zainstaluje się grę na dysk, to niestety nie Xbox :(
Co do usterki to nie wiem, możliwe że laser, ale może być coś nie tak na płycie głównej, albo coś nie teges z softem.
Sega, Sega über alles
Obrazek

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Usterka laser/dysk czy co innego?

Post autor: yrkill » 2015-11-01, 23:49

Obstawiam jednak winę HDD. Gdy mój padał to gry ściągały się dłużej niż zwykle z PSNu (co jest już kosmosem ;P), ich instalacja była nieskończenie długa, a wstawki FMV lagowały jak szalone.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Doolo
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 180
Rejestracja: 2012-07-28, 16:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usterka laser/dysk czy co innego?

Post autor: Doolo » 2015-12-07, 17:27

Coś było jednak nie tak z oprogramowaniem. Dziwne, bo jak brałem przywracanie plików systemowych to rzeczywiście dostawałem informację ze coś jest nie tak ale pomimo pomyślnie zakończonej operacji wszystko było po staremu. Ale potem zobaczyłem że jest jeszcze opcja przywracania bazy plików. Trwało to z 20 min ale ostatecznie konsolka uratowana i śmiga jak złoto. Dobrze że to tylko to, bo już miałem do naprawy oddawać ;] Mimo wszystko dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ