Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

ODPOWIEDZ
Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Q@sor » 2016-12-12, 09:59

Ostatnio kupiłem PS3 (jedną z pierwszych wersji). Ogólnie nie mam powodów do narzekań, jednak jest kilka rzeczy, które mnie irytują:

- konsola jest głośna. Po kilkunastominutowej rozgrywce wentylator wskakuje na wyższe obroty, niemniej powietrze które konsola z siebie wyrzuca jest chłodne. Po kilkugodzinnej rozgrywce jest delikatnie ciepłe ale nie stwierdziłbym, że konsola się przegrzewa. Ten typ tak ma czy też coś może być uszkodzone (gdzieś wyczytałem o padających czujnikach temperatury)
- grałem w dwie gry - Heavy Rain oraz Beyonda. W Heavy Rain ogólnie wszystko było w porządku - tylko gra zaczęła przycinać w momencie wyświetlania końcowych napisów (?) oraz raz mi się zawiesiła. W przypadku Beyonda część misji w której akcja dzieje się w podwodnej bazie była mocno niegrywalna - częste przycinki, problem z ładowaniem tekstur w wyższej rozdzielczości. Reszta gry - bez zastrzeżeń.

Konsolę kupiłem za grosze więc cudów się nie spodziewałem. Zastanawia mnie tylko, czy tego typu problemy to standard w przypadku PS3 czy też mi trafił się felerny egzemplarz.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: kolo » 2016-12-12, 10:16

Tłuściochy z tego co wiem ogólnie były dość głośne, możliwe że wciąż masz starą pastę termoprzewodzącą i dlatego głupieje (układy się smażą a radiator jest chłodny więc i wydmuchiwane powietrze jest normalne). Ogólnie rzecz ujmując te gry nie powinny się tak zachowywać, powodów może być kilka, na przykład temperatura / uszkodzenia, dogorywający laser, albo wciśnięty do konsoli nieoryginalny dysk o zbyt małej prędkości odczytu (choć zawieszek nie powinien powodować).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 229
Rejestracja: 2012-08-19, 15:19
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Quake96 » 2016-12-13, 01:18

Podstawa to wymiana pasty i czyszczenie układu chłodzenia. Też dorwałem właśnie FATa, ale mój z YLODem. Po wygrzaniu działa, ale też lubi się zagrzać nawet podczas niewielkich obciążeń. FAT ma straszny układ chłodzenia, więc cudów nie ma się co spodziewać. Do grania to jedynie Slim.
PSX>PS2>PS3>PS4>PSP>PSV

XBOX>X360>XONE

SFC>NGC>GB>GBA

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: PapaHerbal » 2016-12-13, 15:45

Mój FAT "dmucha" jak suszarka, trochę to wpienia ale zdążyłem przywyknąć.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Ukukuki » 2016-12-13, 19:54

FAT to tragedia jeśli chodzi o głośność. Warto kupić slima, konsola cicha i stosunkowo chłodna. W Fatach miało co się grzać tam było prawie 400W, później przy każdej rewizji schodzili z zapotrzebowaniem na prąd i ostatnia wersja była grubo poniżej 200W.

Jeśli chcesz zostać przy FAT to obowiązkowo wymiana past i usunięcie kurzu. Jest wbudowana funkcja usuwania kurzu przy odpowiednim naciśnięciu przycisków jednak nie wolno tego zbyt często robić bo konsola rozkręca wiatraki do maksymalnych obrotów i chodzi jak odrzutowiec. Jednak u Ciebie i tak obowiązkowo wymiana pasty więc sobie z kurzu i tak lepiej wyczyścisz po rozkręceniu.


FAT to ogólnie kiepski pomysł, w środku jest gorąco i wcześniej czy później coś padnie. Mi padł laser.

Co do objawów w grze, podpisuje się pod tym co napisał kolo.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: cissic » 2016-12-13, 21:53

Mój FAT też sapie podczas pracy, zwłaszcza gdy się zagotuje po kilku godzinach grania. Urzeka mnie jednak wyglądem tostera :)

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Playstation 3 - kilka pytań nowicjusza

Post autor: Kiriki-kun » 2016-12-13, 23:16

Zróbcie to co ja przy swoim X360. Wywierćcie dwa otwory na górze, i zamontujcie dwa wentylatory 120 mm :P Temperatura procka spadła mi o 30 stopni.

ODPOWIEDZ