PS3 w PL

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

PS3 w PL

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-10, 17:18

Zakladam ten temat wzorem podobnego tematu dotyczacego X360, zeby porozmawiac na temat tego, jak PS3 radzi sobie (lub nie) w Polsce.

A sklonil mnie do tego autobus oflagowany napisami Playstation 3, ktory zobaczylem dzis obok hipermarketu Silesia City Center. Mozna go tam znalezc jeszcze 11 marca (jutrzejsza niedziela), jako czesc trasy majacej przedpremierowo podniesc zainteresowanie konsola. Nie omieszkalem zajrzec do srodka, a zorganizowane bylo to tak, ze do busa wpuszczano na okolo 10 minut mniej wiecej taka liczbe osob, ile bylo stanowisk. Jak komus zabraklo czasu, mogl wejsc ponownie, rozwiazanie bylo wiec OK. Kazde stanowisko stanowila umieszczona w gablocie atrapa PS3 (oznakowana "dummy console"), 2 pady (juz nie atrapy :wink: ) i spory, ale raczej marnej jakosci TV. W co mozna bylo zagrac? Jako ze na starterach PS3 sie nie znam, musi wystarczyc Wam moj opis: jakis FPP, mlocka TPP, wyscigi offroad i formuly F1. Wrazenia? Przede wszystkim chcialem dac sie poniesc i zobaczyc (poczuc) owa MOC, ktora ma sprawiac, ze konsola jest warta zakupu i swojej ceny. Mimo dobrych checi i braku uprzedzen nic takiego nie zobaczylem, ani nie odczulem. Gry wygladaly ladnie i dzialaly dobrze, ale nic ponadto. Nie zostalem niczym mile zaskoczony, ani zachecony do zakupu. Musze od razu dodac, ze wieksze wrazenie zrobily na mnie gry na standach X360, na ktorych probowalem jakis tenis stolowy, wyscigi motorow i Viva Pinata (ktora mnie zauroczyla).

Moje wnioski? Sony sprawnie zaczyna ofensywe na polskim rynku, ale wg. mnie Microsoft go ubiegl przedstawiajac wczesniej duzo tansza i porownywalna konsole (nie opieram sie na zadnych specyfikacjach sprzetowych, wnioskuje na podstawie tego, co widzialem i w co gralem), ktora ma dzis rowniez wieksza biblioteke gier. Po tym co zobaczylem na konsolach obu firm, kupilbym X360. Oczywiscie jakbym juz mial Wii. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: froger3 » 2007-03-10, 20:43

A zdjecia mozna robic?

PS3 jest dla mnie na razie konsola jednej gry(MGS4) podobnie jak Wii(Zelda) wiec nawet nie rozwazam jej kupna, ale z checia sie przejde do tego trucka. I domyslam sie dwoch rzeczy apropo bytowania PS3 w Pl: bedzie to sukces(mniejszy lub rowny X360) i kolejny dowod na to ze Sony ladnie wychowalo sobie klientow w Polsce.

Mysl na koniec: X360 wszedljak petarda, Sony tez powoli rozwija pazury a Wii jak zdychalo tak zdycha...

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: soberpl » 2007-03-10, 21:46

froger3 pisze:Wii jak zdychalo tak zdycha...
Chyba kpisz? Prosze o argumenty.
PS3 'przyjechalo' do mojego miasta, ale jakos nie chcialo mi sie ruszyc 4 liter... Nie zauwazylem zadnej reklamy promujacej PS3, jakos w ogole do mnie nie przemawia... Ze wzgledu na grafike wybralbym X3600,a ze wzgledu na fun Wii. Takie kombo jest dla mnie najlepszym rozwiazaniem.

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: mog123 » 2007-03-10, 22:16

Ostatnio czytalem taki stornniczy artykul o x360 ze normalnie myslalem ze cholera mnie strzeli. Pisali ze x360 z grami z bliska rzeczywistosci grafika powala wszystkich i jaki ten x ma swietny marketing, ze tylko ps3 moze mu dorownac jak wejdzie na polski rynek, gdyz polacy cenia sobie ps.

Najlepszy tekst ktory zapadl mi w pamiec(tylko chyba ten, tak dokladnie zapamietalem)

Firmy Sony i Microsoft sa podszczypywane przez inne mniej znaczne firmy na rynku jak np. Nintendo(dzis promuje sw akonsole Wii) czy niegdys Sega (Dreamcast)

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest fakt, ze w usa i japonii, na Wii nadal trzeba czekac kilka miesiecy az cos sie moze uda sciagnac z polki, a ps3 jak byly pelne regaly, tak sa i nadal.

PS: froger3 Ja bym raczej dla Wii liczyl na gry funiaste a nie rpgi dla Wii, wiec moim pierwszym zakupem bylby WarioWare Smooth moves i Wiisports

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: froger3 » 2007-03-10, 22:31

JA mowie o sytuacji Wii w PL, bo zeby gry sprowadzac z zagranicy i pare miesiecy czekac na nowosci w sklepie(nawet na allegro bida, ale tam za "odpowiednia" ilosc kasy wystawia nam wszytko), szukac samej konsoli i gier to trzeba miec nerwy ze stali i cierpliwosc na wysokim levelu. Zagranica Wii kwitnie, w PL zdycha. Nie znam osobiscie zadnej osoby, ktora przymierzalaby sie(lub nawet rozwazala..) zakup Wii: albo Ps3 albo X360.

Mog123: do funiastych gier mam ps1/ps2. Wii niczym mnie na razie nie przekonalo(procz Zeldy), a mialo...Ale temat nie o tym wiec...

Awatar użytkownika
Boodyn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 65
Rejestracja: 2007-02-18, 23:38

Re: PS3 w PL

Post autor: Boodyn » 2007-03-10, 23:02

Dzisiaj widzialem jak ojciec z synem juz szukali monitora pod PS3 i pytali sie sprzedawcy czy przyjmuje zapisy na PS3 :lol: jestem ciekaw kiedy jakies standy beda z PS3 i z jakimi TV ale osobiscie jestem zwolennikiem kombinacji Wii + X360 :D
froger3 pisze:Nie znam osobiscie zadnej osoby, ktora przymierzalaby sie(lub nawet rozwazala..) zakup Wii
Czesc jestem Boodyn i kupilem sobie w zeszlym roku Wii :D bede je splacal jeszcze do pazdziernika :P ale bylo warto bo Zelda jest przebogata a z Wii Play i Sporty to duzy fun :mrgreen: w oczekiwaniu na wiecej tytulow nadrabiam zaleglosci z GC kupujac gry za grosze :P i bawie sie nowymi kanalami pobieranymi z internetu oraz przymierzam do zakupu jakichs klasykow z starych konsol ktorych nie posiadam :)
froger3 pisze:Zagranica Wii kwitnie, w PL zdycha
Niestety Wii jeszcze nie wplynelo do europy jakimis konkretnymi ilosciami. Za szybko odbyly sie te premiery i nie moga sie wciaz wyrobic z zapotrzebowaniem. W jednym poznanskim duzym sklepie na premiere zamowiono 20szt przyjechalo 7 i przed swietami chyba 5 a teraz spodziewaja sie kolejnych 4 :lol:

Awatar użytkownika
mroowa
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 52
Rejestracja: 2006-11-09, 22:43
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: mroowa » 2007-03-10, 23:21

Nie znam osobiscie zadnej osoby, ktora przymierzalaby sie(lub nawet rozwazala..) zakup Wii
Mnie w rlu poznalas, wiec jest to znajomosc osobista. A skadinad przymierzam sie ;]]]]
Ale faktycznie, Wii w Polsce trzyma sie raczej slabo. Ciekawe, czyja to sprawka!
-
Podstawowym kryterium zwyciestwa w obecnej generacji konsol nie sa te rzeczy, ktore juz mamy, ale te, ktore dopiero nadejda. Mam tu na mysli glownie decyzje o supporcie developerow gier, ktorzy kieruja sie (jak kazda komercyjna firma) jak najwieksza checia zysku. Do takich developerow, ktorzy w miare szybko wybieraja najzyskowniejszych producentow konsol, zaliczam Square-Enix. Miedzy innymi od ich decyzji bedzie wygladac rynek za rok czy dwa.

Cena, mimo ze mniejsza niz zapowiedzi, nadal daje w dupsko, niestety. No, moze za jakies dwa lub trzy lata, kiedy stanieje do poziomu mojego miesiecznego zarobku ( tak w sumie, to nie jest zart), moze zdecyduje sie na kupno po x miesiacach oszczedzania :P
Viva Pinata (ktora mnie zauroczyla).
VP pamietam z targow GC, gdzie napaleni z matkiem dorwalismy sie do standow. Coz, na jednym z nich gra sie zawiesila po 4 sekundach grania, na drugim byl piekny pokaz slajdow. Szkoda, ze nie gra.

O HDTV to ja w ogole nie mowie, chyba, ze moj monitor od amigi bedzie miec kiedys taka opcje :o

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PS3 w PL

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-11, 07:12

froger3 pisze:Wii jak zdychalo tak zdycha...
Jesli chodzi tylko o Polske, to tak.
mog123 pisze:Ostatnio czytalem taki stornniczy artykul (...) Firmy Sony i Microsoft sa podszczypywane przez inne mniej znaczne firmy na rynku jak np. Nintendo(dzis promuje sw akonsole Wii) czy niegdys Sega (Dreamcast)
Stronniczy? Jesli chodzi o rynek swiatowy, to na pewno. Ale jesli chodzi o Polske, to znowu powyzsze sformulowanie jest jak najbardziej prawdziwe.
Boodyn pisze:Niestety Wii jeszcze nie wplynelo do europy jakimis konkretnymi ilosciami. Za szybko odbyly sie te premiery i nie moga sie wciaz wyrobic z zapotrzebowaniem. W jednym poznanskim duzym sklepie na premiere zamowiono 20szt przyjechalo 7 i przed swietami chyba 5 a teraz spodziewaja sie kolejnych 4 :lol:
Wczoraj na wlasne oczy zobaczylem, ze Wii leza sobie na polkach kilku Empikow, kilku MediaMarkt i Saturna, wiec raczej nie w tym problem. Wczesniej bylo z tym gorzej, ale teraz konsole leza i sie kurza. Moze problem po prostu w tym, ze nikt nie kupi czegos czego nie zna (promocja Wii jest do dupy), albo bedzie mial klopoty z zaopatrywaniem sie w gry (dystrybucja Wii jest do dupy). Wnioskuje przy okazji, ze wiekszosc kupujacych konsole z jakichs powodow nie jest zainteresowana zakupami przez internet, bo wtedy omijaliby chociaz dystrybucje Lukas Toys i sytuacja wygladalaby choc troche inaczej, bo jednak promocji dalej nie byloby ani widu, ani slychu.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: froger3 » 2007-03-11, 09:57

I pan Sill wypisal wszystko to o co mi chodzilo.

Mroova: sorry zapomnialam. Buzka;)

Budyn: czytanie ze zrozumieniem zamiera w narodzie? Znamy sie osobiscie? Raczej nie.

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS3 w PL

Post autor: Blackie » 2007-03-11, 11:00

Ej, ja tez kupuje Wii i tez mnie znasz.
He only went so far as the subconscious.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: froger3 » 2007-03-11, 11:09

Zanim Ty kupisz Wii to ja sobie PSP + FFT sprawie misiek:))

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: PS3 w PL

Post autor: Blackie » 2007-03-11, 11:55

No nie wiem... Planujesz zakup PSP za miesiac? Bo ja byc moze zakupie Wii, zamiast PSP.
He only went so far as the subconscious.

philemon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 166
Rejestracja: 2007-03-09, 10:53
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: philemon » 2007-03-12, 10:52

LineUp gier i cena powala. Nie da sie ukryc. I bylbym w stanie to przebolec gdyby nie wiadomosc Sony o pozbawieniu europejskiej wersji z 'emotion engine', czyli czipu odpowiedzialnego za smiganie gierek z ps2. Tak wiec zostaje nam emulacja software'owa i nawet to nie byloby najgorsze gdyby nie ilosc odpalanych gier. Na starcie bedzie ubogo. Bardzo ubogo (niedokladna liczbe gier poznamy 23 marca - dobre posuniecie marketingowe).

Oczywiscie z czasem (ponoc) biblioteka sie powiekszy, ale kurde, dostajemy sprzet o dotychczasowo jak najbardziej powalajacej cenie i do tego w okrojonej wersji (ze nie wspomne o braku opcji 20gb). Way to go Sony. Way to go.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: Axi0maT » 2007-03-12, 11:37

froger3 pisze:Nie znam osobiscie zadnej osoby, ktora przymierzalaby sie(lub nawet rozwazala..) zakup Wii: albo Ps3 albo X360.
Ja sie przymierzalem do Wii, ale wybralem GC. Wii na chwile obecna ma zbyt drogie kontrolery. Pakiecik dla jednej osoby to ok 250 PLN. Biorac pod uwage ze przy moim N64 siedzialo srednio 7-8 osob (a teraz byc moze wygryzie go GC, choc sie nie zapowiada - gry slabsze pod wzgledem grywalnosci), to kupujac Wii z kompletem kontrolerow i jakas gra na kilka osob np. Mario Party 8 to musze miec grubo ponad 2 tysiaki... to za duzo... narazie dziekuje, poczekam, postoje, popatrze, jak stanieje o polowe zarowno konsola jak i kontorlery to wroce do tematu. A PS3 to pomine... jak spadnie do ok 800 PLN to bede myslal. Na chwile obecna to za taka kase jaka mialbym wydac na PS3 to wole kupic sobie jakies Retro i do tego 100-200 gier... No ale to tylko moja opinia... Akceptuje to ze inni wola inaczej.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PS3 w PL

Post autor: Inlagd sill » 2007-03-12, 12:35

Axi0maT pisze:Na chwile obecna to za taka kase jaka mialbym wydac na PS3 to wole kupic sobie jakies Retro i do tego 100-200 gier...
W sumie to nie pomyslalem nawet o takiej opcji, ale dla milosnikow retro jest to rzeczywiscie mocny argument przeciw zakupowi PS3 w obecnej - kosmicznej - cenie. No, ale jesli przyjac, ze GBA jest juz w jakims stopniu retro (na pewno nie current), to jak pomysle ile mialbym za to przecenionych nowych gier na GBA z Play-Asia... :shock:
Ostatnio zmieniony 2007-03-12, 12:41 przez Inlagd sill, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ