PS3 w PL

ODPOWIEDZ
Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-06, 13:10

Konsoli nie kupujesz na pozniej, tylko na teraz o_O.....Piszesz teraz jakbys kupil ps3 nic nie czytajac i nie wiedzac o tej konsoli, przeciez kazdy wie jakie sa teraz gry i czego mozna sie spodziewac. Czyli kupiles z mysla "kupie, ale i tak lipne gry narazie sa" a pozniej za miesiac sprzedales bo sie okazalo, ze "lipne te gry". That makes no sense !
Nie wiem po co taki kit tu pociskasz, jak nikt Ci i tak nie wierzy, na szczescie internet anoniomowy jest...

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: PS3 w PL

Post autor: Meanthord » 2007-09-06, 13:29

Senshu pisze: Nie wiem po co taki kit tu pociskasz, jak nikt Ci i tak nie wierzy, na szczescie internet anoniomowy jest...
A kto napisal, ze jest? Rozumiem, ze "nikt", to tylko ty poki co.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-06, 13:46

Mialem w ogole nic nie pisac, tak mnie rozbawilo to co napisales, ale nie moglem sie powstrzymac dlatego napisalem, normalnie wstrzmalbym sie jak reszta. Juz nic nie pisze, konczmy ten offtop.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 06:28

Senshu pisze: Nie wiem po co taki kit tu pociskasz, jak nikt Ci i tak nie wierzy,
Jakby co to ja wierze w to co pisze Meanthord. Jak konsolka lipna to dlaczego mialby jej nie sprzedac i zainwestowac w inny ciekawszy sprzet. Mysle ze jest to jak najbardziej logiczne. Gimiak mial Wii przez miesiac i sprzedal. Mamy mu nie wierzyc?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-07, 11:41

Logiczne jest kupno konsoli zaraz po premierze, kiedy wiadomo ze nie ma jeszcze dobrych gier i sprzedanie jej juz po miesiacu, bo dopiero sie stwierdza ze gry slabe o_O ? czy moze lepiej poczekac miesiac, dwa na cos fajnego i wtedy kupic konsole, lub w jego przypadku odczekanie tego czasu z konsola ? Zreszta na PS3 sa dobre gry - jest TK DR, Virtua Fighter i inne, nie wiem czego ludzie oczekuja, ale z x360 bylo znacznie gorzej w tej materii, jedynie shootery byly, na PS3 ma juz kilka gatunkow fajnych.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: PS3 w PL

Post autor: Meanthord » 2007-09-07, 12:02

No nie wiem czy pol roku po premierze, to od razu "zaraz po" :). Przeciez nie wykluczylem ponownego zakupu PS3 za rok, dwa, NA RAZIE porazka. Konsola miala stac i sie kurzyc? Dobrych gier jest kilka, zgoda, ale VF5 bedzie lada chwila na iXa z opcja on-line, DR-a przezyje (i tak juz zapowiedziano TK6), troche szkoda mi Heavenly Sword... podobno pelna wersja duza lepsza od mocno sredniego dema. W sumie najwiecej gralem w Crasha zakupionego na PStore :D.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 12:40

Senshu pisze:Logiczne jest kupno konsoli zaraz po premierze, kiedy wiadomo ze nie ma jeszcze dobrych gier i sprzedanie jej juz po miesiacu, bo dopiero sie stwierdza ze gry slabe o_O ?
Dlaczego nie? Takie Wii na starcie dostalo Zelde, calkiem niezlego Carbona (choc slabszego niz poprzednie czesci), Madden NFL 07, Rayman Raving Rabbids, Call of Duty 3, Red Steel (z tego co slyszalem naprawde swietny mimo podlych opini w prasie branzowej) i pare innych. Mozna wystartowac z dogrymi gierkami? Mozna. Problem w tym ze Sony dalo sobie wyrwac exclusivy i w tym momencie wiekoszsc woli kupic XBOX360 na ktore te gry rowniez wychodza i jeste cala masa inncyh tytulow, niz dac 2x tyle kasy za PS3 ktory oferuje niewiele wiecej niz konsola Microsoftu

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-07, 13:25

360 jest chyba o rok dluzej na rynku o ile sie nie myle, wiec to nie dziwne, ze jest tansza i sa dobre gry nan. Wg mnie sytuacja sie troche zmieni w przyszlym roku, jak wyjda exclusive'y na PS3 i nie mowie tu tylko o tych hucznie zapowiadanych, podejrzewam, ze bedzie tak samo jak z PS2 z jedna kwestia - grami Jap only. Kontynuacje serii gier Bemani, porty z arcade (moze cos od Cave ???) i inne, to wszystko ujrzymy raczej tylko na PS3...

Z tymi grami na Wii to porazka co wypisales, czesc z nich jest dostepna na inne platformy a te Wii Only nie sa wcale lepsze od tego co wyszlo na maszynke sony, sredniaki jak na razie, z czego wole te z ps3.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: Axi0maT » 2007-09-07, 13:43

Moze i masz racje Senshu. Ja jednak sceptycznie podchodze do PS3. Uwazam ze sprzet jest na chwile obecna po prostu za dobry i przez to za drogi. Ludzie patrza sie na to przez szybke i tylko niewielu stac na to by sobie cos takiego sprawic. Wg mnie PS3 skonczy tak jak niegdys CD-i Philipsa. Super sprzet z niesamowita technologia - niespelnione marzenia graczy. Wynik bedzie taki ze za rok czy dwa kiedy wyjda na PS3 naprawde dobre gry, pojawi sie inna konsola ktora bedzie miala lepsze rozwiazania techniczne i jej producent poprawi w swoim produkcie to co w Soniaczu zostalo spartolone.
Ostatnio zmieniony 2007-09-07, 14:03 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-07, 13:51

Mam nadzieje, ze Twoj czarny scenariusz nigdy sie nie sprawdzi i PS3 bedzie na takiej samej pozycji jak kiedys PSX i w sumie nadal PS2.

PS2 bylo drozsze na poczatku niz PS3, i to duzo, a cena 2000-2300 chyba przez rok sie utrzymywala.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: froger3 » 2007-09-07, 13:53

Moj chlopak kupil na spolke z kumplem PS3 i po zagraniu w 3 tytuly ( Heavenly Sword, Resistance i Motostorm oboje sa zachwyceni). Wiec zalezy tu od gustu. Ale dziwnym jest kupowac konsole jak na nia nie ma nic ciekawego :P

Ja mam zasade: minimum 10 fajnych gier na konsole(10, ktore obecnie sie ukazaly a nie w zapowiedziach), inaczej konsoli nie kupie. Choc jest jeden wyjatek:D

Senshu: na poczatku to u nas ps2 za 3200 chodzily :d

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: PS3 w PL

Post autor: Senshu » 2007-09-07, 13:57

Wiem, pozniej dlugo 2700, ale najdluzej chyba ok. 2 tys. ...a zarobki byly raczej gorsze (zreszta, zmienilo sie cos od tego czasu ? :D). Cena akurat to nie najwazniejsza rzecz dla zainteresowanego, pojedyncze gry potrafia kosztowac wiecej niz PS3 a ludzie sie o nie zabijaja ...(nie w pl).

ps Z CD-i to troszeczke inna historia byla...

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: PS3 w PL

Post autor: Mosquit » 2007-09-10, 21:42

Heh... deja vu.. przy poprzedniczce tez bylo wiele tez, teorii i spekulacji, mnostwo analiz, a naprawde sensowna gra, ktora ruszyla z kopyta ta maszynke wyszla dopiero po 8 miesiacach [jesli sie nie myle - mowa o Gran Turismo 3]. A do tego momentu ...powiedzmy, ze nie wesolo bylo. Fantavision na start konsoli? Ktos to pamieta? Tylko, ze wtedy nie bylo zbytniej alternatywy [no byl Dreamcast w sumie ale nigdy go nie uwazalem za next gen tamtego okresu]. Osmiele sie stwierdzic, ze PS3 jest w tej samej sytuacji - potrzeba na nia tytulu, ktory pokaze chocby polowe mocy tej maszynki [bo nie oszukujmy sie - nikt obecnie nie wykorzystal nawet 30% mocy PS3 w momencie, gdy maszynka Microsoftu jest znana wszem i wobec, przez co tytuly sa o niebo lepsze].
Na razie widze przeblysk w tunelu w postaci Heavenly Sword. Niedlugo Lair, Folklore, a potem to juz czekac do marca 2008.
Inna sprawa, ze gro tytulow multiplatformowych najlepiej bedzie wykonane na PS3. I w tym momencie Ps3 jest najlepszym wyborem do gry [oczywiscie pomijam osoby, ktorych stac na zakup komputera za grube tysiace... choc jest to w tym momencie lekko dziwne, skoro mozna miec ten sam efekt za duzo mniejsza sume].
Nie wroze jak na razie duzej przyszlosci PS3 w Polsce. Zbyt wysoka cena plus to, ze konsola ta jeszcze nie zostala zlamana praktycznie przekresla ja z jakiejs wiekszej walki na naszym rynku o klienta [choc moze sie to zmienic, patrzac na analogiczny przypadek, ktory mial miejsce w przypadku PSP]

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: PS3 w PL

Post autor: Morden » 2007-09-10, 22:12

Mnie akurat Heavenly Sword az tak nie zachwycil, ale mniejsza o ten tytul. Szczerze mowiac lezy mi ktora konsola najwiecej zarobi i ktora odniesie najwiekszy komercyjny sukces. Konkurencja jest przyjacielem konsumenta wiec niech sie zra, niech sie scigaja i niech tna ceny. Lepiej dla nas.

Jesli o PlayStation 3 chodzi, czekam na Killzone 2. Okazuje sie, ze prerenderowany trailer nie odbiegal jednak zbytnio od tego, co zobaczyc bedzie mozna w real time, wiec nic tylko brac. Metal Gear Solid 4 wiadomo. Kolejnego Tekken'a tez lykne bez zastanowienia.

Sony zle, Sony niedobre, a ja i tak kupie to, co na dana platforme najlepsze.

I nie zebym byl fanboy'em DreamCast'a, ale dziwnie czyta mi sie teksty o tym jak to DreamCast nie byl next genem... Ogromny skok w stosunku do PlayStation, bez konkurencji na rynku do czasu premiery PlayStation 2 ... Gdyby nie to ze Sega to banda oszolomow, platforma jeszcze dlugo dawala by rade. Shenmue 2 - port na Xbox, Skies of Arcadia - Port na GameCube, Sonic Adv. 2 - Port na GameCube, Crazy Taxi i Crazy Taxi 2 - Port na GameCube, PlayStation 2. Do tego Soul Calibur i Street Fighter III, z czego ten drugi jest wyznacznikiem jakosci bijatyk 2D. Jest Set Radio - Jet Grind Radio Future na Xbox, choc sequel, nie roznilo sie az tak grafika od czesci pierwszej.

O co mi chodzi? O to ze jak cos zrobiono na DreamCast i zrobiono to dobrze, nie trzeba bylo tego poprawiac i tytuly prosto z DreamCast szly na inne platformy i nikt nie narzekal ze jakoscia gry odstaja od reszty hitow napisanych na PlayStation 2, GameCube czy Xbox.

Dodatkowo byla to pierwsza konsola wspierajaca w jakis konkretny sposob mozliwosc gry po sieci, sciagania dodatkow itd. Nie byl to next gen? DreamCast to definicja next gen. Innowacja, postep i dobre rozwiazania. Ale o PS3 tu mowa, wiec koncze ten offtop.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: PS3 w PL

Post autor: Inlagd sill » 2007-10-18, 11:54

Only In Poland: Sony Hasn't Forgotten About Poland: http://kotaku.com/gaming/only-in-poland ... 312148.php

Szkoda tylko, ze nie kazdy dystrybutor potrafi zadbac o klienta tak, jak nalezy. :(
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ