Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

Post autor: kolo » 2018-06-13, 21:56

Czołem, piszę aktualnie nasz własny retroejdżowy poradnik wymiany dysku w PS3 na przykładzie starego modelu Slim (innych nie mam więc o nich będzie z drugiej ręki).
W przeciwieństwie jednak do większości innych poradników na zasadzie "szu-szu wyjmujemy, wkładamy i gotowe szu-szu - wiadomość od sponsora" stawiam na bardziej kompleksowe podejście obejmujące przenoszenie danych ze starego dysku i co będziemy potrzebować już po samej wymianie.

W tym miejscu wchodzicie wy, zamiast aktualizować poradnik już po publikacji gdy ktoś będzie się o coś pytał w komentarzach wygodniej będzie mi dodać odpowiedzi wcześniej, a dzięki ich zawarciu poradnik będzie bardziej kompletny.

Obecnie planuję uwzględnić odpowiedzi na pytania:
co będzie i może mi być potrzebne przy wymianie dysku bez i wraz z przenoszeniem danych
jakie są alternatywy do proponowanej przeze mnie metody przenoszenia danych i dlaczego są one kiepskie
co się przeniesie
co może się nie przenieść
jakie dyski stosować
jak długo to potrwa
no i oczywiście jak to zrobić

Tak więc tego, liczę na waszą pomoc :)
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

Post autor: Axi0maT » 2018-06-25, 13:36

Zacna inicjatywa. Pochwalam! Nie wiem czy uwzglednisz to w sekcji "jakie dyski stosować", ale tutaj zwykle ludzie maja wiele pytan i watpliwosci. Ja zwykle spotykam sie z pytaniami:
1. Jakie dyski najmniejsze a jakie najwieksze (w GB) mozna wlozyc? Czy jak wloze zbyt duzy to konsola w ogole dysku nie zobaczy? Czy moze zostanie wykryty ale bedzie dostepna tylko pewna ograniczona przestrzen na tym dysku?
2. Czy dysk SSD sie nadaje (a jak nadaje to czy gry szybciej sie laduja)?
3. Czy rpm jest istotny? Jesli tak to jaki wybrac?
4. Jakie zlacze powinnien miec dysk ktory wkladamy do PS3?
5. Czy zamiast wymieniac dysk wewnatrz konsoli mozna podlaczyc dysk zewnetrzny pod USB? Czy mozna wowczas z niego odpalac gry? Czy nic nie zamula?
6. Czy z konsola PS3 pracuja tylko wybrane modele dyskow tak jak w xboxie 360? Czy mozna ladowac jak leci?
7. Dyski jakiego producenta najlepiej wspolpracuja z konsola?

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

Post autor: tbxx » 2018-06-26, 07:14

Lamerskie pytanie - a po co wymieniać HDD? Co mi to umożliwi?
Wiadomo, jak ktoś się zabiera do wymiany to ma określony jakiś cel. Ale... jeśli ktoś nawet o takiej możliwości nie pomyślał, to może artykuł go "nakręci" na wymianę?

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

Post autor: kanarekkk » 2018-06-26, 07:40

tbxx pisze:
2018-06-26, 07:14
Lamerskie pytanie - a po co wymieniać HDD? Co mi to umożliwi?
Wiadomo, jak ktoś się zabiera do wymiany to ma określony jakiś cel. Ale... jeśli ktoś nawet o takiej możliwości nie pomyślał, to może artykuł go "nakręci" na wymianę?
Nie takie lamerskie w sumie. Posiadacze super slima 12 GB mogą się zainteresować, szczególnie jak się dowiedza, że nie trzeba kupować dodatkowo sanek :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Poradnik wymiany dysku PS3 - wasze pytania?

Post autor: kolo » 2018-06-26, 09:40

@Kanarekk
Trzeba, nie trzeba, ale się powinno - bezpieczniej. No chyba że się konsolę zamocuje na wkrętach do komody ;)
Tym bardziej że obecnie można kupić te sanki za kilkanaście złotych z wysyłką, w przeciwieństwie do stówki za oryginalne w czasie gdy były wprowadzone (koszmarna cena za kawałek cienkiej blachy).
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ