Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

ODPOWIEDZ
nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: nintendog » 2012-06-27, 13:57

Witam. Jakiś czas temu kupiłem na allegro xboxa - sprzedajacy zapewnial w aukcji ze z konsola jest wszystko ok i z tekstem (kupuj u sprawdzonego sprzedawcy). Jak się okazało, z konsolką nie do końca wszystko jest okej. Konsola co jakiś czas się samoczynnie wylacza, gram sobie gram, pochodzi z 15 minut i koniec.. Po takim wylaczeniu jest problem z jej wlaczeniem - klikam przycisk-slychac start konsoli przez 1-2 sekundy i konsola sie wylacza i tak w kolko, dopiero jak postoi z 10 minut i nic z nia nie zrobie to mozna ja ponownie wlaczyc. Na zwrot konsoli jest juz niestety chyba za pozno bo kupiona byla jakis miesiac temu, dodam ze jest przerobiona (chyba softmodem, ale z boku po lewej swieci niebieska lampka wiec moze softmod i chip?) i z dyskiem 120 gb. Czekam na odpowiedz

Maraz
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 352
Rejestracja: 2012-04-02, 15:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: Maraz » 2012-06-27, 14:24

Choć nie miałem tego pierwszego X'a, to strzelam - może jest tam jakieś zabezpieczenie przed pracą procka w zbyt wysokiej temperaturze? To brzmi jakby po 15 minutach CPU lub GPU się za mocno nagrzało, a potem konsola nie chce działać, dopóki procek nie ostygnie. A idąc tym tropem szukałbym winy w chłodzeniu Xkloca.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: frodo666 » 2012-06-27, 14:33

To nie Xbox 360 żeby się procesory przegrzewały. Xbox 1 działa raczej na chłodno.

Jeśli nie wystawiłeś mu jeszcze komentarza to postrasz gościa negatywem. U kogo kupowałeś?
Jeśli świeci się cokolwiek ze środka to raczej tam siedzi chip i w takim wypadku są dwie opcje - uszkodzony chip, albo zasilacz.
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: Ukukuki » 2012-06-27, 14:35

Zobacz w ustawieniach prędkości wentylatora. Przeróbka klocka dużo miesza w ustawieniach, normalnie sam sobie reguluje prędkość a tutaj możesz mieć zblokowaną.
Famicom!

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: nintendog » 2012-06-27, 17:54

ukuki a mozesz mnie naprowadzic gdzie to dokladniej jest? To że przerobka miesza duzo w ustawieniach to wiem, bo konsoli normalnie przyciskiem nie moge wylaczyc, wylacza sie na sekunde i automatycznie sie wlacza - dlatego musze to robic odlaczaczając kabel od zasilania.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: frodo666 » 2012-06-27, 18:29

Zacznijmy od tego jaki masz dash? Kontrola obrotów wentylatora była chyba tylko w XBMC.
nintendog pisze:To że przerobka miesza duzo w ustawieniach to wiem, bo konsoli normalnie przyciskiem nie moge wylaczyc, wylacza sie na sekunde i automatycznie sie wlacza - dlatego musze to robic odlaczaczając kabel od zasilania.
Raczej żadna przeróbka nie wywołuje takiego efektu. Jak na moje oko masz walnięty zasilacz, ew. same bad sectory na dysku, wymontuj dysk i przeskanuj go na kompie za pomocą MHDD.
A jeszcze a propo tego niebieskiego światła to może być jakaś modyfikacja chłodzenia. Wiem, że niektórzy montowali w Xklocku aktywne chłodzenie na cpu i gpu. Nie wiem po co, ale tak robili :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: Axi0maT » 2012-06-27, 23:33

Obstawiam jakis kondensator w zasilaczu... Wyglada na to ze zapycha sie, po czym musisz odczekac az ostygnie - i znow dziala normalnie.

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: nintendog » 2012-06-28, 12:23

Wiedzialem ze kupujac xpudlo wpieprze sie w gowno.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: Axi0maT » 2012-06-28, 13:57

nintendog pisze:Wiedzialem ze kupujac xpudlo wpieprze sie w gowno.
Nie jest tak zle. Pierwszy xbox jest calkiem wytrzymaly. W stosunku do xboxa360 to mozna go uznac za bezawaryjna konsole ;)

nintendog
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-16, 09:03

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: nintendog » 2012-06-28, 17:50

Wyjalem go z szafy (gdzie byl do tej pory i prawdopodobnie mial slaba wentylacje - i dziala jak na razie bez resetów a juz z 3 h przegrane.

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Problem z Xboxem 1 - konsola wylacza się

Post autor: marek7_ak » 2012-06-28, 19:03

Na pewno nie jest to przegrzewanie się konsoli skoro konsola wyłącza się już po 15 minutach, kondensator w zasilaczu raczej też nie, bad sektory na dysku też odpadają. Czasami jeżeli konsola jest nieużywana przez dłuższy czas to są później problemy z prawidłowym uruchamianiem i wyłączanie. Może to chip ale raczej niewiele konsol aktualnie je ma bo one są bez sensu, często trzeba przeczyścić ścieżki na płycie odpowiedzialne za połączenie power butona z zasilaczem, biegną one praktycznie wokoło całej płyty głównej. Sam ostatnio miałem podobny przypadek gdy kupiłem kolejnego xbox'a na alle.
EDIT:
Podaj jeszcze jaki masz model konsoli, najlepiej zrób zdjęcie płyty głównej. Wtedy powiem Ci jaka to wersja i jaka przeróbka.

ODPOWIEDZ