Zakup X-Box'a

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Zakup X-Box'a

Post autor: PapaHerbal » 2012-08-23, 13:43

Noszę się od jakiegoś czasu z chęcią zakupu klocka od Microsoftu. Zależy mi na kupnie ładnego egzemplarza w premierowym boxie z kompletem okablowania i papierologią. Na co zwrócić uwagę przy zakupie X-Box'a? O co warto dopytać sprzedawcę?
Znalazłem np. taki oto zestawik:

http://allegro.pl/konsola-microsoft-x-b ... 67360.html

myślę, że spełnia moje wymagania, ale..., no właśnie oderwany panel od napędu. Da się to jakoś zamontować? Nie wiem jak to jest zamocowane, czy coś a'la napędy w PC-tach? Czy ta klapka jest wyłamana, czy tylko odczepiona? Pytam, bo nie miałem do czynienia z tym sprzętem a sprzedawca, mówiąc kolokwialnie, nie bardzo czai bazę. :?
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: frodo666 » 2012-08-23, 14:06

Ja, na Twoim miejscu, bałbym się wydawać tyle kasy na Xboxa od sprzedającego, który nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje. Ten element, który "odpadł" to zaślepka napędu tak jak w napędach PCtowych. Można go ułamać więc na dobrą sprawę nie wiadomo czy jest urwane czy tylko zdjęte.

Kupując Xboxa zwróć uwagę na plomby pod spodem. Jeśli będą nienaruszone to znaczy, że konsola nie była otwierana, ale trzeba się przyglądać bardzo uważnie bo to plomba - można ją przykleić z powrotem, ale będą widoczne ślady odklejania. Poza tym trzeba sprawdzić oczywiście napęd oddzielnie dla CD i DVD. Tackę czy się nie zacina przy wysuwaniu bez płyty. Jeśli masz zamiar modyfikować to przydatna byłaby też wiedza jaki to jest dokładnie model.

Masz tutaj bardzo dokładny Xboxowy FAQ z którego dowiesz się większości rzeczy o tym sprzęcie: http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/XBXfaq/

EDIT:
O, tutaj jaki ładny crystal
http://allegro.pl/xbox-konsola-crystal- ... 30637.html
Obrazek

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: marek7_ak » 2012-08-23, 15:28

Tak jak napisał frodo666, jeżeli plomby są nienaruszone to konsola nie była rozbierana. Przed zakupem dowiedz się czy konsola czyta płyty oraz sama się nie uruchamia/wyłącza ponieważ w takim przypadku będzie trzeba wyczyścić pewne ścieżki na płycie głównej co wiąże się z rozkręcaniem konsoli, a i czy przycisk od wysuwania tacki działa prawidłowy (nie resetuje konsoli itp). Warto teraz zapolować na Xbox'a ponieważ ich ceny mocno się wahają a aktualnie są stosunkowo niskie. Klapka od napędu to nie problem bo trzyma się na zatrzaskach znajdującej się na zaślepce więc jeśli nawet są połamane to mogę dać Ci taką samą :wink: Radziłbym licytować konsolę bez gier bo one są bardzo tanie jeżeli kupujemy je osobo a tak nieźle podnoszą cenę zestawu. Myślę że 150zł konsole w boxie to nie dużo ale można spokojnie wyrwać dużo taniej, do tego sprzedający nie ma pojęcia czy konsola tak naprawdę działa bo nie wie do czego służą kable :sarcasm: A i jeszcze powiedz czy zamierzasz przerabiać konsolę czy pozostawić ją w oryginalnym stanie bo to ma duży wpływ na wybór wersji.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: PapaHerbal » 2012-08-23, 20:48

Dzięki Panowie za przydatne info! Poluję już od jakiegoś czasu na fajny egzemplarz ale chyba warto jeszcze poczekać na jakąś okazję.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: frodo666 » 2012-08-23, 21:37

Obadaj tego crystala bo mam przeczucie, że to super egzemplarz jest :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: marek7_ak » 2012-08-23, 21:50

frodo666 pisze:Obadaj tego crystala bo mam przeczucie, że to super egzemplarz jest :-)
Tutaj trzeba napisać do sprzedającego co w końcu jest na sprzedaż bo na zdjęciu jest box i kable a w opisie aukcji ich nie ma, do tego pad który jest "gratis" nie wygląda najlepiej zwłaszcza analogi.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: pain_a » 2013-02-18, 14:52

Odkopie temat :D
Na co zwracać uwagę przy zakupię xboxa 1, chce poszerzyć kolekcje o kolejną konsole i ciągnie mnie do kilku tytułów na xboxie.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: Baieros » 2013-02-18, 22:55

Na to czy sprawny ;) Ja mam jakiegoś z popsutym padem, albo bez. Szczegółowe odpowiedz znajdziesz powyżej w postach kolegów.

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: pain_a » 2013-02-19, 08:16

Naczytałem się właśnie tego, trzeba wybadać teren bo zero o tej konsoli wiem :D

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Zakup X-Box'a

Post autor: PapaHerbal » 2013-02-19, 10:48

Mnie ostatecznie udało się nabyć klocka w super stanie jakieś pół roku temu. Komplet z pudłem i papierami a nawet fabryczną folią na przednim panelu. Dwa pady w zestawie ( w tym 1 bezprzewodowy Logitech'a) i to wszystko za 150pln. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ