Achievement Unlocked

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Achievement Unlocked

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-04, 14:40

Milosnicy Xboxowych achievementow [Wiki], powinni zapoznac sie z ponizszym linkiem. Ich przeciwnicy tym bardziej. :wink:

Achievement Unlocked @ Way of the Rodent

Co w ogole myslicie o tych Xboxowych achievementach? Czy widzicie jakis glebszy sens w porownywaniu do siebie graczy w ten sposob? Nie sposob zaprzeczyc, ze mozliwosc konkurowania z innym graczem (lub z ich tysiacami) jest wciagajaca, ale zeby siedziec dniami i nocami dla kilku cyferek, ktore dla wielu sa wyznacznikiem czyjejs wartosci?

Nie, dziekuje.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: Morden » 2007-08-04, 16:08

Mozna na to patrzec jak na high score'y. Ludzie grajacy w shoot 'em up's graja dla punktow i szlifuja technike by moc lyknac tytul na jednym zyciu lub najmniejszej ilosci zyc. Na sieci sa rankingi itp.

Wiele gier Bemani posiadalo i nadal posiada sieciowe rankingi. Same gry posiadaly kody ktore mozna bylo wprowadzic na oficjalnych stronach gier. To samo z wieloma tytulami arcade. Tworzone sa karty dzieki ktorym mozemy przenosic nasze punkty jak i doswiadczenie oraz wpisywac sie na rankingi sieciowe.

Sciganie sie w punktach to wspolzawodnictwo, ale do pewnego tylko stopnia. Jako ze w przypadku X360 punkty mozna zdobywac dzieki roznym tytulom i wszystko leci do jednego wora, mozemy byc daleko w tyle chocby dlatego ze nie gramy w tytuly EA ktore slyna z tego jak latwo mozna na nich wycisnac tysiaczka.

Zawsze bylem zwolennikiem rankingow dla pojedynczych tytulow, choc te czesta byly zasmiecone punktami oszustow. Wystarczy spojrzec na wspomniane rankingi gier muzycznych Konami.

Ogolnie splywa po mnie to ze nie mam tysiecy w gamescore a ktos inny ma bo kupuje tytuly by czesac punkty. Wiadomo. Tam gdzie mozna wspolzawodniczyc znajda sie ci ktorzy zrobia wszystko by byc na pierwszym miejscu. Nie wyobrazam sobie wyciskania punktow z tytulow by wspiac sie po drabince rankingu ktory dziala w taki a nie inny sposob. Ale jesli innym to pasuje...
Obrazek

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: setezer » 2007-08-04, 20:22

Oj, Inlagd, a Metroid Fusion zaliczylo sie na 100%? We wielu grach z xboxa 360 dziala to na identycznej zasadzie - ratowanie 50 ludzi w DR nie jest obowiazkowe, ale mozliwe do wykonania i wlasnie to robie, gdyz gra bardzo mi sie spodobala. Gorzej gdy ktos gra w tytuly slabej jakosci, kupuje kilka wersji (niemiecka, angielska) dla punkcikow, podklada sie w grach w sieci, sciaga zapisy, to juz jest nieuczciwe/nieco zalosne.

Absolutnie ilosc zdobytych punktow nie mowi nic o danej osobie. Niewazne czy ktos ma 100 tysiecy czy 100 punktow. Mnie to nie interesuje, najwyzej moge z kolega porownac swoje osiagi w Dead Rising albo wysmiac ponad 100 osob, ktore w FarCryu maja 1000, dzieki sciagnietym zapisom.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Achievement Unlocked

Post autor: Inlagd sill » 2007-08-04, 21:15

setezer pisze:Oj, Inlagd, a Metroid Fusion zaliczylo sie na 100%? We wielu grach z xboxa 360 dziala to na identycznej zasadzie
Gamerscore rozni sie od podanego przykladu istotnym szczegolem:
Morden pisze:Jako ze w przypadku X360 punkty mozna zdobywac dzieki roznym tytulom i wszystko leci do jednego wora, mozemy byc daleko w tyle chocby dlatego ze nie gramy w tytuly EA ktore slyna z tego jak latwo mozna na nich wycisnac tysiaczka.
Wracajac do przykladowego Metroida, na podstawie tego, ze ktos ukonczyl gre na wszystkie mozliwe sposoby, mozna powiedziec, ze co najmniej musi wiedziec na jej temat to i owo. Natomiast na podstawie tego, ile uzbieral punktow na koncie Gamerscore nie mozna powiedziec nic pewnego.

Mowiac inaczej: rankingi lub/i osiagniecia dla pojedynczych tytulow maja swoj sens, ale proby wyciagania z nich wspolnego mianownika juz nie. Dla uproszczenia pomijam juz nawet kwestie oszustw.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: setezer » 2007-08-05, 12:41

Mozna dokladnie sprawdzic kto jakie osiagniecia zdobyl w danej grze. Widze goscia z 900 punktami w Dead Rising, to wiem, ze musial poswiecic naprawde duzo czasu grze. To dla mnie wiekszy "hardkorowiec" niz osobnik z 10 tysiacami z dwoch wersji Eragona, wszystkich czesci FIFA, Fight Night i Cars. Ja nie pisalem o Wyniku gracza ogolnie, tylko z poszczegolnych gier i o osiagnieciach. Sa gry gdy 990 punktow to rzecz arcybanalna, a pozostale 10 to cos trudnego.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: ramzes64 » 2010-11-27, 02:28

patrzajcie

http://www.gamespot.com/users/ramzes64/ ... ts/xbox360

na przykład wezme Gears of War.

Gre skonczylem na trzech poziomach trudności, a gra stara mi sie wmowic, ze mam dopiero 50% zrobione ;) (no tzn 50% zdobytych osiagniec) ... no ALE

jeszcze zdobędę tego w Gearsach
I Can't Quit You Dom
Complete all acts in co-op as Dominic Santiago on any difficulty
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Deimos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 113
Rejestracja: 2010-08-16, 16:01
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: Deimos » 2010-11-27, 17:56

Ale o co chodzi? :P
I'm sorry, but the Princess is in another castle.
INDIEcator.pl - gry indie i arcade.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Achievement Unlocked

Post autor: Ukukuki » 2010-11-27, 21:47

Przecież wszystko dobrze jest.
Famicom!

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Achievement Unlocked

Post autor: ping » 2010-11-29, 13:24

Nie stara się wmówić, tylko ukazuje prawdę ;). Zrobienie gry na 100% nie musi oznaczać calaka i vice versa - czasem by zdobyć 1000/1000 nie trzeba wyciskać z gry wszystkiego :P.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: ramzes64 » 2010-11-29, 18:16

ja uwazam ze gearsy mam zrobione na maxa / a że teosiagniecia chca mi wmówić, że jeszcze nie - to sorry :) (nie jestem łowca osiągnięć - choć fajnie jak jakieś wleci)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Achievement Unlocked

Post autor: ping » 2010-11-29, 19:09

No singla masz zrobionego na maxa, ale wszystkiego z gry nie wycisnąłeś :P ja traktuje achievementy jako dodatkowe cele, pozwalające mi dłużej bawić się grą. Nie cierpię tylko achievementów za multiplayer, bo często jest tak, że nikt nie gra online a ustawianie się na robienie osiągnięć mnie nie kręci. Gdyby nie to to bym miał 2x tyle calaków co teraz. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Deimos
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 113
Rejestracja: 2010-08-16, 16:01
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Achievement Unlocked

Post autor: Deimos » 2010-12-01, 22:27

Pasek postępu pokazuje przecież stan achievementów, a nie czy przeszedłeś grę :) Gearsy zrobiłeś na maxa (w sensie: ukończyłeś kampanię), natomiast achievementy nie :) Jakby nie patrzeć, to achievementy mogą znacznie wydłużyć czas spędzony z grą. Oczywiście jeżeli kogoś nie kręcą takie rzeczy, to z nich nie skorzysta, natomiast dla zapalonych maniaków stu procentów zabawa trwa dłużej. Sam wyciskałem niektóre z gier maksymalnie, żeby zrobić calaka. Gdyby nie to, to pewnie bym je sobie dawno odpuścił :)

Swoją drogą zniszczył mnie jeden aczik w Resident Evil 5 - odbić nożem strzałę z łuku... :D
I'm sorry, but the Princess is in another castle.
INDIEcator.pl - gry indie i arcade.

ODPOWIEDZ