Bioshock

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Bioshock

Post autor: Inlagd sill » 2007-09-06, 07:24

Axi0maT pisze:
Morden pisze:Jesli wiec zabezpieczenie chroniac gre, rownoczesnie dziala przeciwko twojemu komputerowi, nie jest to dobre rozwiazanie. Stad okreslenie malware.
Jesli juz to dziala przeciwko systemowi a nie komputerowi... nie slyszalem aby ktos mial problemy z komputerem od starforca... a jasli ktos taki byl to (bez urazy bo to nie o tobie Morden) albo imbecyl albo debil ktory nie potrafi zdiagnozowac problemu.
Czy kupujac gre mam obowiazek znac meandry jej zabezpieczen oraz uzywanego przeze mnie systemu? Czy to zbyt wiele wymagac od gry tego, zeby niczego mi nie zepsula bez wzgledu na to, czy umiem ja zhackowac, czy jestem Axi0maTowym imbecylem? A moze "debil ktory nie potrafi zdiagnozowac problemu" nie ma prawa cieszyc sie kupiona gra?
Axi0maT pisze:
Inlagd sill pisze:Axi0maTa nie znasz? :grin:
Hmmm. Powiedzialbym ze wyrazam swoja opinie - a od tego wlasnie jest forum - ale jak widac niektorzy zadni wladzy powoli zapomnaja po co ono istnieje... Lepiej bawic sie w malego SSmana i ustawiac wszystkich po swojemu aby mysleli w ten sam sposob :P
Aha, czyli skoro jestem moderatorem, to nie moge juz wyrazic swojej opinii? :cry:

Nie wiem czym zasluzylem sobie na twoje porownanie, bo nie pamietam, zebym usunal kiedys posta lub edytowal go tylko dlatego, ze byl nie po mojej mysli, albo zebym probowal zabronic komus wyrazania wlasnego zdania. Rozwaz w przyszlosci odroznianie tego od przedstawiania swojej opinii i pogodzenie sie z tym, ze nie tylko ty mozesz krytykowac.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Axi0maT » 2007-09-06, 08:05

Inlagd sill pisze: Aha, czyli skoro jestem moderatorem, to nie moge juz wyrazic swojej opinii? :cry:
Nie wiem czym zasluzylem sobie na twoje porownanie
Inlagd, wyluzuj... Tak jak sam napisales - Axi0maTa nie znasz? Walisz takie teksty jakbys nie wiedzial ze na to co pisze nalezy brac poprawke. Przymknij czasem oko i postaraj sie odczytac to jako zart. Jesli to z SSmanem Cie nie rozbawilo, lub co gorsza urazilo to oczywiscie przepraszam (szczerze). W odwecie mozesz mnie nazwac np. agentem KGB ;)
Inlagd sill pisze: Czy kupujac gre mam obowiazek znac meandry jej zabezpieczen oraz uzywanego przeze mnie systemu?
Tak naprawde oczywiscie nie musisz o tym wszystkim wiedziec. To ze Morden mial rzekomo jakies problemy to nie znaczy ze kazdy user cos takiego zauwazy (bo nie zauwazy dopoki ktos mu tego nie wcisnie do glowy - jak np. Morden). Spojrz tez na druga strone medalu. Producent zabezpiecza sie przed piratami. I jest to w chwili obecnej najlepsze rozwiazanie dostepne na rynku. Jesli ci ono nie odpowiada to nie kupuj takiej gry... Masz kilka tuzinow innych gier ktore sa przynajmniej rownie dobre jesli nie lepsze :D

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Morden » 2007-09-06, 08:21

Axi0maT... troche na tym forum siedzie i w jaki sposob piszesz. Czesto zaczynasz temat ktorego tak do konca nie znasz, a potem sa teksty typu "haha hihi, no co? chcialem rozruszac forum" gdy ludzie zaczynaja skakac ci po glowie. Ale mniejsza o to.

Nie ja przylepilem na StarForce okreslenie malware. Na wielu forach az roi sie od ludzi narzekajacych na problemy zwiazane z tym zabezpieczeniem. Wiele firm zrezygnowalo ze StarForce na rzecz innych rozwiazan. Heroes of Might and Magic V mialo poczatkowo korzystac ze StarForce, ale problemy zwiazane z programem spowodowaly ze wybrano SecuROM.

StarForce jest zabezpieczeniem mocnym, ale wersja 3.x zostala juz zlamana i to nie raz. Na sieci mozna znalezc dokumentacje opisujaca wszystko, lacznie z opcode'ami VrM. Wiele firm wyszlo z zalozenia ze StarForce bardziej im zaszkodzi niz pomoze. To swiadczy ze sa banda imbecyli oczywiscie.

Ja wiem ze jestes na tyle madry, na ile pozwala ci google i wikipedia. Wiem ze wiesz wszystko o wszystkim jesli dac ci 30 minut na przeszukanie sieci, ale prosze cie, nie wymadrzaj sie w kazdej jednej sprawie gdy wiesz ze by sie wymadrzac bedziesz musial w sieci dlubac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Axi0maT » 2007-09-06, 08:39

Morden pisze: Nie ja przylepilem na StarForce okreslenie malware.
A czy ja napisalem ze to ty zrobiles? Wspomnialem tylko ze wiekszosc na to zabezpieczenie nie narzeka. To ze akurat tobie przeszkadza to tylko i wylacznie twoj problem.

Morden pisze:Axi0maT... troche na tym forum siedzie i w jaki sposob piszesz. Czesto zaczynasz temat ktorego tak do konca nie znasz
No widze ze musze cie uswiadomic. Pisze tylko w tych kwestiach o ktorych mam jakies pojecie. Moze faktycznie raz lub dwa okazalo sie ze jestem w bledzie, ale nie proboj mi wmawiac ze wypowiadam sie na tematy na temat ktorych nie mam pojecia. Gdyby tak bylo to pisalbym wszedzie gdzie sie tylko da, a jak bys nie zauwazyl to ci powiem ze w bardzo wielu kwestiach nie wtracam sie do rozmowy.
Morden pisze: a potem sa teksty typu "haha hihi, no co? chcialem rozruszac forum" gdy ludzie zaczynaja skakac ci po glowie. Ale mniejsza o to.
Nie zaprzecze... zdazylo mi sie kilka prowokacji :P Ale z pewnoscia to nie jest tak jak to przedstawiles ze jest to sposob na wykrecenie sie kiedy jak to ladnie ujales "tak do konca nie znasz" (tak wogole dobrze ze ty znasz wszystko DO KONCA o wszechwiedzacy Mordenie)
Morden pisze: Na wielu forach az roi sie od ludzi narzekajacych na problemy zwiazane z tym zabezpieczeniem.
Przesada... i to spora. No chyba ze mowisz o forach scenowcow ktorzy tylko potrafia narzekac jakie to te zabezpieczenia sa fuj.
Morden pisze: Ja wiem ze jestes na tyle madry, na ile pozwala ci google i wikipedia. Wiem ze wiesz wszystko o wszystkim jesli dac ci 30 minut na przeszukanie sieci, ale prosze cie, nie wymadrzaj sie w kazdej jednej sprawie gdy wiesz ze by sie wymadrzac bedziesz musial w sieci dlubac.
Teraz to pojechales. Skad to ci przyszlo do glowy? Moze z twojego wlasnego doswiadczenia? Nie mowie ze nie zagladam do wikipedia czy tez nie korzystam z google, ale z pewnoscia nie jest to podstawowe zrodlo wiedzy. Tak wiec sory - pomyliles sie wszystkowiedzacy Mordenie - coz za bol to dla ciebie musi byc ze popelniles pomylke... ajajajajaj :P

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Morden » 2007-09-06, 11:21

Mozemy tak sobie odbijac pileczke jeszcze przez tydzien. U mnie wyrobiles sobie taka a nie inna opinie i splywa po mnie to, co piszesz o innych, o mnie i o tym ze sie NIE wymadrzasz. Teksty typu "Nie znasz Axi0maTa?" nie biora sie z powietrza. Czepiasz sie dla samego czepiania sie, madrzysz sie dla samego madrzenia sie i tak po prostu jest.

Poruszylem temat moim zdaniem ciekawy, i wazny dla ludzi kupujacych wersje PC. Ty wjezdzasz ze swoimi "jestescie imbecylami bo wam cos nie dziala i nie potraficie ZDIAGNOZOWAC problemu".

Mozesz mi sypac docinkami, nazywac mnie z przekasem "wszechwiedzacym" i tak dalej. Prawda jest taka ze poruszylem konkretna sprawe a ty tylko wbiegasz i piszesz "a wcale ze bo nie!".

Problemy Starforce zostaly poruszone nie tylko przez forumowiczow, ale i przez prase branzowa i osoby ktore inni traktuja powaznie. Jesli wiec ty stoisz ponad powaznymi serwisami oraz redaktorami naczelnymi szanowanych czasopism komputerowych, spoko. Istnieje roznica pomiedzy wlasna opinia a wiedza powszechna. Ze TOBIE wszystko dziala cudnie, nie znaczy ze program zabezpieczajacy nie posiada powaznych wad. Zdecydowanie wiecej znajdziesz o tym ile w Starforce jest zlego niz tekstow wychwalajacych kompleksowosc i skutecznosc zabezpieczenia.

Skomentowales docinkami wieksze czesci mojej poprzedniej wypowiedzi, ale nie dopisales nic na temat firm odwracajacych sie od StarForce na korzysc innych rozwiazan. Dlaczego? Nie odpowiadaj.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Mejs » 2007-09-06, 16:16

Wiem ze to nie moj dzial ale zrobil sie tu potworny smietnik i temat samego Bioshocka mocno sie zagubil. Nie kloccie sie bo to i tak niczego nie, obaj jestescie takimi osobowsciami ze ciezko bedzie jednej przekonac druga i na odwrot.

Wiec chlopaki zlapcie luz i pocalujcie sie na zgode, takie wazne persony na forum, a kloca sie jak dzieci :roll: .

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Morden » 2007-09-06, 19:02

http://morden.blog.shinobi.jp/Entry/75

Spora ilosc zdjec Bioshock: Collector's Edition. W tym zdjecia chinskiego Big Daddy ;) No i dwa klipy. Trailer [na samej gorze] oraz pokaz efektow wody [na samym dole].
Obrazek

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Mejs » 2007-09-06, 22:52

Chinski Big Daddy jest strasznie chinski. Nastepna frapujaca rzecza w grze jest fabula oraz zwroty akcji (UWGAGA SPOILER) wcielamy sie w samego tatuska!

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Bioshock

Post autor: Mosquit » 2007-09-23, 22:31

Morden pisze:
Inlagd sill pisze:Albo do kupienia wersji PC.
(...) Widzialem juz wersje PC i po pierwsze potrzeba komputera z przyszlosci, po drugie, gra nawet na bardzo bardzo dobrym sprzecie nie trzyma ilosci klatek tak, jak powinna. Kwas.
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+
2GB RAM Dual DDR2 Geil 800MHz
GeForce Palit 8600 GT 512MB DDR3 RAM

i nie masz ani zadnych gubionych klatek animacji, ani przyciec. Bonusowo gra na default ustawia jakosc grafiki na max. To nie jest bardzo bardzo dobry komputer ani tym bardziej z przyszlosci.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Morden » 2007-09-29, 19:39

Niby nie jest, ale nie kupujesz komputera pod gre ani nawet nie modernizujesz gdy kazda kolejna gra zaczyna wymagac wiecej. A konsola ... Stoi sobie i czeka az programisci napisza cos specjalnie dla niej. Sam zreszta w innym temacie kwestjonowales praktycznosc PC jako maszyny do grania, wiec wiesz doskonale o co chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Bioshock

Post autor: Mosquit » 2007-10-01, 21:34

Morden pisze:Niby nie jest, ale nie kupujesz komputera pod gre ani nawet nie modernizujesz gdy kazda kolejna gra zaczyna wymagac wiecej. A konsola ... Stoi sobie i czeka az programisci napisza cos specjalnie dla niej. Sam zreszta w innym temacie kwestjonowales praktycznosc PC jako maszyny do grania, wiec wiesz doskonale o co chodzi.
Fakt, kwestionuje, a sprzet mam taki, gdyz poprzedni spalil sie - czas nadszedl na nowy, wystarczajacy na pare lat. Napisalem tylko, ze faktycznie nie potrzeba tak dobrego sprzetu za kupe kasy by sobie wygodnie pograc.
I z checia bym lyknal Bioshocka na PS3 [bo x360 sie obawiam dzieki swojej "niezawodnosci"].

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Axi0maT » 2007-10-03, 06:41

Mosquit pisze:poprzedni spalil sie - czas nadszedl na nowy, wystarczajacy na pare lat.
Powodzenia. Ja kupilem 3 lata temu naprawde fajnego kompa ... dzis nie zagram w zadna z nowych gier. Tak wiec nie licz na to ze starczy ci to na dlugo... za pol roku znow bedziesz musial pakowac w to kase.

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: ashka » 2007-10-03, 07:49

Widocznie nie byl wystarczajaco fajny :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Bioshock

Post autor: Axi0maT » 2007-10-03, 10:20

ashka pisze:Widocznie nie byl wystarczajaco fajny :P
Uwierz mi... byl.

PS: Tak naprawde to nowa gre uruchomie, ale co to za przyjemnosc ogladac taka zabe na ekranie... po prostu grac sie odechciewa!

Awatar użytkownika
Mosquit
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 82
Rejestracja: 2006-08-14, 17:37

Re: Bioshock

Post autor: Mosquit » 2007-10-03, 22:05

Axi0maT pisze:Powodzenia. Ja kupilem 3 lata temu naprawde fajnego kompa ... dzis nie zagram w zadna z nowych gier. Tak wiec nie licz na to ze starczy ci to na dlugo... za pol roku znow bedziesz musial pakowac w to kase.
Cicho, widze jaskolke nadziei, w postaci minimalnej specyfikacji unreal tournament 3 - AMD 2.0+ i 512MB ramu? Nie wiem czy sie obawiac czy cieszyc.

ODPOWIEDZ