Splinter Cell: Conviction

ODPOWIEDZ
Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Splinter Cell: Conviction

Post autor: Snake » 2009-06-04, 19:16

Nowa odsłona SC przeszła naprawdę długą drogę, aż w końcu na tegorocznym E3 zaprezentowano nam ostateczną wersję tego jak Conviction będzie wyglądać. I trzeba przyznać że prezentuje się zaskakująco dobrze.

Po pierwsze, świeże podejście do rozgrywki - teraz jest bardziej dynamicznie, filmowo, a i sam bohater nabył wiele nowych umiejętności. Mimo iż w zaprezentowanym fragmencie gameplayu niewiele było "czystej krwi" skradanki to nie martwiłbym się o ten element - w końcu Ubi stworzyło jedyną konkurencję dla MGSa, a to o czymś świadczy.
Obecnie wygląda to naprawdę fachowo. Zmieniło się wyposażenie bohatera (nie ma nawet symbolicznych gogli), a każdy poziom jest takim mini otwartym światem co pozwoli na wiele dróg do celu.

W stosunku do pierwotnej wersji Conviction zmieniono design gry - jest o wiele bardziej mrocznie, dzięki czemu gra bardziej przypomina swych poprzedników. Wyświetlające się na ścianach flashbacki z przeszłości, czy cele misji dają wrażenie uczestniczenia w filmie (bardzo ciekawy zabieg). Bohater z kolei zmienił się nie do poznania. Gdy po raz pierwszy pokazywano Fishera miał długie włosy i brodę, przez co niewiele przypominał wizytówkę serii. Ubi jednak poszło po rozum do głowy i image Rybaka powrócił do tego tradycyjnego - obecnie Samowi wyglądem najbliżej do Chaos Theory albo "jedynki".

Gra jest w fazie developingu od kilku lat i z tego co pokazano opłacało się czekać. Czy piąta już części sagi Ubisoftu ma szansę na nowo zdefiniować gatunek stealth? Bardzo bym chciał. Jako fan serii Splinter Cell czekam z niecierpliwością i mam nadzieję że tym razem twórcy wypuszczą grę w terminie. Czy będzie to najlepsza części? Jest spora szansa aczkolwiek ciężko będzie pobić CT czy DA. W każdym razie trzymam kciuki.

http://www.youtube.com/watch?v=sxjr_9mP ... re=related - gameplay z UbiDays 07
http://www.youtube.com/watch?v=t3icDJ4AvgA - najnowszy trailer
http://www.youtube.com/watch?v=E4he5wpdgPg - gameplay z E3 09

Jak jest Wasze zdanie o Conviction?
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Splinter Cell: Conviction

Post autor: Rondel Spears » 2009-06-04, 23:49

Nic nie zdefiniuje na nowo, bo to juz nie skradanka. Na gameplayu wyraznie widac gre akcji z elementami platformowymi. Skulona sylwetka + lapanie sie gzymsow + lapanie sie rur i jakies matriksowe elementy nie czynia z gry skradanki. Fajne mi to skradanie z shotgunem. Rzeczywiscie, gra prezentuje sie bardzo dobrze. Ale gdyby mnie obchodzila tylko grafika, nie byloby mnie na tym forum. Dziwne czasy nastaly. Tylko akcja, prosta "filmowa" rozrywka przyjazna nie-graczom. Ja jestem zawiedziony. Duze studia nie stac na cos ambitnego (nie mowie o wszystkich)?
Blah, blah, blah :/

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Splinter Cell: Conviction

Post autor: Snake » 2009-06-05, 14:33

Wiesz Rondel, to że w zademonstrowanym fragmencie Fisher używał broni i tłukł niemal każdego, nieoznacza że poziomów nie będzie dało się ukończyć bez zabijania wrogów. W poprzednich odsłonach też można było wyrżnąć wszystko co się rusza więc Conviction nie jest tu żadnym wyjątkiem. Podejrzewam (a nawet jestem pewien) że jak zawsze będą dwa sposoby na ukończenie levelu - "po cichu" oraz robiąc rzeźnię. To który wybierzemy będzie już zależeć od preferencji oraz skilla.
Kto jak kto ale Ubisoft wie co robi.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Splinter Cell: Conviction

Post autor: Rondel Spears » 2009-06-07, 11:59

Jestem sceptyczny, ale zobaczy sie co z tego wyjdzie. Moze okaze sie ze sie mylilem co do wstepnej oceny gry.
Blah, blah, blah :/

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Splinter Cell: Conviction

Post autor: Snake » 2009-07-24, 15:07

Nowy trailer z Conviction (nie za długi ale zawsze):
http://kotaku.com/5321665/ready-to-watc ... on-trailer
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

ODPOWIEDZ