Dragon Age Origins

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Dragon Age Origins

Post autor: mrSin » 2009-06-24, 07:31

Konsolowy Baldur oraz jego kopia Champions of... swego czasu na długo przykuły mnie do konsoli. Lubię wesołe sieczki w klimacie fantasy, przy których można odreagować po ciężkim dniu pracy. Dragon Age zapowiada się na godnego następcę wcześniej wymienionych, któremu najwyraźniej nie poskąpiono elementów RPG. Zapowiada się dobry, rzemieślniczy i bezstresowy tytuł. Nie wiem jak wy, ale ja już zacieram łapska. Oficjalna strona gry:

http://dragonage.bioware.com/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Axi0maT » 2009-06-24, 07:50

Po Morrowindzie i Oblivionie jakos zmienily mi sie gusta i o ile stary Bladur grzeje mnie chyba jeszcze sentymentem o tyle nowiutki Dragon Age poki co nie przekonal mnie do siebie. Jak juz wyjdzie to moze po zagraniu w PCtowe demo bede bardziej przychylnie nastawiony.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Ukukuki » 2009-06-24, 09:40

Mi Oblivion znudził się po 16h tak samo było z Morrwindem tylko ,że szybciej. Jakoś nie mogę się przekonać do tego świata, zabijanie potworów nie daje mi zbyt wielkiej radości. A zarabianie kasy też tak nie cieszy jak w innych grach tego typu, nie ma legendarnych przedmiotów (gadający miecz :P ) i bestii. Nie ma ciekawych i fascynujących postaci , zwrotów akcji, nie czuje ulgi gdy dojdę do karczmy wysoko w górach czy do miasta po długiej wędrówce. Jest niby jakaś tajemnicza organizacja zabili króla ale to nic ciekawego, na główny wątek poświęciłem góra 3h a tak walczyłem na arenie czy zwiedzałem lochy.
w Samym Baldru's Gate mamy Harfiarzy,Żelazny Tron,Czerwoni Magowie, Magowie z jakiejś krainy na H :P, Złodzieje Cienia, i jeszcze jakaś jedna organizacja mająca na celu przejęcie handlu na Wybrzeżu Mieczy. A ciekawe postacie Drizzt Do'Urden lub Minsc który ma chomika ,zresztą dziwnego ile ten chomik ma już lat pominę fakt ,że z nim gada :P. To się nazywa rozbudowana i ciekawa fabuła, nawiązania do dawnych czasów, wielkich wojen czy postaci. Każda postać którą możemy przyjąć do drużyny ma ciekawą historie i własne cele. Chociaż muszę przyznać w Oblivionie spodobał mi się motyw z wampiryzmem i leczeniem się z niego.


Teraz przejdę do tematu;p, nie grałem jeszcze w RPGa od BioWare który byłby niegrywalny, nieciekawy czy nudny. Chłopaki mają talent do kreowania nowych marek i światów to się ceni. Dla mnie to bogowie RPGów zupełnie jak kiedyś Interplay.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Axi0maT » 2009-06-24, 10:42

Baldur to typowy podrecznikowy Heroic Fantasy. Piekne i wciagajace historie, intrygi itd, itd. itd. Fabula prowadzi nas przez swiat od A do Z.

Elder Scrolle sa dla mnie esencja RPG... Wielu jedzie po nich ze sa nudne itp, ale zapomina sie czym tak naprawde jest gatunek RPG. Jako wieloletni fan i maniak systemow fabularnych (a siedze w tym dluzej niz w elektronicznej rozrywce) pragnalbym przypominec ze jak sama nazwa sugeruje, nie jest to przygoda w wyimaginowanym swiecie jak wiekszosc obecnie to postrzega. Do gry RPG nie potrzeba ani epickich wydarzen, ani magicznych przedmiotow ani nawet fabuly. Nie raz prowadzilem sesje RPG w ktorych przygotowany w moim zdaniem super scenariusz nie udawalo mi sie w niego wciagnac graczy. Okazywalo sie ze oni rownie dobrze sami sobie radza, siedzac w karczmie, rozmawiajac ze soba, podszczypujac czasem barmanke i pijac piwsko. Chcialbym tez zwrocic uwage na pewien absurd - RPG (Role Playing Game) - i jakze jego niewdzieczne tlumaczenie na jezyk polski - "system fabularny". W rzeczywistosci az sie prosi o tlumaczenie "gra w odgrywanie rol"...

Pod tym wzgledem Elder Scrolle oferuje jednak duzo wiecej. Sporo wieksza interakcja z otoczeniem. Stosunkowo naturalny swiat z ogromna dawka swobody. Mozna lazic, szwedac sie i nie przejmowac questami. Napotkane postacie sa w miare normalne - ludzkie (nawet jesli sa inne rasy). Swiat sprawia wrazenie zywego i realnego. Oczywiscie sporo bym w tej grze zmienil, ale w duzej mierze swoboda dzialania stawia jak dla mnie ta wlasnie seriie w roli najlepszej gry RPG.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Ukukuki » 2009-06-24, 11:36

Przecież Baldur nas w tej kwestii nie ogranicza, w każdej części miałem przywłaszczony dla siebie domek do którego co jakiś czas wracałem ze skarbami wszystko zależy od podejścia gracza, a jeśli to wszystko jest okraszone wspaniałym światem fantasy z mocnymi akcentami to chyba dobrze. I jeśli chodzi o swobodę działania nic nie pobije Fallouta :P . Gothic też jest mocny jeśli chodzi o swobodę, smażenie mięsa na ognisku w nocy gdzieś w lesie aby się pożywić coś pięknego jeśli chodzi o klimat. Niestety 3 zawodzi na całej lini.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Axi0maT » 2009-06-24, 13:10

Ukukuki pisze:Przecież Baldur nas w tej kwestii nie ogranicza
Ogranicza, ogranicza. Cos na zasadzie nie idz za daleko bo dostaniesz w palnik od kolesi ktorzy sa 10 poziomow wyzej od ciebie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dragon Age Origins

Post autor: Ukukuki » 2009-06-24, 14:02

Trzeba szybko biegać :wink: . Fallout też stara się nas w ten sposób ograniczać ale można to sprytnie ominąć odpowiednimi statystykami i szczęściem.


Co do Dragon Age Origins klimatycznie się prezentuje:


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: mrSin » 2009-06-24, 14:32

Axi0maT pisze:
Ukukuki pisze:Przecież Baldur nas w tej kwestii nie ogranicza
Ogranicza, ogranicza. Cos na zasadzie nie idz za daleko bo dostaniesz w palnik od kolesi ktorzy sa 10 poziomow wyzej od ciebie.
Zauważ jednak, że możesz, to czy dostaniesz w palnik czy nie, to już inna kwestia.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dragon Age Origins

Post autor: hat » 2009-06-25, 11:06

mrSin pisze:Lubię wesołe sieczki w klimacie fantasy, przy których można odreagować po ciężkim dniu pracy. Dragon Age zapowiada się na godnego następcę wcześniej wymienionych, któremu najwyraźniej nie poskąpiono elementów RPG.
Mam nadzieję że bedzie to cis więcej niż wesoła sieczka :smile: , liczę na odrobinę taktyki i walki drużynowej no i trochę cięższy klimat .
mrSin pisze:Zapowiada się dobry, rzemieślniczy i bezstresowy tytuł. Nie wiem jak wy, ale ja już zacieram łapska.
No ja myślę że będzie coś więcej niż rzemieślnicza robota jak dla mnie to najbardziej oczekiwany tytuł roku na klocka .
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: mrSin » 2009-06-26, 08:53

Nie obraziłbym się gdybyś miał rację, jednakże wolę zakładać, że otrzymam średniaka, który po kilku godzinach przerośnie moje oczekiwania.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dragon Age Origins

Post autor: hat » 2009-06-26, 14:07

Trochę optymizmu Bioware nie robi kaszany :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Dragon Age Origins

Post autor: mrSin » 2009-07-24, 22:16

Kilka soczystych filmików do obejrzenia + galeria. Dwie klasy postaci w akcji i flimik z gry, jest co oglądać :).

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,6 ... zatek.html

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dragon Age Origins

Post autor: hat » 2010-02-17, 19:26

Wreszcie znalazłem trochę czasu i poważniej przysiadłem do DA. No i poczułem prawdziwy powiew oldskulu :smile: , na maksymalnie oddalonym widoku to prawie Baldur w 3D. Aktywna pauza, trochę taktyki, srodzy rycerze w zbrojach płytowych walą srogie teksty-jest dobrze. Trochę zawodzi grafika ale gram na lapku w niskiej rozdzielczości więc na mocniejszym sprzęcie pewnie jest lepiej.
Obrazek

ODPOWIEDZ