Mafia II

ODPOWIEDZ
Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mafia II

Post autor: Snake » 2009-07-17, 15:15

Tytuł powstaje już od dłuższego czasu, a z każdym nowym materiałem zapowiada się coraz bardziej wyśmienicie - utrzymanie gangsterskiego klimatu Ameryki lat 50., piękna muzyka, nie szczędzenie brutalności, dobrze wyreżyserowane przerywniki, free-roaming na skalę nie mniejszą niż w osławionej serii Rockstar oraz "żywe" ulice miasta. Elementy te (a napewno wspomniany klimat, który - obok scenariusza - był głównym atutem "jedynki"), choć w większości wyewoluowały z GTA, mogą stać się jego "zabójcą".
Pierwsza Mafia swą powagą i genialną narracją opowiadanej historii, wg. przyćmiła GTA. Z tego co widze "dwójka" też nie będzie miała z tym większego problemu. Może jako całość produkcja nie będzie tak wielka jak GTAIV (które swoją drogą jest, według mnie oczywiście, najgorszą częścią sagi Rockstar) ale jestem pewien że w wielu aspektach przebije obecnego króla dziś tzw. sandboxów.
Co Wy sądzicie o nowej Mafii?

Tu jeszcze najnowszy filmik z gry:
http://www.youtube.com/watch?v=6FE8yeDB ... re=related - gameplay, part 1
http://www.youtube.com/watch?v=_7YuR95S ... re=related - gameplay, part 2
http://www.youtube.com/watch?v=gPjZm6J8 ... re=related - gameplay, part 3
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Mafia II

Post autor: mrSin » 2009-07-18, 22:42

Również wiążę z grą spore nadzieje, przydałoby się by na rynku istniała sensowna konkurencja dla GTA, na tym zyskamy my gracze :). Poprzednia część była całkiem przyzwoita, więc jest nadzieja, że będzie dobrze :).

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Mafia II

Post autor: Kurt » 2009-07-22, 15:00

Mafia nie przyćmiła GTA. Wbijcie sobie to raz na zawsze, Mafia może biła pod względem fabuły na głowę GTA 3 - bo w 2002 roku brylowała z słynnej serii Rockstar trzecia odsłona gry. Ale w kwesti klimatu, grywalnośći i muzyki zostaje daleko w tyle. Mafia to bardzo liniowa gra, o niebywałych ograniczeniach do tego nie wszystkim odpowiadał klimat tamtych lat. Dlatego Gta 3 jest lepsze od Mafii 1. A Mafia 2 podobnie będzie dalek ow tyle.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mafia II

Post autor: Snake » 2009-07-22, 16:41

Kurt pisze:Mafia nie przyćmiła GTA. Wbijcie sobie to raz na zawsze, Mafia może biła pod względem fabuły na głowę GTA 3 - bo w 2002 roku brylowała z słynnej serii Rockstar trzecia odsłona gry.
Pierwsza odsłona Mafii bije każde GTA pod względem historii bez najmniejszych problemów. Co do tego nie mam najmniejszych wątpliowści.
Kurt pisze:Ale w kwesti klimatu, grywalnośći i muzyki zostaje daleko w tyle.
To Twoje zdanie. Ja nie znoszę klimatu GTA (nie licząc dwóch pierwszych odsłon) i tej pseudo gangsterskiej otoczki. Muzyka w Mafii podoba mi się 100 razy bardziej niż ta zawarta w serii Rockstar, z kolei grywalność w obu pozycjach jest porównywalna (jednak z niewielką przewagą Mafii).
Kurt pisze:Mafia to bardzo liniowa gra, o niebywałych ograniczeniach do tego nie wszystkim odpowiadał klimat tamtych lat.
Może Mafia jest liniowa ale dzięki temu udało się utrzymać bardzo wysoki poziom narracji czego GTA brakuje.
Okres zaprezentowany w Mafii nie wszyscy muszą polubić, ale tak samo jest z tym z GTA - kwestia gustu.
Kurt pisze:Dlatego Gta 3 jest lepsze od Mafii 1. A Mafia 2 podobnie będzie dalek ow tyle.
Nie podzielam Twojego zdania ale każdy ma prawo do własnych poglądów. Ja przy GTA nudze się potwornie i na jego widok zbiera mi się na wymioty. Uważam, że Mafia zmiażdżyła serię od Rockstar a dwójka zrobi dokładnie to samo. A nawet lepiej.
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Mafia II

Post autor: mrSin » 2009-07-22, 20:01

Cholera Snake, czytasz w moich myślach? Napisałbym to samo :grin:

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Mafia II

Post autor: Ukukuki » 2009-07-23, 10:20

Mafia jest zdecydowanie lepsza od GTA3, bardziej dopracowana. Tutaj nawet nie ma co się kłócić. Ale osobiście bardziej pasuje mi klimat Vice City które to wyszło parę miesięcy po Mafii . Iron Maiden czy Michael Jackson idealnie pasują do lat 80 do tego aktorzy którzy spisali się na medal. Dla mnie najlepsza odsłona GTA i jedna z moich ulubionych gier. W żadnej jeszcze nie widziałem tak świetnie odwzorowanego klimatu lat 80.


A co do Mafii II zobaczymy jak wyjdzie. Mam nadzieje ,że będzie brutalnie jak na prawdziwą mafie przystało i nie będzie zbyt ugrzeczniona. Graficznie zdecydowanie lepsze od GTA4, jeśli pokona serię Rockstar na innych płaszczyznach to pewnie będziemy mieć nowego w czołówce na gamerankings. A to zdecydowanie by pomogło tej serii jak i GTA. Równie znany i ceniony rywal powinien zdecydowanie pobudzić Rockstar North do działania.

ODPOWIEDZ