Akcja i kontrakcja

ODPOWIEDZ
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Ukukuki » 2010-01-17, 19:37

Ukukuki pisze:tutaj natomiast kampania w szczytnym celu ale z wykonaniem może być różnie:
http://www.nieprzerabiam-niekradne.pl/
Nikt na to nie zwrócił uwagi a szkoda ;p. Gracze przeszli do ofensywy, są już na wykopaliskach na wykopie i spokojnie dostaną się na główną. Jeśli akcja graczy wymierzona w M$ aby wprowadzić Xbox Live będzie bardziej popularna od ich "Nie przerabiam Nie Kradnę" to świetnie. Może wtedy da im to coś do myślenia.

Strona zrobiona przez graczy: http://kontrakcja.pl/

A tutaj możecie wykopać: http://www.wykop.pl/link/286604/nie-spr ... nie-kradne
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Axi0maT » 2010-01-18, 06:46

Poparlem chlopakow na wykopie bo w sumie maja racje. Placi sie kupe kasy za produkt z ktorego tak naprawde nie mozna w pelni korzystac na terenie naszego kraju (przynajmniej legalnie). Dziwi mnie ze M$ ma tyle kapusty i jakos nie moze sie zdecydowac zeby jednak ta usluge w Polsce wprowadzic, tym bardziej ze gracze swoje niezadowolenie wyrazaja od dawna i przy kazdym wywiadzie jaki udziela Kubus Mirski zawsze pada pytanie "kiedy bedzie dostepny XBOX Live w Polsce?". Zreszta polityka Microsoftu w Polsce wydaje sie byc sztywno ukierunkowana przez jakies nadrzedne komorki. Pamietam jak retroage wystepowalo o wsparcie naszej wystawy "Elektroniczna rozrywka dawniej i dzis" w Opolu, to M$ jako JEDYNY nawet nie raczyl odpowiedziec. Jak Gimiak zaczal ich nekac, to ktos w koncu laskawie rzuucil NIE... I tyle bylo z tej historii. Wyglada na to ze nie maja swobody dzialania i ktos narzucil okreslone akcje. Maja byc standy w sklepach, prezentacja na targach, reklamy w czasopismach i internecie itp., ale cala reszta ktora nie zostala zaplanowana gdzies tam u gory nie ma szanse na realizacje. Mowiac w skrocie, jak sie nie przekona jakiejs szychy na szczycie ze danie polakom xbox live da im jakies profity to mozemy sobie takie akcje organizowac, a i tak cala ta blazenada nic nie da.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Akcja i kontrakcja

Post autor: mrSin » 2010-01-18, 22:41

Kilka dni temu ruszyła wielka akcja M$ "Nie przerabiam, nie kradnę" http://www.nieprzerabiam-niekradne.pl
Idea jak najbardziej słuszna tyle, że w Polsce jak to w Polsce, zawsze coś musi nie zagrać. Brak polskiego Live został umotywowany ogromnym stopniem piractwa i generalnie ogrom win wszelakich został przesunięty na graczy. M$ nie poczuwa się do odpowiedzialności w żadnym aspekcie promowania swego produktu na rynku. Uczciwi posiadacze konsol bardzo ostro odebrali ów marketingowy pomysł i mając dość ciągłego niejasnego stanowiska w sprawie live oraz przesuwania ciężaru odpowiedzialności na nich zorganizowali za brak takowego kontrakcję pod uroczym hasłem "Nie sprzedaję wybrakowanego produktu - nie kradnę":
http://www.kontrakcja.pl

Na oficjalnym forum xboxa zawrzało:
http://forums.xbox.com/628/ShowForum.aspx

Zapowiada się ostra batalia, co sądzicie o całej sprawie i jakie efekty przyniesie?

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: soberpl » 2010-01-19, 10:53

Czytałem o tym chyba 2 dni temu. Osobiście uważam, że oba obozy mają rację. Mimo, że nie używam obecnie online do grania to popieram inicjatywę chłopaków. Skoro zapłaciłem za urządzenie to mam prawo wykorzystać je w 100% tym bardziej, że inni mogą to dlaczego nie my?

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Storms » 2010-01-19, 11:03

XBOXa nie mam, prawda, cele akcji jak najbardziej słuszne ale samą kampanie tej akcji o kant dupy obić. Filmiki do mnie nie przemawiają, powiedział bym nawet że przerażają. Bohaterowie tych filmików to chyba do Czech pojechali po legalną heroinę. :???:

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: hat » 2010-01-19, 19:20

A po co komu ten polski live ? Microsoftowi nie zależy , w końcu ludzie rejestrują się w UK kupują punkty MS , płacą za usługę. Czyli kasa leci a odpowiedzialność żadna przecież w Polandzie XBL nie ma. No i kosztów żadnych nie ponoszą. Złoty interes zarabiają a nie inwestują :smile: .
A czy tak naprawdę potrzebny jest graczom ? Też raczej nie, bo kto po kilku latach grania i mozolnego zbierania GSów nagle oleje swoje stare konto i przeniesie się do polskiego XBL zaczynając od zera.
A tu świetny filmik
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Spyro1993 » 2010-01-19, 21:55

hattori pisze:A czy tak naprawdę potrzebny jest graczom ? Też raczej nie, bo kto po kilku latach grania i mozolnego zbierania GSów nagle oleje swoje stare konto i przeniesie się do polskiego XBL zaczynając od zera.
A tu świetny filmik
Nowi użytkownicy, którzy niedawno zakupili konsolę, napewno uradowałoby polskie Xbox Live. Moim zdaniem Xbox Live PL nie jest potrzebne do szczęścia, aczkolwiek przydałby się, bo można odnieść wrażenie, że my - Polacy (polscy Gracze) jesteśmy traktowani po macoszemu, a gry które kupujemy są jakby to powiedzieć - wybrakowane.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: soberpl » 2010-01-20, 10:17

hattori pisze:A czy tak naprawdę potrzebny jest graczom ? Też raczej nie, bo kto po kilku latach grania i mozolnego zbierania GSów nagle oleje swoje stare konto i przeniesie się do polskiego XBL zaczynając od zera.
A tu świetny filmik
Zależy kto jak traktuje GSy. Osobiście gram, żeby pograć, dla zabawy, bo gra jest fajna itd. Pomysł z GSami i osiągnięciami bardzo dobry i nawet przez chwilę dałem się wkręcić, ale po kilku dniach się opamiętałem. Gram dla siebie, a nie dla licznika. Dlatego ja bez problemu bym swoje ubogie konto przeniósł.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: hat » 2010-01-20, 11:54

Tu się zgadzam bo sam traktuję zbieranie GSów raczej lajtowo. Ale z drugiej strony co bym zyskał mając polskie XBL ? Przy koncie silver raczej niewiele, więc nawet jak kiedyś powstanie polska usługa w ramach protestu mam zamiar ją zbojkotować. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Axi0maT » 2010-01-20, 12:32

A w sumie to zastanawiam sie jak zrealizowana jest rejestracja na xbox live. Czy jak sie rejestrujecie to potem nie mozecie zaktualizowac swoich danych? Co z ludzmi ktorzy np. przeprowadzili sie z Wloch do Wielkiej Brytani? Nie maja mozliwosci zmiany? Troche to dziwne...

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: mrSin » 2010-01-20, 20:40

Axi0maT pisze:A w sumie to zastanawiam sie jak zrealizowana jest rejestracja na xbox live. Czy jak sie rejestrujecie to potem nie mozecie zaktualizowac swoich danych? Co z ludzmi ktorzy np. przeprowadzili sie z Wloch do Wielkiej Brytani? Nie maja mozliwosci zmiany? Troche to dziwne...
Dla M$ nic nie jest dziwne, live to jedna wielka paranoja niestety. Na marginesie, jutro poznamy oficjalne wyniki rozmów M$ z autorami Kontrakcji, jednakże nie wydaje mi się aby przyniosły jakieś istotne zmiany.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Akcja i kontrakcja

Post autor: Ukukuki » 2010-01-21, 20:32

Warto jeszcze dodać ,że sama akcja zrodziła się na forum serwisu Polygamia http://forum.polygamia.pl/index.php/top ... .1360.html. Ja praktycznie śledzę temat na tym forum od początku, większość to pierdoły ale można co ciekawsze informacje wyłapać.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli kogoś interesuje co zostało wczoraj uzgodnione to proszę: http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7 ... torow.html
Famicom!

ODPOWIEDZ