Codzienne używanie xboxa

ODPOWIEDZ
Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Codzienne używanie xboxa

Post autor: Kurt » 2013-09-06, 18:49

Drodzy forumowicze, mam pewne pytanie związane z korzystaniem konsoli Xbox360.
W październiku wyjeżdżam do innego miasta i będę tam siedział do końca czerwca. Tylko czasami będę zaglądał do domu. Dowiedziałem się, że moja kuzynka będzie uczyła się w moim mieście i skoro ja wyjeżdżam zamieszka u mnie w domu. Zgodziłem się by korzystała z xboxa, wiem że będzie na nim grała w dance central czy coś od poniedziałku do piątku przez godzinę. Tu jest moje pytanie, czy takie częste włączanie xboxa nie popsuje konsoli? Mam wersję slim.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: ramzes64 » 2013-09-06, 21:07

schowaj do kartonu to nie popsuje ;D

Ty - to my te gears III musimy skończyć kampanie na najwyższym. Od nowego tygodnia musimy cisnąć story!

odpalenie konsoli raz dziennie nie powinno być problemem.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: Don » 2013-09-07, 08:32

Pytasz czy 5h tygodniowo dla Xbox 360 slim nie zepsuje konsoli? Moja w tygodniu zalicza jakieś 20h od 3 lat i wszystko z nią OK.

Lepiej tylko powiedz kuzynce o podstawowych warunkach użytkowania takich jak np. absolutny zakaz przesuwała włączonej konsoli z płytą w środku, wymóg dostępu powietrza do pracującej konsoli, przecierania kurzu z obudowy/wywietrzników itd. Wtedy wszystko powinno śmigać jak marzenie.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: Kurt » 2013-09-07, 08:40

Kiedyś na forum ktoś pisał - nie wiem czasem czy nie Axio, że częste włączanie i wyłączanie psuje konsolę i lepiej np grać 10 godzin z rzędu, niż włączyć pograć parę godzin, wyłączyć, zrobić sobie przerwę po czym uruchomić sprzęt ponownie

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: mentor93 » 2013-09-07, 11:24

Nie słyszałem, żeby taka sytuacja psuła konsolę. Jasne, że jeśli włączałbyś i wyłączałbyś konsolę kilkanaście razy dziennie to po jakimś czasie dostałaby zawrotów głowy, ale jeśli włączysz ją, pograsz 2 godziny, wyłączysz, pójdziesz na obiad, za godzinę znowu włączysz, pograsz 3 godziny i potem wieczorem znowu włączysz i pograsz dwie, to raczej nie będzie problemów. Sam tak gram na PS3 i wszystko jest ok (wiem, że to inny sprzęt, ale z X360 jest chyba podobnie).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: Don » 2013-09-07, 13:34

Nic, a nic nie przejmowałbym się takim użytkowaniem. W końcu po to są zaprojektowane konsole aby je używać:)

badPixel
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 196
Rejestracja: 2013-08-04, 10:23

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: badPixel » 2013-09-07, 17:51

Don pisze:Nic, a nic nie przejmowałbym się takim użytkowaniem. W końcu po to są zaprojektowane konsole aby je używać:)
...dokładnie - to jakiś absurd żeby zastanawiać się nad tym czy używać konsoli czy nie bo się "zepsuje".
Inna sprawa to pożyczanie sprzętu ... stare mądre przysłowie mówi, że jeśli z najlepszego kumpla chcesz zrobić największego wroga na osiedlu - pożycz mu konsolę :wink:

Mnie cudze rzeczy w rękach lubią się psuć więc unikam pożyczania :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Codzienne używanie xboxa

Post autor: Axi0maT » 2013-09-08, 10:55

Kurt pisze:Kiedyś na forum ktoś pisał - nie wiem czasem czy nie Axio, że częste włączanie i wyłączanie psuje konsolę i lepiej np grać 10 godzin z rzędu, niż włączyć pograć parę godzin, wyłączyć, zrobić sobie przerwę po czym uruchomić sprzęt ponownie
Temat byl poruszany tutaj:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... tow#p72968
I tutaj:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... kno#p81166

Mniej wiecej tak to wlasnie wyglada tyle ze to tyczy sie starych modeli xboxa 360 a nie slima o ktorym mowa jest w tym temacie. W slimie problem ten zostal wyeliminowany (ponoc... bo bedziemy wiedziec dopiero za rok - dwa jak to z nimi jest tak na prawde).

ODPOWIEDZ