Brothers: A Tale of Two Sons

ODPOWIEDZ
BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: BloodyClaw » 2014-07-04, 13:57

Od dwóch miechów tylko Fifa World Cup, a ostatnio udało mi się przerwać mundialową gorączkę i odpalić Brothers. No, cóż - design świata przedstawionego przepiękny, czapki z głów przed twórcami tego cuda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2014-07-08, 10:59

BloodyClaw pisze:ostatnio udało mi się przerwać mundialową gorączkę i odpalić Brothers. No, cóż - design świata przedstawionego przepiękny, czapki z głów przed twórcami tego cuda.
Warto pojsc za ciosem i nie poprzestawac na samym odpaleniu. Gra jest bardzo krotka - doslownie na jeden wieczor (w 3-4 godzinki pykniesz) a dobrze lyknac to na jeden raz zeby sie wgryzc w klimat i zeby sie nie rozpraszac niepotrzebnie innymi grami.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: W co teraz grasz?

Post autor: yrkill » 2014-07-08, 17:54

Axi0maT pisze:Warto pojsc za ciosem i nie poprzestawac na samym odpaleniu. Gra jest bardzo krotka - doslownie na jeden wieczor (w 3-4 godzinki pykniesz) a dobrze lyknac to na jeden raz zeby sie wgryzc w klimat i zeby sie nie rozpraszac niepotrzebnie innymi grami.
I wbrew temu co wielu recenzentów insynuowało, to były stracone 3-4 godzinki. Jeżeli miałem się wzruszyć czy docenić piękno, to twórcy jeszcze się wiele muszą nauczyć. Nuda.

A ja próbuję swych sił w SNESowym Toy Story. Oj, nie jest to łatwa przeprawa.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2014-07-09, 05:11

yrkill pisze: I wbrew temu co wielu recenzentów insynuowało, to były stracone 3-4 godzinki. Jeżeli miałem się wzruszyć czy docenić piękno, to twórcy jeszcze się wiele muszą nauczyć. Nuda.
Na szczescie takie reakcje jak twoja to kompletnie odosobnione przypadki. W sumie sa gusta i gusciki i to ze akurat tobie nie podeszlo oznacza tylko i wylacznie to ze tobie podobaja ci sie gry ktore u mnie wzbudzaja usmiech politowania.

Tylko linkiem dorzuce:
http://www.metacritic.com/game/xbox-360 ... f-two-sons
yrkill to pewnie jeden z tych dwoch negatywnych glosow sposrod setek pozytywnych ;)

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: W co teraz grasz?

Post autor: yrkill » 2014-07-09, 07:05

Nie, to nie tak. Z jednej strony wszyscy zachwycali się sterowaniem dwójką bohaterów jednocześnie — i to dla mnie było tylko drażniące. A później co, starszy chciał zaliczyć i... głupio wyszło. Liczyłem chociaż na jakieś zagadki logiczne, ktoś nawet odważył się to gdzieś porównać do ICO. No, eee... nie. Choć jeśli wziąć pod uwagę tamtejsze summer of arcade, to faktycznie, najlepsza gra z zestawu.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2014-07-09, 07:08

yrkill pisze:Nie, to nie tak. Z jednej strony wszyscy zachwycali się sterowaniem dwójką bohaterów jednocześnie — i to dla mnie było tylko drażniące. A później co, starszy chciał zaliczyć i... głupio wyszło. Liczyłem chociaż na jakieś zagadki logiczne, ktoś nawet odważył się to gdzieś porównać do ICO. No, eee... nie. Choć jeśli wziąć pod uwagę tamtejsze summer of arcade, to faktycznie, najlepsza gra z zestawu.
Odnosnie zagadek to to sam w recenzji zaznaczylem ze nie do konca bylem pewien czy tak je nazwac, bo sa na tyle banalne ze zagadkami nie sa. Odnosnie porownania do ICO ktorego uwazam za ekstremalnego gniota to faktycznie porownanie nie na miejscu. Ja podtrzymuje swoje stwierdzenie z recenzji - Brothers to bezapelacyjnie najlepsza gra minionej generacji.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: W co teraz grasz?

Post autor: yrkill » 2014-07-09, 17:21

Oke, niech ktoś wydzieli tę dyskusję, bo naprawdę chciałbym chociaż trzy argumenty, dla których to miałaby być gra generacji o_O. Jeżeli już chodzi o takie emocjonalne produkcje wydane sieciowo, to już bliżej do tego miana, imho, Journey.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: W co teraz grasz?

Post autor: mentor93 » 2014-07-09, 17:53

Ja od Brothers się odbiłem, głównie przez to głupie sterowanie dwoma braćmi naraz. Z tego, co widziałem na YT to też bym nie uznał tej gry za nie wiadomo jak dobrą. Wyróżnia ją jedynie granie dwiema postaciami jednocześnie. Jeśli chodzi o wywoływanie emocji w graczu to najlepsze tytuły tutaj to Heavy Rain i Dear Esther.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: W co teraz grasz?

Post autor: Axi0maT » 2014-07-10, 12:56

yrkill pisze:naprawdę chciałbym chociaż trzy argumenty, dla których to miałaby być gra generacji
Prosze bardzo, masz tu ich co najmniej kilka tuzinow:
http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=212
yrkill pisze:to już bliżej do tego miana, imho, Journey.
Widzialem tylko przelotnie. Moze jakbym zagral to bym zmienil zdanie. Poki co wygladalo mi to na mocnego sredniaka.
mentor93 pisze:Jeśli chodzi o wywoływanie emocji w graczu to najlepsze tytuły tutaj to Heavy Rain i Dear Esther.
Tu widze zbyt duze roznice gustow abysmy doszli do jakiegos konsensusu. Niestety wymienione gry wzbudzaja we mnie odruchy wymiotne.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: mentor93 » 2014-07-10, 16:57

Co kto lubi. Mi baśniowy styl Brothers w ogóle nie przypadł do gustu, za to lubię thrillery pokroju Heavy Rain albo takie opowiastki jak Dear Esther.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: Affciu » 2014-07-16, 17:13

Mentor, z porównaniem "Brothers" do "Heavy Rain" trafiłeś jak kula w płot. Te gry są tak skrajnie różne, że nie ma sensu ich porównywać :)

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: mentor93 » 2014-07-16, 17:52

Tak, nie są podobne, ale czemu nie miałbym porównywać emocji, jakie te gry u mnie wywołały?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Brothers: A Tale of Two Sons

Post autor: mrSin » 2014-07-17, 08:08

mentor93 pisze:Tak, nie są podobne, ale czemu nie miałbym porównywać emocji, jakie te gry u mnie wywołały?
Idąc tym tropem można by porównywać emocje płynące z gry w Gears of War, Fifę którąś tam część i Mario 64.
Twórcy Brothers i Heavy Rain, nie "grają" na tych samych instynktach i doznaniach. Dlatego też porównania są chybione.

ODPOWIEDZ