Koniec produkcji Xboxa 360

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Ukukuki » 2016-04-20, 19:48

http://www.ppe.pl/news/43154/xbox-360-n ... omosc.html

Firma zakończy produkowanie sprzętu, ale możemy mieć pewność, że urządzenie nadal będzie wspierane:

Posiadacze Xboksów 360 nadal będą mogli korzystać z Xbox Live, grać Online, czy też korzystać ze wszystkich usług sieciowych, takich jak Games with Gold oraz Deals with Gold.
Serwery Xbox Live dla Xboksa 360 nadal będą aktywne i firma zamierza o nie dbać.
W sklepach nie zabraknie produkcji oraz akcesoriów – aż do wyczerpania zapasów będziemy mogli kupować ponad 4000 gier i wszystkie sprzęty.
Wszystkie problemy związane ze sprzętem nadal zgłosimy na Xbox.com/support.
Gracze nadal będą mogli cieszyć się ze swoich pozycji na Xboksie One dzięki wstecznej kompatybilności – be dodatkowych kosztów.
Spencer podziękował wszystkim graczom za wspieranie Microsoftu oraz działu Xbox. W niedalekiej przyszłości poznamy dokładne plany związane z Xboksem One, Windowsem 10 oraz przyszłością firmy.


Kawał dobrego sprzętu który miał dosyć poważne problemy wieku dziecięco. Słynny ROD już zapisał się na kartach historii. Ja ze sprzętem mam miłe wspomnienia, jest to konsola którą kupiłem po raz pierwszy za swoje własne zarobione pieniądze w 2007 roku, wersja Arcade z Viva Pinata (świetna gra!), Forza 2 (bardzo dobry tytuł) i Perfect Dark Zero (słaba gra strasznie) i tymi minigrami w zestawie za 999 zł z kartą pamięci (sic jeszcze w poprzedniej generacji tego używaliśmy a teraz proszę).

Kupiłem dla serii Halo, jednak moje serce podbił również świetny debiut Gears of War. Branża nam się ładnie rozrosła, ponad 4000 gier na jedną konsolę coś niesamowitego. Szkoda ,że One miał tak słaby start przez głupie pomysły i zapowiedzi.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: cissic » 2016-04-20, 19:55

Niech mu ziemia lekka będzie. Gry na klocka w dużej mierze pokrywały się z tymi w które mogłem grać na blaszaku, ale Forza to było coś. Nie jestem fanem M$, ale to był niezły sprzęt

klaude
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 120
Rejestracja: 2011-11-11, 15:05
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: klaude » 2016-04-21, 07:39

@cissic to jest niezły sprzęt ;)

Nie zapominajcie o świetnym padzie (ze słabym krzyżakiem) i kinekcie.

Szkoda, że dużo usług opierało się o płatny live, który w moim odczuciu jest za drogi licząc cena/zarobli w polsce.

wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: wolny » 2016-04-21, 08:28

Pierwszego X360 miałem w wersji bez hdmi z dyskiem twardym 20GB.
Bardzo mi się spodobał, ale po pewnym czasie zaczął działać jak odkurzacz i złapał RRODa.

Pamiętam jak pewnego dnia po aktualizacji całkowicie zmieniono dashboard. To było wtedy coś.
Nie podobało mi się jedynie, że trzeba było tworzyć jakiegoś ludzika do swojego profilu.

Kolejnego Xboxa kupiłem juz w wersji Slim z dyskiem 250GB i mam go do dzisiaj.
Jeśli chodzi o golda to kupuję w Internecie. Można go było jakiś czas temu wyrwać za ok. 120 zł.

Przepraszam za poprzedni post o NES, ale pomyliłem działy.
Ostatnio zmieniony 2016-04-21, 09:59 przez wolny, łącznie zmieniany 1 raz.

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Mniamniacz » 2016-04-21, 09:48

Umarł król, niech żyje król. Z nostalgią wspominam gimnazjalno-licealne rozterki sprzed wielu lat, gdy na rynku dopiero zaczynały raczkować te wszystkie X360 i inne Wii. Którą konsolę wybrać? Co mi posłuży na długie lata? Jak żyć? Z jednej strony sentyment do Sony był we mnie wtedy wciąż silny a i przy okazji żywiłem szczerą wiarę w zapowiadane na PS3 exy, które ostatecznie albo nie wyszły albo stały się multiplatformami a mimo to perspektywa posiadania konsoli MS mnie nęciła i to bardzo. Ostatecznie padło na PS3 (darmowy online i MGS4 przesądziły sprawę), ale ból i tak mnie ogarniał na myśl o obejściu się ze smakiem z Prey, Viva Pinata, Lost Odyssey czy pierwszym Call of Juarez.

Mam nadzieję, że jeszcze tak z pół roku nie będzie problemu z zakupem nowiutkiej Trzysta-Sześćdziesiątki. Czas najwyższy, żebym przestał wydawać kasę na gry/gadżety i zachomikował parę setek na X360, bo Lost Odyssey samo się nie przejdzie.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: cissic » 2016-04-21, 10:16

klaude pisze:@cissic to jest niezły sprzęt ;)

Nie zapominajcie o świetnym padzie (ze słabym krzyżakiem) i kinekcie.

Szkoda, że dużo usług opierało się o płatny live, który w moim odczuciu jest za drogi licząc cena/zarobli w polsce.
No dobra ciągle jest i chyba teraz można o nim mówić "retro sprzęt" ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Ukukuki » 2016-04-21, 12:30

Ja na X360 zostawiłem tylko Kameo, wszystkie części Halo i Gears of War i RDR moje ulubione gry, multiplatformy mam na PC. One też kupię tylko a tych kilku gier. Natomiast liczę ,że następna generacja skłoni mnie do powrotu na konsolowe łono:P
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: cissic » 2016-04-21, 13:45

Jakie konsolowe? Przecież podobno w klocku będzie można wymieniać bebechy. Toż to będzie klasyczne PC :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Ukukuki » 2016-04-21, 18:53

Wolałbym wymieniać bebechy niż kupować konsolę co dwa lata:P. Sony coś tam kombinuje z nową wersją PS4, a Nintendo już wydało znacznie podbitą wersję 3DSa. A co przyniesie przyszłość? Chciałoby się powiedzieć ,że historia lubi się powtarzać i skończą jak SEGA w latach 90 ale tak się nie stanie bo na dzień dzisiejszy wszyscy producenci są tak samo beznadziejni. Przydałby się ktoś kto by ich wytrzaskał jak Sony konkurencję w latach 90 tyle ,że nie ma chętnych. Jedynie w stanie są pewnie Samsung i Apple. Ten drugi raczej nic dobrego by nie przyniósł, a ten pierwszy to wielka nie wiadoma. Chociaż Sony też takie kiedyś było.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: cissic » 2016-04-21, 20:51

Ukukuki pisze:Wolałbym wymieniać bebechy niż kupować konsolę co dwa lata:P. Sony coś tam kombinuje z nową wersją PS4, a Nintendo już wydało znacznie podbitą wersję 3DSa. A co przyniesie przyszłość? Chciałoby się powiedzieć ,że historia lubi się powtarzać i skończą jak SEGA w latach 90 ale tak się nie stanie bo na dzień dzisiejszy wszyscy producenci są tak samo beznadziejni. Przydałby się ktoś kto by ich wytrzaskał jak Sony konkurencję w latach 90 tyle ,że nie ma chętnych. Jedynie w stanie są pewnie Samsung i Apple. Ten drugi raczej nic dobrego by nie przyniósł, a ten pierwszy to wielka nie wiadoma. Chociaż Sony też takie kiedyś było.
Zobaczymy kiedy wyjdzie całe to NEO, jeśli za trzy lata to dla mnie będzie ok. Konsolę Sony wybrałem dla konkretnych gier, których nie znajdę na klocku. Nie liczyłbym, że Samsung stworzy coś na miarę PSXa. Troszkę też nie mogę się troszkę zgodzić z Twoją opinią, żeby Sony było w latach 90 niewiadomą. To raczej ich konsola taka była. Zasadniczo nie boję się zmian. Jeśli Tonsil wypuści najlepszą konsolę na świecie i zagwarantuje gry to ją kupię ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Ukukuki » 2016-04-21, 21:00

Plotki mówią o tym roku, no ale zobaczymy developerzy już podobno dostali instrukcje. Na pewno na samym początku dostaniemy patche do starych gier od Sony które podbiją to i owo. Jak dla mnie ogólnie głupota, coraz mniej ma to wspólnego z tym przez co rozumie się konsole ale mi to rybka ja tam mogę nawet ramy dokupować do konsol:P Ogólnie bardzo mi się podobało to jak funkcjonowały Amigi i chętnie bym coś takiego zobaczył w nowoczesnym wydaniu jednak dla zatwardziałych graczy ze strony konsol lub PCta to raczej nie będzie nic fajnego. Jednak co prawda hardkorowi gracze robią najwięcej szumu ale to nie oni utrzymują całą branżę. Także rozwiązanie może się przyjąć. Chodziło mi o ich konsolę, nikt ich nie traktował poważnie tak jak Panasonica z 3DO czy Atari z ich Jaguarem a tu proszę. Jedynie Xbox zrobił trochę zamieszania bo jednak firma za nim stojąca miała potężne możliwości tak jak dzisiaj Samsung czy Apple, jednak nikłe szanse na wejście nowego gracza, rynek jest dzisiaj bardzo konkurencyjny i przesycony. Raczej to dąży wszystko do świadczenia usług na abonamencie. Poprzednia generacja to usługi i dodatki a obecna to dodatkowo w pakiecie darmowe gry. Następna generacja też na pewno coś dorzuci nowego.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Kiriki-kun » 2016-04-21, 21:11

Ujednolicą strukturę nowych konsol do PC i tylko programowo będą blokowane exclusivy :P
A update PS4 ma wyjść jakoś niedługo, takie PS4.5.
Wszystko zależy jak wiele w nim zmienią, New 3DS od Nintendo to niesamowity skok względem pierwowzoru i fajnie że go wydali. Szczególnie że nie był jakoś specjalnie droższy, a dzięki niemu ceny zwykłych 3DS'ów spadły :P

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: cissic » 2016-04-21, 21:20

Też mi się podobała Amiga i jeśli trzeba by było dokupować graty do konsoli to mogę kupować. Nie chcę tylko co dwa lata przynosić nową konsole do domu bo to bez sensu. Jeszcze żadnej nie odsprzedałem. Jakoś nie umiem a w ten sposób zagraciłbym się po paru latach :)

Jeśli klocek i PS będą zwykłymi blaszakami to kij im w oko. Wrócę do Nintendo a może nawet po 10 latach znowu zacznę grać na blaszaku ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Axi0maT » 2016-04-23, 09:22

X360 - swietny sprzet chociaz przyznaje ze duzo czasu zajelo mi przekonanje sie do niego. Dwa razy sprzedawalem i w zasadzie dopiero za trzecim zalapalem bakcyla. Obecnie mam na niego prawie 200 gier i zapowiada sie ze pprzez dlugi jeszcze czas bede ogrywal zaleglosci (chociaz najwazniejsze gry mam w zasadzie juz ograne).Wsrod wad wymienilbym poczatkowe problemy z RODem oraz bardzo glosne dzialanie. Live moze i platny ale jednak sporo lepszy i stabilniejszy niz analogiczna usluga u Sony. Do tego swietny pad (a wlasciwie uklad galek i buttonow), ale nie pozbawiony wad (koszmarny krzyzak oraz koszyczek na baterie). Z kwestii ktorej nie poruszono to warto wspomniec o osiagnieciach - dla mnie to w zasadzie wyznacznik minionej generacji... w koncu jest jakis wymierny wskaznik pokazujacy poziom gracza. Nowych modeli slimkwych kupowac nie zamierzam. Mam Falcona z dyskiem 500GB i dobrze mi z nim :)

Skoro x360 to juz retro to pora dokonczyc kilka tutoriali i poradnikow o tej konsoli i wrzucic na glowna retroage :)

W kwestii nowch modeli obecnej generacji (czyt. PS Neo), to w przeciwienstwie do 95% graczy mam calkiem inne odczucia - szczerze to ciesze sie ze to wymyslili, bo jest szansa ze to sie przyjmie i ludzie masowo beda zamieniali podstawowe ps4 na neo, wiec ceny uzywek poleca masakrycznie w dol. Mam nadzieje ze w okolicach Bozego Narodzenia kupie sobiebez trudu PS4 za 500pln :)

Mniamniacz
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 163
Rejestracja: 2015-01-17, 15:17
Lokalizacja: UK2642

Re: Koniec produkcji Xboxa 360

Post autor: Mniamniacz » 2016-04-23, 12:19

Z tym wychwalaniem achievementów to bym nie był aż tak jednoznaczny. Już od dawien dawna przestałem bawić się w wyciskanie z osiągnięć wszystkich soków a Twoja wypowiedź może sugerować, że wkładając sporo uczuć w ogrywane przeze mnie tytuły, których jednak nie wyplatynowałem nawet w połowie - bo, dajmy na to, niektóre wyzwania są imo totalnie absurdalne i nie mam z nich żadnej korzyści poza cyber stemplem - jestem i tak potencjalnie gorszym graczem od osoby masowo ogrywającej największe crapy tylko dla... no właśnie czego? Dodatkowych cyferek w statystykach?

Z osiągnięciami jest jak z DLC - świetna koncepcja na papierze i w pierwszych miesiącach/latach jej istnienia, a później to jest już tylko równia pochyła, bo wydawcy uznają je za narzędzie do wyciskania kasy (oczywiście nie wszyscy!). Zauważ, ze od momentu przyjęcia się osiągnięć na wielką skalę, twórcy gier coraz rzadziej wpakowują do "podstawek" dodatkowe bonusy, które można odblokować za wypełnianie określonych wyzwań. Wiadomo, to nie jest jedynie wina achievementów samych w sobie, bo obecna filozofia DLC w dużej mierze popycha twórców do takich a nie innych praktyk, ale nie zmienia to faktu, że osiągnięcia napędzają często "śmieciowe" DLCki i vice versa (co jest akurat pokłosiem bezkrytycznego wydawania kasy na dodatkowy content przez masowego odbiorcę). Mamy błędne koło.

Nie zrozum mnie źle - jeśli jesteś zapalonym zwolennikiem zdobywania osiągnięć to bardzo fajnie, nic mi do tego. Nie mam zamiaru Ci mówić, jak powinieneś grać, ale problem polega na tym, że epoka "aczików" ma sporo grzeszków na sumieniu i to takie, które niekoniecznie są mi osobiście na rękę. Ostatecznie, dla mnie te wszystkie platyny i inne achievementy stanowią taki sam wyznacznik poziomu gracza, jak przełożenie masy ciała kulturysty na jego umiejętności bojowe. Może być i napakowany niczym sam Schwarzenegger, ale to nie znaczy, że potrafi się bić i zrobić fatality cherlakowi z czarnym pasem w karate.

ODPOWIEDZ