New 2DS XL

Wkraczając w nowy wymiar.
Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

New 2DS XL

Post autor: Rafi » 2017-04-28, 08:03

Nintendo ma zamiar wprowadzić kolejnego 2DSa/3DSa. Gubię się w tych nazwach, ale nowy twór będzie nosił miano New 2DS XL. Na początku myślałem, że to żart, ale przecież 1 kwietnia jest już dawno za nami. To już chyba 5 wersja handhelda od Nintendo. Pytanie tylko po co tworzyć nowy sprzęt oparty na 6 letnim kotlecie? Wiem, że 3DS świetnie się sprzedaje do tej pory, ale wprowadzanie kolejnego modelu uważam za głupotę. Nie lepiej skupić się na tworzeniu gier, na które wszyscy czekamy? Nie rozumiem też rezygnacji z produkowania NESa mini pomimo świetnej sprzedaży, ale to temat na inną dyskusję. Jakie macie zdanie w tej kwestii?

Link: https://www.nintendo.com/2ds/new-nintendo-2ds/

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: New 2DS XL

Post autor: Forte » 2017-04-28, 14:55

Spot zapowiadający konsolkę obejrzałem dzisiaj rano. Pierwsze co pomyślałem (podobnie do Ciebie), czy YouTube zasugerował mi wideo z 1 kwietnia? ;)

Ogólnie, nie mam nic przeciwko nowemu 2DSowi. Pierwszy z nich był dziwnie skonstruowany, teraz przynajmniej ekrany można zamknąć. Na plus także ich wielkość, mam nadzieje, że rozdzielczość daje sobie z tym dobrze radę. Wypuszczanie konsoli bez 3D pokazuje jednak, że był to troszkę chybiony pomysł.

Jedyne czego uczepiłbym się w konsoli to te niebieskie przyciski. Nie dlatego, że ją obrzydzają - tylko dlatego, że nadają jej bardzo bootlegowy charakter. Nie zdziwiłbym się widząc ją jutro czy pojutrze w sklepie z zabawkami albo gdzieś na targowisku.
Sega!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: New 2DS XL

Post autor: Kiriki-kun » 2017-04-28, 15:29

Tańsza wersja N3DS, tak samo jak 2DS był tańszym 3DS'em. Ogólnie fajny pomysł, jest jakiś wybór. Można sobie wybrać która Ci się bardziej podoba. Mogą się przygotowywać do exclusive na N3DS/N2DS.

Co do Nesa mini, wybrali mniejszy, ale pewny zysk, zamiast ryzykować że będzie im zalegał na magazynie.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: New 2DS XL

Post autor: cissic » 2017-04-29, 12:37

Cena zgaduję będzie lekko dramatyczna...

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: New 2DS XL

Post autor: Ukukuki » 2017-04-29, 16:49

Świetna, cena 150 dolców bardzo atrakcyjna pytanie tylko jak to się przełoży na złotówki.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: New 2DS XL

Post autor: cissic » 2017-04-30, 02:25

Stawiam na 700 zł ;)

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: New 2DS XL

Post autor: Rafi » 2017-04-30, 10:44

Kiriki-kun pisze:Co do Nesa mini, wybrali mniejszy, ale pewny zysk, zamiast ryzykować że będzie im zalegał na magazynie.
Konsole wyprzedały się jak świeże bułeczki z renomowanej piekarnii. Ludzie płacą kilka razy więcej za ten sprzęt na aukcjach internetowych, a handlarze się bogacą. Mogliby wypuszczać sprzęt partiami w standardowej cenie i z pewnością by się sprzedał, ale w sumie to tylko moje przypuszczenia ;)

Co do 2DSa/3DSa.. jestem ciekaw czy starsze konsole zaczną gwałtowniej spadać z ceny skoro będzie już tyle modeli na rynku.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: New 2DS XL

Post autor: Ukukuki » 2017-04-30, 12:06

Mają ograniczone zasoby, może chodzi o fabryki które dla nich mogą produkować? Możliwe ,że wycofali miniNESa bo chcą przygotować na święta miniSNESa a nie mają na tyle mocy przerobowych. A dwa umówmy się na miniNES nie mają jakiejś szałowej marży. Sprzedają go w cenie jednej dużej gry a jest tam trochę materiałów plus licencje na niektóre gry na NESa.

Nie ma czym się martwić bo pomysł chwycił, jeszcze nie raz zobaczymy miniNESa jak i inne konsole Nintendo w takim wydaniu.

Co do 3DSa chętnie bym widział jeszcze jedną wersję która rozmiarowo będzie bardzo mała. Wtedy była by szansa na wspólną egzystencję Switcha i DSa jeszcze przez jakiś czas. Konsola sprzedaje się świetnie więc nie ma co jej wycofywać ze sprzedaży. Taki 2DS mini bez kamerek, 3D z dobrym ekranem za 99$ albo mniej byłby szałem sprzedażowym.

Switch niestety nie nadaje się na konsolę przenośną, trochę miejsca w torbie zajmuje nie mówiąc już o kieszeniach. Jest dobry na podróże ale nie na pogranie 30 minut w komunikacji miejskiej.
Famicom!

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: New 2DS XL

Post autor: Kiriki-kun » 2017-05-01, 07:14

Sporo sprzedaży miniNESa nakręciła jego mała dostępność. Nie jesteś w stanie produkować małych partii, przy produkcji masowej musisz puścić dużą serie.

Ceny 3DS'ów już są niskie, za 300 zł możesz kupić właściwie nowego, z zeldą.
Nintendo mówiło że 3DS i Switch mają żyć wspólnie, i tak to wygląda. Nie wypuszczaliby nowej konsoli, jeśli mieliby z nich rezygnować

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: New 2DS XL

Post autor: ramzes64 » 2017-05-01, 23:31

Ja nie widze problemu jeśli się sprzedaje. Ma ciekawy kolor, kształt.... ale ja swojeo NEW Nintendo 3DSa juz mam i jest lepszy od tego 2DSa. Takze to jest lepsza wersja tej ubozszej wersji ;)

No to na ta chwile mamy 3 wydania:
klasyczne: Nintendo 3DS i Nintendo 3DS XL
ulepszone względem wersji klasycznej: NEW Nintendo 3DS i NEW Nintendo 3DS XL
uproszczone względem wersji klasycznej: Nintendo 2DS i właśnie NEW Nintendo 2DS XL

albo inaczej
Nintendo 2DS był budżetową wersją klasycznego Nintendo 3DS/XL

a teraz NEW Nintendo 2DS XL jest budżetową wersją drugiego wydania NEW Nintendo 3DS/XL
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: New 2DS XL

Post autor: Storms » 2017-05-02, 06:38

Rafi pisze: Nie lepiej skupić się na tworzeniu gier, na które wszyscy czekamy?
Podejrzewam że Nintendo jak każde korpo ma jeden dział związany z innowacjami gdzie opracowuje się koncepcje nowych sprzętów oraz osobny dział poświęcony software. To że wypuszczają kolejną edycje 3DS nie oznacza że nie postępują prace nad grami.

Forte pisze:Wypuszczanie konsoli bez 3D pokazuje jednak, że był to troszkę chybiony pomysł.
Niekoniecznie, 2DS był reklamowany jako sprzęt dedykowany dla dzieci a nie jako budżetowa wersja 3DSa jak mówi ramzes64.
Ponadto odnośnie jakiś tam sondaży (było ich chyba kilka) wyszło że użytkownicy 3DSa rzadko odpalają ten tryb przy grze. Z reguły tryb 3D traktowany jest jako ciekawostka sprzętowa, i już kuszenie ludzi tą opcją przynosi praktycznie znikome rezultaty. Wydanie new 2DS XL wypełnia więc pewną lukę, oferując ulepszoną konsole ale pozbawioną bajeru.
Ukukuki pisze:Mają ograniczone zasoby, może chodzi o fabryki które dla nich mogą produkować?
Raczej stawiał bym na zapisy kontraktu pomiędzy zleceniodawcą a wykonawcą. Zresztą nie nasza brocha :)

Problemem jest jedynie ilość modeli na rynku, jest ich stanowczo za dużo i nazywają się zbyt podobnie. Laik w tym świecie nie ma łatwo.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: New 2DS XL

Post autor: Forte » 2017-05-06, 12:32

Rafi pisze: Co do 2DSa/3DSa.. jestem ciekaw czy starsze konsole zaczną gwałtowniej spadać z ceny skoro będzie już tyle modeli na rynku.
Panie to będzie rare/rzadkość/luksus, to nie są tanie rzeczy! Nie, serio. Widuję Wii po 200 - 500 zł na Allegro i OLX, więc nie wyrokuję fajnych cen...
Ukukuki pisze:Co do 3DSa chętnie bym widział jeszcze jedną wersję która rozmiarowo będzie bardzo mała. Wtedy była by szansa na wspólną egzystencję Switcha i DSa jeszcze przez jakiś czas. Konsola sprzedaje się świetnie więc nie ma co jej wycofywać ze sprzedaży. Taki 2DS mini bez kamerek, 3D z dobrym ekranem za 99$ albo mniej byłby szałem sprzedażowym.
Tendencja jest raczej w drugą stronę, żeby ekrany były większe. Ostatnią konsolą tego typu był chyba GBA micro? Chyba, że policzymy PSP GO, ale ona stawiała na inne rozwiązania niż mobilność, jak mikro.
Storms pisze:Niekoniecznie, 2DS był reklamowany jako sprzęt dedykowany dla dzieci a nie jako budżetowa wersja 3DSa jak mówi ramzes64.
Ponadto odnośnie jakiś tam sondaży (było ich chyba kilka) wyszło że użytkownicy 3DSa rzadko odpalają ten tryb przy grze. Z reguły tryb 3D traktowany jest jako ciekawostka sprzętowa, i już kuszenie ludzi tą opcją przynosi praktycznie znikome rezultaty. Wydanie new 2DS XL wypełnia więc pewną lukę, oferując ulepszoną konsole ale pozbawioną bajeru.
Nie wyraziłem się dostatecznie jasno, sorki - chodziło mi o to, że stworzenie konsoli z możliwościami 3D było chybionym pomysłem. Rozumiem, że jakaś część graczy z tego korzysta, ale większość tego nie odpala.

Btw. wypuścili też chyba model z pomarańczowymi wykończeniami?
Sega!

Tanker
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2016-02-13, 12:30

Re: New 2DS XL

Post autor: Tanker » 2017-07-01, 20:59

Wybacz za wybrane fragmenty, ale raczej nie są wyrywane z kontekstu, więc :D
Rafi pisze:Gubię się w tych nazwach, ale nowy twór będzie nosił miano New 2DS XL.
Ja osobiście gubię się w nazwach XBoxów xD
Rafi pisze:Wiem, że 3DS świetnie się sprzedaje do tej pory, ale wprowadzanie kolejnego modelu uważam za głupotę
I właśnie dlatego, że sprzedaje się świetnie wprowadzają model budżetowy. Przykładowo ktoś czekał na premierę Switcha żeby New 3DS spadł z ceny, spadł nieznacznie, a tu bum pojawia się New 2DS XL (który będzie miał bebechy New 3DSa), który jest ok 200 tańszy. Wygląda ślicznie, a brak efektu 3D? Szczerze mówiąc w klasycznym 3DSie używałem go okazjonalnie by "poszpanować" lub po prostu by nie zapomnieć, że taka funkcja jest.
Rafi pisze:Nie lepiej skupić się na tworzeniu gier, na które wszyscy czekamy?
Jeśli chodzi o premiery na 3DSa nie jestem na bieżąco, ale kojarzę informację o wyściu w tym roku nowego Metroida i nowych Pokemonów, więc jak dla mnie dość grubo. Poza tym Nintendo pewnie bardziej skupia się już na produkcji gier na Switcha (Metroid 4, Kirby, Yoshi, Mario Odyssey), więc to chyba nie aż tak mało jak na powiedzmy rok. Mogłoby być więcej, ale przecież ledwo co dostaliśmy nową Zeldę i lada moment będzie Splatoon 2 :D

Jak dla mnie Nintendo od czasów Wii U zaczyna w końcu podejmować słuszne decyzje. Oczywiście New 2DS XL nie zawojuje rynku, nie sprzeda się pewnie w więcej jak 5mln egzemplarzy, ale mimo wszystko z pewnością fajna cena zachęci graczy innych platform do pogrania w "coś innego".
[b]I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want cause this is my life[/b]

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: New 2DS XL

Post autor: Kiriki-kun » 2017-07-01, 23:46

Wątpię, żeby miało ich zachęcić. Jak już, to prędzej cena starego 3DS'a, która aktualnie oscyluje około 200 zł. Na pewno sporo ludzi to kupi, ale wątpię żeby to była konsola "normalnie bym nie kupił, ale New 2DS'a XL to muszę kupić". Szczególnie że na razie jest oszałamiająca ilość exclusivów na New, cały jeden :) Oczywiście działa dużo szybciej i ma większe ekrany, ale wątpię żeby dla wielu ludzi była to aż taka bariera.

Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Re: New 2DS XL

Post autor: Aris » 2017-07-02, 06:53

Hehe gdzie te 3DSy za 200 zł? :P niektórzy za DSi XL sobie tyle życzą. :O

ODPOWIEDZ