3DS

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

3DS

Post autor: kawka » 2010-03-24, 01:27

Nie jest to oficjalna nazwa, ale nie bez powodu użyto popularnego ostatnio zwrotu "3D". Nowy przenośny sprzęt Nintendo ma podobno oferować efekt trójwymiarowej głębii wyświetlanego obrazu beż potrzeby używania specjalnych okularów! Możliwości sprzętowe mają być zbliżone do tych z GameCube. Sterowanie odbywać ma się za pomocą gałki. Bateria będzie trzymać dłużej. Będzie też wbudowany system wibracji. No i wsteczna kompatybilacja ze wszystkimi grami z DS i DSi. Wszystkie szczegóły z wyglądem włącznie mają zostać ujawnione podczas tegorocznego E3, czyli za niecałe 2 miesiące. I co Wy na to? Ja myślę, że naprawdę jest na co czekać :smile:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Axi0maT » 2010-03-24, 06:48

Moze byc bardzo ciekawie. W necie pojawia sie mnostwo spekulacji na temat tego jak mialbybyc wyswietlany obraz. Z jednej strony nie wiem co tak naprawde przygotowalo dla nas Niny, ale znajac ich to znow zaskoczy nas czyms rewolucyjnym. Osobiscie wolalbym handhelda z GameCube - na miniDVD. Na starcie bylaby juz ogromna baza swietnych gier. No ale ja to sobie moge chciec...

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: ramzes64 » 2010-03-24, 09:10

No komptybilnosc z grami z GC byla by najlepszym rozwiazaniem (mam duzo gier, w ktore jeszcze na GC nie gralem)

na DSiWare jest jakas gra chyba wykozystujaca glebie
http://www.youtube.com/watch?v=SWAg1s7x ... r_embedded - ale mysle ze to bedzie cos lepszego ... dowiemy sie na E3
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Spyro1993 » 2010-03-24, 16:12

Będę obserwował jak rozwinie się temat następcy DS'a. Czekać będę, ale znając siebie to napewno kupię nie prędzej jak za 2-3 lata. :P A może zrobią 2 sloty na gry - jeden z GC a drugi na cardrige z DS'a? :wink:
ramzes64 pisze:na DSiWare jest jakas gra chyba wykozystujaca glebie
http://www.youtube.com/wa...player_embedded - ale mysle ze to bedzie cos lepszego ... dowiemy sie na E3
Pomysł zastosowania głębi ciekawy, ale... o co w tej grze chodzi? :P
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Axi0maT » 2010-03-24, 16:17

Spyro1993 pisze:Pomysł zastosowania głębi ciekawy, ale... o co w tej grze chodzi? :P
Jak dobrze pamietam to prosta gierka ze znajdywaniem przedmiotow w srodowisku 3D... lub cos w tym stylu.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS

Post autor: Keitaro » 2010-03-24, 21:00

Nim biblioteka gier będzie odpowiednia, nim cena zmaleje, i co najważniejsze nim wyjdzie następca 3DS bo jak wiemy to ulubiony chwyt Nintendo - to minie 4 lata od dzisiaj :) Wtedy można myśleć o zakupie ;D

Jednak Nintendo znowu zaskakuje i bardzo mi się podoba wszystko co zostało zapowiedziane. Nic tylko czekać :)

Co do wstecznej kompatybilności + nowej rozdzielczości = gry z DS1 będą miały czarną ramkę naokoło ekraniku (jak GBA na DS/DSL) albo będą rozciągane jeżeli rozdzielczość aż tak się zwiększy. Żadne rozwiązanie nie jest chyba satysfakcjonujące, więc moim zdaniem DS1 dobrze mieć :P

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Storms » 2010-03-24, 21:01

Gdzieś widziałem ankietę, co sądzisz o 3DS i jedna z opcji do wybrania "brzmi dla mnie jak kolejny Virtual Boy. ;)

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: 3DS

Post autor: Keitaro » 2010-03-24, 21:03

No tak bo przede wszystkim ważne będzie sposób w jaki gry wykorzystają nowe możliwości, a nie możliwości same w sobie. Pewnie standardowo Zeldzie się uda ;D Ale tak Fire Emblem.. ciężko to sobie wyobrazić. Developerzy mają o czym myśleć :lol:

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: 3DS

Post autor: ZiQ » 2010-03-30, 10:53

Pieski, kotki i koniki w 3D to będzie coś !
a tak serio to jakoś tak wydaje mi się że to będzie lipaa, niema na rynku żadnego super 3D bez okularów, chyba że dotykowe hologramy które powstają na bazie Wii no ale tego chyba do 3DS nie wsadzą bo koszt jednej konsoli przewyższy PS3! Życzę Nintendo jak najlepszego sprzętu i chętnie go zakupie, dziele się tylko swoimi przemyśleniami na temat mega REWOLUCJI w 3D.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: ramzes64 » 2010-04-12, 21:19

powiem tak - ciekawe
http://news.vgchartz.com/news.php?id=7683

mi sie podoba ... i jest panoramiczny ekran i (dwa ekrany jak w DS mozna z niego zrobic, i są przyciski i wyglada jak IPhone / czyli gadzedziarsko ... gdyby jeszcze zrobili mozliwosc odpalania jakims cudem gry z GC (ktorych troche mam) - to BIORE odrazu

mi sie podoba ta wizja
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Meanthord
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 153
Rejestracja: 2007-08-20, 21:13

Re: 3DS

Post autor: Meanthord » 2010-05-15, 18:16

NDS uwazam za niesamowicie udana konsolke (zreszta jak prawie kazdy handheld N), nawet bardziej, niz Wii.
3DS biore w dniu premiery, zapowiada sie smakowicie :).

Arnie60
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 44
Rejestracja: 2010-04-22, 20:30

Re: 3DS

Post autor: Arnie60 » 2010-05-27, 16:24

Ciekawe jaka cena w dniu premiery będzie za nowego handhelda od Nintendo, zastanawiam sie co zaoferuje ten 3DS? faktycznie trzeba wprowadzić coś nowego bo NDS juz zdążył sie trochę zestarzeć ,bardziej jednak wolałbym następce GBA;) niż samego NDSa,ale chyba Nintendo juz nigdy nie wróci do Gameboya;(

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Bijman » 2010-05-27, 19:05

Nintendo wyłoni więcej detali o tej konsoli. Sam nie jestem pewien na jakiej dokładnej zasadzie działa ekran 3D, choć mówi się, że będą autostereoskopijne od firmy Sharp.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: kawka » 2010-06-16, 09:47

No i stało się. Na swojej konferencji prasowej Nintendo ujawniło nową konsolę, czyli 3DS (nazwa oficjalna). Prezentuje się ona tak. Pierwsza zapowiedziana gra to Kid Icarus: Uprising. Swoją chęć współpracy zadeklarowało wiele znanych firm, przez co na nowy sprzęt będzie się roić się od hitów :grin:
Przenośna konsola 3DS zapowiedziana. Przyjrzyjmy się szczegółom technicznym.

Wymiary: 134,6 x 73,7 x 20,3 mm, czyli właściwie bardzo podobnie do DS Lite.
Waga: 226 gramów, znów podobnie do DS Lite.
Ekrany: dolny, dotykowy, o przekątnej 3,02 cala i rozdzielczości 320x240, górny obsługujący 3D większy, panoramiczny, przekątna 3,53 cala, rozdzielczość 800x240 (po 400 punktów dla każdego oka).
Kamery: trzy kamery 0,3 MP (640x480), dwie na zewnątrz (zdjęcia 3D), jedna po otworzeniu urządzenia.
Komunikacja bezprzewodowa: WiFi z szyfrowaniem WPA/WPA2. Możliwość wymiany danych z innymi urządzeniami lub internetem w trybie uśpienia. Przycisk wyłączający WiFi.
Kontrolery: standardowe przyciski, kamery, mikrofon, ekran dotykowy, czujnik ruchu, żyroskop, analogowy "slide pad" do manipulowania 360 stopni (rozumiem, że to po prostu gałka, umieszczona nad D-padem).
Karty pamięci: obsługa standardowych kartridży NDS i nowych Nintendo 3DS Game Card (do 2 GB), czytnik kart SD.
Efekt 3D: możliwa zmiana natężenia efektu głębi przy pomocy suwaka, aż do wyłączenia (2D).



Eurogamer dotarł do listy zapowiedzianych na 3DS gier. W skrócie podsumować można to tak: co wydawca, to większy hit, choć prym wiedzie oczywiście samo Nintendo. Pełna lista w rozwinięciu.

Activision - DJ Hero 3D
AQ Interactive - cubic ninja
Atlus - Etrian Odyssey, Shin Megami Tensei, Shin Megami Tensei: Persona, Shin Megami Tensei: Devil Survivor
Capcom - Resident Evil Revelations, Super Street Fighter IV 3D Edition (working title)
Electronic Arts - FIFA Soccer, Madden NFL, The Sims 3
Gameloft - Asphalt GT
Harmonix - Music game
Hudson Soft - Bomberman, Deca Sports, Kororinpa
Konami - Baseball, Contra, Frogger, Metal Gear Solid: Snake Eater 3D "The Naked Sample", Pro Evolution Soccer/Winning Eleven
Level-5 - Professor Layton and the Mask of Miracle (working title)
Majesco - BloodRayne: The Shroud, A Boy and His Blob, Face Racers: Photo Finish, Lion's Pride: Adventures on the Serengetti, Martha Stewart, WonderWorld Amusement Park
Marvelous - Bokujyoumonogatari 3D (working title)
Namco Bandai - Dragon Ball, Gundam, Pac-Man & Galaga, Ridge Racer, Super Robot (all working titles)
Nintendo - Animal Crossing, Kid Icarus Uprising, Mario Kart, nintendogs+cats, Paper Mario, PilotWings Resort, Star Fox 64 3D, Steel Driver
Rocket - Crash-City GP, VS-robo
SEGA - Sonic, Super Monkey Ball (working titles)
Square Enix - Codename: Chocobo Racing 3D, Dragon Quest, Final Fantasy, Kingdom Hearts
Take-Two - Carnival Games
Tecmo Koei - Dead or Alive 3D, Dynasty Warriors, Ninja Gaiden, Samurai Warriors 3D (all working titles)
Tomy - Lovely Lisa 3D, Naruto Shippuden Action
THQ - de Blob 2, Kung Fu Panda Kaboom of Doom, Marvel Super Hero Squad Infinity Gauntlet, The Penguins of Madagascar, Puss N Boots, Saints Row: Drive-By
Ubisoft - Assassin's Creed: Lost Legacy, Battle of Giants: Dinosaur Strike, Driver Renegade, Hollywood 61 (working title), Ghost Recon, Splinter Cell: Chaos Theory
Warner Bros. - Batman, LEGO
[źródło: Polygamia]

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Spyro1993 » 2010-06-16, 16:37

Design konsoli bardzo dobry - czekam na premierę. Ciekawe ile będzie kosztować to cudo w dniu premiery?
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

ODPOWIEDZ