3DS

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: kawka » 2012-04-28, 13:06

Axi0maT pisze:Dopoki sa wersje pudelkowe to ja osobiscie nie widze problemu. Niemniej przejscie calkowite na cyfrowa dystrybucje nie usmiecha mi sie.
Jestem podobnego zdania, co Axi0mat. Dopuszczanie cyfrowej dystrybucji jako opcji jest w porządku. Najważniejsze byśmy my, jako gracze, mieli ten wybór. Sam na 3DS'a mam tyle samo gier pudełkowych, co kupionych w eShopie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: Axi0maT » 2012-04-28, 14:50

Powiem wiecej. Ja mysle ze nawet te w eShopie powinny byc tansze. Jesli ktos ma parcie to po prostu powinien placic ekstra za wydanie pudelkowe i tyle. Niestety jest troche gier ktore nie doczekaly sie wydan na nosnikach fizycznych, a szkoda bo uwazam ze nawet niewielki naklad kazdej gry powinien byc, zeby sobie mogli kupic (np. wysylkowo) ci co chca :(

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 3DS

Post autor: Spikain » 2012-04-28, 15:04

To już zupełnie wypleni Nintendo z Polski, bo w tej chwili jest tego tak mało, że pewnie spora część ludzi całkiem przerzuci się na cyfrówkę. A myślałem, że Nintendo już nie może się gorzej w Polsce sprzedawać :p

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: ramzes64 » 2012-04-28, 21:23

Spikain pisze:To już zupełnie wypleni Nintendo z Polski, bo w tej chwili jest tego tak mało, że pewnie spora część ludzi całkiem przerzuci się na cyfrówkę. A myślałem, że Nintendo już nie może się gorzej w Polsce sprzedawać :p
no tu jest troche prawdy... skoro jest problem z dostępnością w PL gier, na premiere itd ... to jesli ktos niebedzie chcial czekac, bedzie chcial zagrac i obojetne mu czy pudelko, czy pakiet danych ... to szybciej mozna kupic.

ewentualnie fajnym rozwiazaniem byloby gdyby Nintendo PL - dystrybutor, lub jakis inny odzial firmy zarabial na tym - zeby siedziba glowna widziala kto i skad pobiera - aby wiedziec gdzie inwestowac. Ja mam konsole na PL... ale jak ktos ma na UK? To pobiera w PL, placi w funtach, nabija licznik na UK... ogolnie ja kupuje gdzie taniej!

prawo rynku, prawo konsumenta - skoro w polsce jestesmy biedni, polacy robią nas w bambuko przycinając na wszystkim, gdy jestesmy biedni - a rozwiniete kraje sa bogate i mają tanio - to sorry ... wole kupic u nich.

ciekawy jestem tylko czy gry z cyfrowej dystrybucji beda tansze, czy cena podobna. Na X360 ceny sa chyba podobne - a to bezsens - bo gdzie te oplaty na dystrybucje, marże, magazynowanie, transport do sklepow - o to wszystko cena w e-dystrybucji powinna byc mniejsza, a na X360 nie zauwazylem duzej roznicy.... malo tego. Stare gry nietanieją, a w sklepach już tak - mowie o NOWYCH.

pozyjemy, zobaczymy - wazne aby byl wybor. A kazdy wybierze co mu pasuje.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: 3DS

Post autor: Ukukuki » 2012-04-28, 23:05

Wszystko idzie w tym kierunku co nie trzeba. Fajnie ,że czasem jakaś firma się wyłamie (Wiedźmin 2 na klocka na premierę 99 zł!). W porównaniu z zachodem i tak mamy tańsze gry na popularniejsze konsole. Na zachodzie konsole Nintendo kupuje się często dzieciom u nas niestety większości ludzi nie stać na konsolę dla dziecka za 700-1000zł plus do tego od czasu do czasu na grę 100-200 zł. Cyfrowa dystrybucja zdecydowanie ułatwi życie graczom którzy zazwyczaj muszą zamawiać gry ze stanów, UK pod warunkiem ,że nie mają ciśnienia na pudełko. Ja osobiście na tym gruncie nie wydałem więcej niż 100zł i jakoś mi się nie pali a kupowanie strojów do awatarów czy jakiś pierdołek (osławiona zbroja dla konia).

Tak czy siak "duże gry" w cyfrowej dystrybucji niech będą znacząco tańsze od tych na półkach sklepowych. Tłumaczenie ,że serwery i inne bzdety mnie strasznie irytuje. Bo jeśli utrzymanie serwerów kosztuje tyle samo co wytłoczenie płyty, wydrukowanie instrukcji i okładki plus pudełko i do tego koszta logistyczne to niech cyfrową dystrybucję wsadzą sobie głęboko :wink: Koszą na tym jak mogą. Jedynie chyba na Steamie i gogu można trafić na super promocje. Gry w premierę i tak kosztują tyle samo co na półkach.
Famicom!

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: 3DS

Post autor: Kurt » 2013-02-18, 21:37

Wiecie czy da się wyciszyć dźwięk pstrykania fot w trakcie robienia zdjęć? Jeśli tak, to jak to zrobić.

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: 3DS

Post autor: K_slash » 2013-03-26, 16:57

Czy zazwyczaj wyłączacie swoje 3DSy czy zostawiacie je w sleep mode ? Co jest dla nich zdrowsze ?

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: 3DS

Post autor: ramzes64 » 2013-03-26, 23:18

wylaczam... chyba ze planuje cos sciagnac to zamykam konsole i przechodzi w tryb uspienia.

ewentualnie jak gdzie w cywilizacje sie wybieralem (z myslą nałapania street passów) - to wtedy tryb uspienia.

a tak reszte lezy w domu, wiec jest wylaczana. Nawet w sumie wi-fi mozna wylaczyc, aby bateria sie szybciej nie zuzywala, jesli nie planuje grac online.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ