Friend Code a używana konsola...

Wkraczając w nowy wymiar.
ODPOWIEDZ
kamimak
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 64
Rejestracja: 2008-06-23, 11:55
Lokalizacja: Sieradz

Friend Code a używana konsola...

Post autor: kamimak » 2011-10-18, 18:02

Kupiłem używanego 3DS'a i mam pytanie, czy można usunąć profil byłego użytkownika i utworzyć drugi? Jak uzyskać nowy Friend Code? Czy może ewentualnie zmienić ksywkę i korzystać ze starego?
Mam wątpliwości, bo konsola była kupiona podczas premiery, więc łapie się na program Ambassador, także nie chcę stracić możliwości pobrania w przyszłości 10 darmowych gier z GBA :P
MOJA KOLEKCJA:
Gamespot
Playfire
3DS~Wii~PS3~X360~PSP~DS~PS2~GBA~GBC~GB

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: ramzes64 » 2011-10-18, 22:10

hmmm, format pewnie mozna zrobic gdzies w ustawieniach konsoli - ja sie zastanawiam, czy sam formatowalem/nie pamietam

ewentualnie wez sciagnij gry z ambasadora (jesli nie byly sciagniete), a pozniej zrob formata - moze/CHYBA bedzie i tak po formacie info co bylo sciagane i bedziesz mogl pobrac jeszcze raz - tak mi sie wydaje - ale gwarancji nie daje

mozesz uzywac konsoli bez formata - bo co? zmienisz Nick, FC zostanie - jesli kogos wpisanego do Friendsow mial wczesniejszy posiadacz konsoli - to jak skaksujesz jego znajomych - to juz oni nie powinni cie widziec / tzn beda widziec u siebie wczesniejszego posiadacza, ale gdy usuniesz(konsole nie beda zlinkowane) - to bedzie wszystko jak NOWE. Podasz mi FC, ja podam ci moj - zlinkuja nam sie konsole i bede cie widzial jak grasz, a nie jakis kolega wczesniejszego posiadacza konsolki.

z drugiej strony - format mozna zrobic tylko dlatego, aby na wykresach pojawialy sie twoje wyniki/osiagniecia - czas spedzony z dana grą itd .... bez formatu wliczaja ci sie do tego wyniki wczesniejszego posiadacza - no ale czy to wazne?
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: fixxxer1 » 2013-05-15, 11:29

Odkopię :)
Wyjaśniło się już jak to jest z używanym 3DS? Mogę przywrócić ustawienia fabryczne i zrobić konsolę pod siebie, wymazać poprzedniego użytkownika? Czy wtedy stracę gry ściągnięte/kupione przez niego?
Jaki kraj najlepiej ustawić? Czy tak jak w przypadku Wii - Irlandię czy może Polskę? Czy gry zakupione przez VC na Wii będę mógł ściągnąć na 3DS jeśli podlinkuję go pod konto na Nintendo?

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: nvd96 » 2013-05-15, 11:54

Można wybrać ustawienia fabryczne, zmienia się wtedy FC ;)
Gier chyba nie stracisz, ale pewny nie jestem (mi się ambasadorskie tytuły i Zelda4SAnniversaryEdition zachowały w eshopie jako zakupione)
Gier z VC na Wii nie przerzucisz na 3DSa, w 3DSie nie linkujesz pod konto Nintendo, tylko pod NintendoClub (dostępne tylko w niektórych krajach) - po to żeby otrzymać starsy za zakup tytułów, za które te starsy można dostać :)
Kraj nie ma tu takiego znaczenia jak na Wii - na polskich ustawieniach normalnie przeglądasz eshop i kupujesz w polskiej walucie :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: ramzes64 » 2013-05-15, 22:31

kupując w polskiej walucie (kraj polska) masz taniej. Na Anglie np osttani mario AND Donkey Kong - 8,99f - wychodzi jakos 45zl ... a w naszym 40zl - takze wychodzi taniej o jakies 4-5zl... nic nie tracisz praktycznie. Moze zawartosc Nintendo Video jest wieksza, albo mozna ogladac brytyjskie Nintendo podsumowania z ich oficjalnego magazynu. Jednak polecam PL!
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: fixxxer1 » 2013-05-16, 06:29

Konsola zakupiona, soft był jeszcze w wersji ~2.0. Nic w e-shopie nie było kupowane, żadnych gier z ambasadora itp. Był tylko ustawiony PIN kontroli rodzicielskiej, przez co nie mogłem zrobić formatu konsolki. Jednak chwilę buszowania w internecie i znalazłem odpowiedni programik.
Podczas formatowania, wyświetlane są informacje, że wszystkie dane zostaną usunięte (również pobrane z e-shopu). Kartę SD też sformatowałem, ale nie wiem jakim cudem zachowało się jedno zdjęcie poprzedniego właściciela w pamięci konsoli.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: Storms » 2013-05-16, 07:16

fixxxer1 pisze:znalazłem odpowiedni programik
Programik? Ja w tej sprawie pisałem na chacie z Nintendo America w godzinach ich pracy.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: fixxxer1 » 2013-05-16, 08:24

3DS explorer:
http://www.3dbrew.org/wiki/3DSExplorer
W zakładce Tools mamy Parental Control Unlocker, wpisujemy numerek z konsoli i otrzymujemy wygenerowany Master Code.
Sprawdzałem kilka generatorów i dopiero ten sobie poradził.

nvd96
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 230
Rejestracja: 2013-02-14, 14:05

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: nvd96 » 2013-05-16, 13:37

@ramzes
Ja nie wiem. Jak przełączałem region konsoli na UK, to Nintendo Video wyświetlało mi, że dla mojego regionu nie ma dostępnych materiałów, a w Polsce ściąga mi filmiki normalnie, także nie wiem - może trzeba po zmianie regionu jeszcze raz ściągnąć?
Poza tym generalnie jest tak jak ramzes powiedział - u nas troszkę taniej, w zawartości wielkich różnic nie ma, ale brakuje Nintendo Clubu (chociaż to tylko się przydaje jeśli ściągasz pełnoprawną grę z eshopu, za którą możesz otrzymać starsy) :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Friend Code a używana konsola...

Post autor: ramzes64 » 2013-05-16, 18:09

na Wii sie obłowiłem darmowymi grami których i tak nigdy w życiu nie ogram. Teraz kolejne już bede kupował za złotówki - jak bede chciał zagrać... a konsole mam zarejestrowane na PL.

No wlasnie chyba nie mozna ogladac Nintendo Video na UK, bo i tak nie odtworzy. Zreszta nie wiem dokladnie - bo mam na PL, a wiem ze nic sie nie zyskuje - tak jak to bylo na Wii (czyli możliwość wogole grania online).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

ODPOWIEDZ